Pозквітання

25 квітня 2008 року ним була організована і проведена Перша науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-1» («Теоретичні та практичні проблеми розвитку та реалізації потенціалу особистості").

Інформаційний лист 

Програма конференції

Збірник конференції (Обкладинка)

Підсумки конференції

Відгуки учасників

Відгуки учасників

30 квітня 2009 року відбулася Друга науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-2» («Теоретичні та практичні проблеми розвитку та реалізації потенціалу особистості").

Інформаційний лист

Програма конференції

Підсумки конференції

Відгуки учасників

Відгуки учасників

26 квітня 2010 року відбулася Третя науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-3» («Теоретичні та практичні проблеми розвитку та реалізації потенціалу особистості").

Інформаційний лист

Програма конференції

Збірник конференції

Підсумки конференції

29 квітня 2011 року відбулася Четверта науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-4» («Теоретичні та практичні проблеми розвитку та реалізації потенціалу особистості").

Інформаційний лист 

Програма конференції

Збірник конференції

Підсумки конференції 

24 квітня 2012 відбулася П'ята науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-5» («Розвиток особистості на протязі життєвого шляху").

Інформаційний лист

Програма конференції

Збірник конференції

Підсумки конференції

25 квітня 2013 року відбулася Шоста науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-6» («Розвиток особистості у рамках просторово-часової організації життєвого шляху").

Інформаційний лист

Програма конференції

Збірник конференції 

Підсумки конференції

Відгуки учасників 

24-26 квітня 2014 року відбулася Сьома науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-7» («Розвиток особистості у рамках просторово-часової організації  життєвого шляху").

Інформаційний лист 

Програма конференції

Збірник конференції 

Підсумки конференції 

23-24 квітня 2015 року відбулася Восьма науково-практична конференція молодих вчених «Розквітання-8» («Розвиток особистості у рамках просторово-часової  організації  життєвого шляху").

Інформаційний лист 

Програма конференції

Збірник конференції 

Підсумки конференції

21-22 травня 2016 року відбулася Дев’ята конференція молодих вчених «Розквітання-9» («Розвиток особистості у рамках просторово-часової  організації  життєвого шляху"), проведена спільно з П’ятим форумом вчених та практиків «Екопсихея»  Академії менеджменту освіти НАПН України у м. Київ.

Інформаційний лист

Програма конференції

Збірник конференції

Підсумки конференції 

Випускники кафедри загальної психології і психологічного консультування

Відгуки студентів факультету психології та соціальної роботи.

Юлія Ревега

revega yu

ФПСР - це не лише різноманіття предметів, а й викладачів з різними підходами до викладання, що створює унікальну атмосферу для кожного предмету. На кафедрі загальної психології і психологічного консультування я відчула підтримку викладачів і як професіоналів у своїй галузі, і як тих, хто ставляться до студентів на рівні колег, а також допомагають у професійному зростанні.

Сердюк Анастасія

serduk a

Факультет психології — це не просто навчання, а справжній коктейль знань і підтримки. Тут кожен студент відчуває тепло спільноти та можливість розкрити свій потенціал.

Синицин Ярослав

synycyn ya

Велике дякую викладацькому складу за отримані знання на бакалавріаті, базові предмети корисні окрім професійної діяльності ще й у повсякденному житті. У своїй професійній діяльності спираюсь на знання отримані з «Загальної психології», «Вікової психології», «Психолінгвістики». В цілому університет надає відмінні знання для психолога, які корисні в незалежності від подальшого зростання в цій професії. На цю базу можна спертися!

Афанасьєва Валерія

afanasieva v

Факультет психології та соціальної роботи - це факультет, який сформував моє мислення на багато років вперед. В основному завдяки чуйним викладачам, які дійсно люблять те, чим займаються, і можуть заразити цією любов'ю будь кого. Особливо я вдячна кафедрі загальної психології та психології розвитку особистості (нова назва: загальної психології та психологічного консультування), яка надала мені можливість щиро закохатися у наукову роботу.

