Шевцов Сергій Павлович

shevtsov

Народився у 1965 році у місті Одесі. Закінчив у 1989 році філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова за спеціальністю філолог, викладач російської мови та літератури. З 1992 по 1995 рік був у аспірантурі з філософії у Одеському державному університеті, у 1995 захистив дисертацію за спеціальністю філософія на тему: «Онтологічні та гносеологічні аспекти феномену розірваної свідомості» (науковий керівник – д.ф.н, професор Івакін О. А.). З 2010 по 2013 рік у докторантурі ОНУ, у грудні 2013 захистив докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктор філософських наук за спеціальністю соціальна філософія та філософія історії на тему: «Соціальні механізми формування правосвідомості» (науковий консультант – д.ф.н., професор Верніков М. М.).

У Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова працює з 2002 року на посаді доцента кафедри філософії гуманітарних факультетів – з 2002 по 2016 рр., на посаді професора кафедри філософії – з 2016 р. За цей час викладав курси «Історія філософії», «Сучасна західна філософія», «Філософія Середніх віків», «Антична філософія», «Філософія права».

З 1998 року є членом дослідницького семінару «Одеська гуманітарна традиція», деякий час очолював цей семінар. У рамках семінару був керівником науково-освітнього Семінару з візантиністики та патристики (2007 - 2015), з 2015 очолює постійно діючий дослідницький семінар з античної філософії.

Виступив у якості наукового керівника дисертаційного дослідження Чекан Н. І на здобуття наукового ступеню кандидата філософських наук за темою «Філософське осмислення метафори (методологічний аспект)» (захист відбувся навесні 2016 р.). На даний момент є керівником аспірантів В. Рожковської, В. Мацьківа, С. Козярчука, магістрів та бакалаврів.

Участь у міжнародних дослідницьких проектах:

1. У 2008 – 2011 роках приймав участь у роботі міжнародного семінару по вдосконаленню викладання у висшій школі «Teaching classics. Fundamental values in the Changing World» (Академгородок, Новосибірськ, Росія).
  2. Був керівником програми «Академічні стипендії для вузівських кафедр» Інституту відкритого суспільства при Центральноєвропейському університеті (м. Будапешт, Угорщина) протягом 2005-2006 учбового року, яку виграла кафедра філософії гуманітарних факультетів ОНУ. У відповідності з цієї програмою відповідав за викладання на факультеті професорів Тома Сореля (Великобританія, університет Ессекса) та Є. В. Афонасіна (Росія, Новосибірський державний університет).
  3. У 1997 році за програмою Regional Scholar Exchange Program за адмініструванням IREX проводив дослідницьку роботу протягом восьми місяців у Американському університеті (American Univercity, DC) у США.
  4. Наукові інтереси: філософія права, сучасна філософія, філософія античності, філософія мови.

Монографії та вибрані публікації:

1.  Шевцов С. П. Метаморфозы права. Право и правовая традиция [Текст] / Сергій Павлович Шевцов; Нац. исслед. ун-т «Высшая школа экономики». – М.: Изд. дом Высшей школы экономики, 2014. – 408 с.
  2.  Шевцов С. П. Метаморфозы права [Текст]: Монографія / Сергій Павлович Шевцов . – Одесса : Освита Украины, 2013. – 448 с.
  3.  Шевцов С. П. Лекции по истории философии. Часть 1: Античность и Средние века [Текст] / Сергій Павлович Шевцов . – Одесса: ФЛП Фридман А. С., 2009. – 330 с.
  4.  Шевцов С. П.  О формах правосознания: пример одного анализа  [Текст] / Сергій Павлович Шевцов // ΣХОЛН. Философское антиковедение и классическая традиция. Т. 15. Вып. 1. 2021. С. 108 – 125.
  5.  Шевцов С. П.  Іронія в платонівському Федрі [Текст] / Сергій Павлович Шевцов // Δοξα /Докса: збірник наукових праць з філософії та філології. Сміх як інтелектуальна розвідка: семантика та герменевтика смішного – 2. – Вип. 2 (34).  – Одеса, 2020. – С. 87 – 101.
  6.  Шевцов С. П.  Парадокс «Илиады»: взгляд на философские основания Гомера[Текст] / Сергій Павлович Шевцов // ΣХОЛН. Философское антиковедение и классическая традиция. Т. 14. Вып. 1. 2020. С. 104 – 142.
  7.  Шевцов С. П.  Православна правова традиція [Текст] / Сергій Павлович Шевцов // Δοξα /Докса: збірник наукових праць з філософії та філології. Вип. 2 (30). Про сакральне – 2. Зб. наук. праць з філософії та філології. Одеса, ОНУ, 2018. – С. 8 – 21.
  8.  Шевцов С. П.  Собственность как проекция свободы и основание права в учении Канта [Текст] / Сергій Павлович Шевцов // Sententiae. – ХХХIII (2/2015). – Вінниця. С.133 – 149.
  9.  Шевцов С. П.  Терор як форма легітимації [Текст] / Сергій Павлович Шевцов // Філософська думка. – 2009. – № 5. – С. 90 – 104.

Методичні розробки:

1. Шевцов С. П. Історія, концепції та проблеми філософії.  [Текст] Методичні вказівки для здобувачів з нормативного курсу третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктора філософії) спеціальності 033 «Філософія»/ Сергій Павлович Шевцов . – Одеса: ОНУ, 2021.
  2. Шевцов С. П. Сучасні досягнення філософії [Текст] Методичні вказівки для здобувачів з нормативного курсу третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктора філософії) спеціальності 033 «Філософія»/ Сергій Павлович Шевцов . – Одеса: ОНУ, 2021.
  3. Шевцов С. П.   Методичні рекомендації до курсів «Філософія» та «Антична філософія» [Текст] / Сергій Павлович Шевцов . – Одеса: Печатный дом, 2019.
  4. Член редакційної ради журналу «ΣХОЛН. Философское антиковедение и классическая традиция» (Росія, Новосибірськ). Журнал входить до бібліографічної та реферативної бази даних «Скопус» (Scopus або SciVerse Scopus). Головний редактор журналу «Δοξα /Докса: збірник наукових праць з філософії та філології», журнал входить до переліку фахових видань України.