Козинець Валерія (2023)

kozynec v

Коли я була студенткою ОНУ ім. І.І. Мечникова, я була старостою і дійсно багато часу приділяла навчанню, аби мати можливість побудувати кар’єру психотерапевта. Вже на другому курсі я почала працювати в цікавому українському проекті Еломія, який розробляє чат-бота, що надає психологічну допомогу на базі штучного інтелекту. Ми з колегами вчили бота використанню психотерапевтичних технік, покращували якість діалогів, аби люди могли отримати допомогу 24/7. Через повномасштабне вторгнення, я була вимушена переїхати в Чехію, тим самим адаптуватись до нових умов. Я нострифікувала свій диплом, вивчила чеську мову і зараз, паралельно з Еломією, працюю при міністерстві Внутрішніх прав. Ми консультуємо українських біженців, перекладаємо їм чеських колег, допомагаємо отримати візу і медичне страхування. Знання, які я отримала в ОНУ ім. І.І. Мечникова, стали стійким фундаментом для моєї кар’єри. Особливо вдячна своєму науковому керівнику Артюхіній Н.В., доценту кафедри загальної психології і психологічного консультування, яка надала мені ґрунтовну базу з загальної психології, арт-терапії, познайомила з написанням наукових досліджень і завжди підтримувала мене і мої ідеї під час навчання. Зараз я планую продовжити навчання на магістра вже за кордоном, але залишаюсь вдячна рідній Alma mater.

Сімовоник Альона

simovonyk a

Кафедра загальної психології та психології розвитку особистості (психологічного консультування) вже багато років передає студентам якісні, практично важливі знання, яких і потребують справжні спеціалісти. Із власного досвіду навчання в бакалавратурі, можу виділити всебічність і різноплановість предметів, які викладають у рамках кафедри. Наразі я працюю у лікарні для військових і дуже хотіла би виділити такі курси кафедри як "Сучасні арт-терапевтичні технології", "Психологія травми", "Психологія особистості", "Психологія розвитку", "Глибинна психологія", як ті, що склали важливий фундамент для мого подальшого розвитку в цій професії. Хочу відмітити високий професіоналізм всіх викладачів кафедри та її керівника - доктора психологічних наук, професора Кіреєву Зою Александрівну.

Ящишина Анастасія

yashchyshyna a

Я навчалась на кафедрі загальної психології та психології розвитку особистості у період з 2013 по 2017, здобувала бакалавра і була дуже задоволена навчанням. Навички, які я здобула в цей період дуже допомогли мені під час влаштування на работу та у наступному коли робота змінювалась, хоча спочатку моя діяльність і не була пов'язана з психологією. У 2021 році я вступила у магістратуру на ФПСР і в 2023 з задоволенням закінчила. Під час мого навчання я паралельно працювала за спеціальністю і, вже напряму працюючи у напрямі психології не один раз була вдячна за знання здобуті під час навчання.

Джаміля Вагабзаде

jamilya v

Навчання в ОНУ імені І.І. Мечникова надало потужну базу теоретичних знань, яка допомогла мені швидко опанувати практичні інструменти для роботи з клієнтами. Для мене також найціннішим було ставлення викладачів: вони ділились власним досвідом, підтримували у процесі навчання і поза ним. Щиро дякую всьому колективу викладачів, що змогли не тільки не відбити любов до психології, а й ще більше укріпили та примножили її.

Зяблов Іван

zyablov i

Вчитися на бакалавріаті було дуже цікаво та захоплююче, завдяки грамотно складеній програмі навчання та чудовим досвідченим викладачам, які могли навчити не тільки теорії, а й поділитися практичним досвідом. Здобув хорошу теоретичну базу в галузі психології. Навчання проходило у доброзичливій, взаємоповажній атмосфері. Здобуття знання дуже стали в нагоді в роботі. Як у прямому призначенні так і інші отримані навички, такі як справлятися у термін з поставленими завданнями, вміти аналізувати і точно виконувати завдання, вміння вести діалог і багато інших.

Бучинська Дарія

buchynska d

психолог, психотерапевтка в методі ППТ, нейропсихологиня.

Навчання на бакалавріата в ОНУ ім. І.І. Мечникова для мене було багаторівневим. По-перше, я здобула ґрунтовні теоретичні знання, які стали фундаментом для мого професійного мислення. По-друге, більшість викладачів мали практичний досвід в різних галузях психології. Їхній приклад продемонстрував, як може розвиватися спеціаліст у професії не лише в теорії, а й у сучасних реаліях ринку. По-третє, нам давали багато можливостей для формування наукового мислення та особистого зростання, адже заохочували до участі у науково-практичних конференціях, семінарах, майстер-класах, тренінгах.

Знання, професійне мислення та компетенції, здобуті в університеті, стали ключовими для отримання запрошення на посаду фахівця з патопсихологічної та нейропсихологічної діагностики в дитячому реабілітаційному центрі “Будинок з Янголом”. Зараз вони допомагають мені розвивати власну консультативну та психотерапевтичну практику.

Маргарита Гречкосій

grechkosii m

Дякую факультету психології Одеського Національного Університету імені І. І. Мечникова та моїм викладачам за ґрунтовну освіту і академічний підхід до навчання, який сформував мене як психолога та професіонала. Дякую за знання, за допомогу і підтримку упродовж всього мого освітнього шляху в здобутті бакалавра (2008-2012 рік), магістра (2012-2013 рік) та доктора філософіі (PhD) з психології (2013-2017). Отримані знання та навички допомогли мені продовжити начання зі спеціалізації у кримінальній сфері як постдокторант (post-doctoral fellow) в університеті Оттави. Знання соціальної, кримінальної психології, психопатології, анатомії головного мозку і психофізіології та методів математичного аналізу даних відіграють важливу роль в моїй роботі зараз на посаді координатора з оцінювання роботи проектів в Броквільскому Центрі Психічного Здоров'я, що є частиною "Royal Ottawa Health Care Group".

Овчиннікова Катерина

ovchynnikova k

психотерапевт у напрямку позитивної психотерапії Пезешкіана. Спеціалізації в напрямку сексології та психодіагностики.

Дякую університету ім. І.І.Мечнікова за можливість отримати ступень бакалавра і магістра саме там. Поступивши туди на бакалаврат, я ні разу не пошкодувала, що зробила цей вибір. Університет Мечникова це не просто престижний виш, це ВНЗ з однією з найдовших історій в країні, це блискучий склад викладачів, це дивовижна програма навчання, яка дає всі можливості для швидкого старту успішної кар’єри.

Навчання на бакалавраті допомогло мені отримати той рівень освіти, який тепер дає можливість займатись улюбленою справою та продовжувати своє навчання у будь-якому напрямку психології.

Викладачі зі своєї сторони зробили все можливе, щоб надані знання якомога краще та зручніше отримувались та інтегрувалися у житті і роботі.

Кафедра загальної психології і психологічного консультування

Зав. кафедрою: доктор психологічних наук, професор Кіреєва Зоя Олександрівна

Зав. кафедрою: доктор психологічних наук, професор
Кіреєва Зоя Олександрівна

Історія кафедри

Історія розвитку психологічної науки в Одеському національному університеті починається з 1896 року, коли М.М. Ланге, що належав до сузір'я вчених Новоросійського університету, відкрив першу в Україні лабораторію експериментальної психології, відокремлену від кафедр психіатрії, фізіології, філософії. Гідним хоронителем і продовжувачем історичних традицій у науці, що йдуть від І.М. Сєченова, І.І. Мечникова, А. О. Ковалевського, Н.Н. Ланге став - Давид Генріхович Елькін (1895 - 1983). Блискучий дослідник - експериментатор Д. Г. Елькін багато років життя присвятив вивченню психологічних механізмів пам'яті, уваги, сприйняття, а також формування навичок. Але найбільш істотний внесок у розвиток психологічної науки внесли фундаментальні дослідження Д.Г.Елькіна по сприйняттю часу. Саме роботи Д.Г. Елькіна фактично перетворили кафедру педагогіки в кафедру педагогіки і психології, що було оформлено, з урахуванням воєнного часу, тільки в 1945 році, а з 1960 року кафедра психології стала самостійною. Д.Г. Елькін очолював кафедру до 1975 року, а потім - доцент Т.М. Козіна. У 1987 році за ініціативою професора, доктора психологічних наук І.Г.Білявського була створена кафедра загальної та соціальної психології. У 2011 році в ОНУ відбулася реорганізація і сьогодні кафедра має назву загальної психології і психології розвитку особистості, її керівник – доктор психологічних наук, професор З.О.Кіреєва. У серпні 2023 року на Вченій Раді ОНУ імені І.І.Мечникова було прийнято рішення про перейменування кафедри в кафедру загальної психології і психологічного консультування.

До складу науково-педагогічних кадрів кафедри загальної психології ті психології розвитку особистості входять

Професорсько - педагогічними працівниками кафедри викладаються як загальні психологічні дисципліни (загальна психологія, психологія розвитку, практикум з загальної психології, основи психотерапії, психофізіологія, сучасна психологічна наука у науковому просторі) так і розроблені авторські курси для бакалаврів і магістрів:

  • Психологія травми
  • Основи психологічної практики
  • Психосоматика та психокорекція
  • Психодинамічна терапія характеру
  • Діагностика та корекція посттравматичних стресових розладів
  • Психологічне консультування в Позитум-підході
  • Пренатальна психологія
  • Психодіагностичний потенціал арттерапії
  • Інтегративна терапія творчим самовираженням
  • Психосоматичні аспекти в позитивній психотерапії
  • Ефективність і особливості консультування та психотерапії
  • Психологічна робота з залежностями: консультування, психотерапія

Студенти, які навчаються на кафедрі, проходять виробничу практику у:

  • школах
  • психоневрологічному диспансері
  • ЗМІ
  • провладних закладах та силових відомствах
  • підприємствах
  • центрах розвитку та реабілітації.

Практика забезпечує максимальне засвоєння отриманих теоретичних знань і повноцінне застосування їх у психологічній роботі. А також надає широкий спектр можливостей працевлаштування. Студенти та магістри беруть участь в якості асистентів у педагогічному процесі та ко-тренерів на практичних заняттях.

Інформація для абітурієнтів

Кафедра загальної психології і психологічного консультування, готує фахівців у напрямах:

  • психології з питань індивідуального й сімейного консультування,
  • психологічної служби системи освіти,
  • рекрутингових і кадрових агентствах,
  • HR-менеджер (фахівець із керування персоналом),
  • психолог-аналітик у правоохоронних органах й органах влади,
  • у сфері соціальної практики,
  • у засобах масової комунікації й ін.

Наукова робота

Пріоритетними напрямами сучасної дослідної роботи кафедри є комплексні дослідження психологічних ресурсів особистості в умовах викликів сьогодення

Опублікована монографія «Особистісні ресурси людини на різних етапах життя»

Адреса: Одеса, Всеволода Змієнка, 2. Ауд.105.

Емаіl: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Артюхіна Наталія Вікторівна

artuhina

ORCID ID

Google Scholar

Посада на кафедрі - доцент кафедри загальної психології та психологічного консультування

Вчене звання - доцент

Науковий ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальністю Психологія (1996р.)

Тема дисертації: «Исследование жизнедеятельности личности в культурно-историческом континууме (На примере творчества И.В. Гёте)»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Загальна психологія, психологія особистості
  • Сучасні арт-терапевтичні дослідження,
  • Інтегративна терапія творчим самовираженням,
  • Психодіагностичний потенціал арт-терапії.

Наукова та організаційна робота:

  • Член спеціалізованої вченої ради К 41.041.07 Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
  • Дійсний член ГО «Українська психологічна асоціація»

Наукові та професійні інтереси:

Особистість на перетині сучасних напрямків психологічної науки, самосвідомість та самоставлення особистості, особистісний потенціал та розвиток життєтворчого потенціалу особистості, психологічні межи й динаміка розвитку особистості, нейрографіка, сімейна терапія у системному підході, індивідуальне консультування, психологічна діагностика, корекція й розвиток особистості засобами сучасної арт-терапії (інтегративний підхід), проведення рекреаційних заходів за допомогою сучасних психотехнологій, танцювально – рухова терапія, піскова терапія, системні розстановки, організація, розроблення та впровадження й оцінка творчих проектів, що розвивають, семінарів і тренінгів.

Підвищення кваліфікації:

  • Міжнародний симпозіум PSY-ART, проведення майстеркласів та участь у навчальних семінарах з психомоторної, танцювально-рухової, арт-терапії, ембодімент коучінгу (всього 144,5 годин),сертифікат №301 від 27.04.14, виданий УСПП НАПН України, УПТСК «Біософт», сертифікат №009, від 20.08. 14, виданий УПТСК «Біософт», Embodied Training (Великобританія). Найменування закладу: УСПП НАПН України, УПТСК «Біософт», Embodied Training (Великобританія). Вид документа: Сертифікат № 301, сертифікат №009. Тема: Міжнародний симпозіум з PSY-ART, проведення майстеркласів та участь у навчальних семінарах з психомоторної, танцювально-рухової, арт-терапії, ембодімент коучінгу. Дата видачі: Сертифікат № 301 від 27.04.14, сертифікат №009, від 20.08. 14
  • Повний курс підвищення професійної кваліфікації з 2013 по 2016 рік за напрямком «Піскова психотерапія», що дозволяє застосовувати отримані знання вміння та навички за основним фахом з психотерапії. Найменування закладу: Асоціація психотерапевтів та психоаналітиків України, секція піскової психотерапії, м. Київ, вул. Фрунзе, 103. Вид документа: Сертифікат № 4. Тема: «Піскова психотерапія». Дата видачі: 24.04.16
  • Навчальний курс  в Інституті перинатальної психології і репродуктивної психосоматики Асоціації дитячих, сімейних психологів, медиків і педагогів «Психея» м. Одеса, Інституту прикладної психології та розстановочних практик м. Київ та Інституту системних технологій ефективного розвитку(ІСТЕР)  з 12.09.2019 р. по 6.09.2020р. в обсязі 160 годин (5,3 кредитів ЕКТS) за програмою «Сімейна терапія в системному підході». Свідоцтво № 200027 від 6.09.2020.
  • Neurographica. Psychology of creativity institute Pavel Piskarev. Positive Changes via Strategic Drawing. Successfully completed the course NEUROGRAPHICA BASIC LEVEL. Algorithm: Lifting Inner Constraints./ Certificate of completion 14.12.2020.
  • Навчальний курс у Міжнародному інституті післядипломної освіти за підтримки REGENT UNIVERSITY 02, 09, 16, 23 грудня 2022 року в обсязі 28 годин (0,9 кредитів ЕКТS) за післядипломною програмою «Психологічне консультування», спеціалізація «Травмотерапія» «COUN 556: Основи травмотерапії». № сертифікату 003-02-12/2022-ОТТ.
  • Навчальний курс у Psy – Hub University з 09. 09.22 по12.09.22 в обсязі 20 годин (0,6 кредитів ЕКТS) за  курсом «ДНК психотравми» № сертифікату 20228PHU/1-89.
  • Навчання у Міжнародній професійній асоціації та Гільдії інтегративної психології за прийняттям участі у Міжнародній навчальній професійній конференції для психологів, психотерапевтів та психіатрів «Психотравми. Кризи. Резильентність» з 17 по 23 лютого 2022 року в обсязі 22 годин ( 0,7кредитів ECTS)   Сертифікат № 502202279.
  • Навчальний курс ALL-Ukrainian scientific-practical conference “HIGHER EDUCATION IN THE HARMONIZATION OF VALUES SPACE OF PERSONALITY”   30 квітня 2021 року в обсязі 6 годин ( 0,2 кредити ECTS  ). Certificate № HEHVSP000026.
  • Навчальний курс  International scientific-practical conference “Value – based sustainable development of education: EU lessons for Ukraine” 18-20 травня 2021 року в обсязі 30 годин (1,0 кредит ECTS).   Certificate № BDVCEC – CE000228.
  • Міжнародне підвищення кваліфікації (форма - вебінари) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАГІСТРІВ ТА ЗДОБУВАЧІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ (PhD) В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ». The skills improvement program (webinar) is made up of 1,5 ECTS credits (45 hours) including 12 hours of lectures, 20 hours of practical sessions and 13 hours of self – study in the following disciplines: General psychology, Modern art therapevtic technologies, Psyhodiagnostic potential of art therapy. Certificate ES №13729, May 8 to 15? 2023, Lublin  (Republic of Poland).
  • Міжнародне підвищення кваліфікації (форма - вебінари) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Освіта у воєнний та післявоєнний час» (10 годин) з 14.03.23 по 16.05.2023 в рамках освітнього проекту Education USA Державного Департаменту Освіти США.
  • Участь в ролі спікера у Coordination meeting “Mental health recovery program for Ukrainians” стратегічна сесія з Міністерствами (МКІП, МОЗ, МОН, МСП, ММС, Міністерство у справах ветеранів, Міністерство з питань реінтеграції ТОТ), ректорами педагогічних і мистецьких ВНЗ, керівниками організацій, які зацікавлені займатися відновленням психоемоційного здоров’я українців і українок з метою інституалізувати та поширити методи роботи з психоемоційним відновленням через мистецькі практик, (10 годин)  25 та 26 травня 2023 року. Сертифікат учасника проекту Art Therapy Force додається.
  •  Introduction to Systematic Review and Meta-Analysis authorized by European Academy of Sciences and Research, (14 hours) 0,5 ECTS CREDITS, 2022, Certificate №ХV-16- 293849248-22.
  • Навчання за програмою «Розробка та впровадження сертифікаційних програм. Обсяг 180 годин /6 кредитів ECTS 6  липня – 5 серпня 2023 року. Сертифікат №05-14-2023 Міністерство освіти і науки України, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.

Основні публікації:

Наукові публікації

  1. Артюхіна Н.В. Арт-терапевтична психодіагностика стресостійкості підлітків в умовах соціальних змін. Вісник ОНУ. Серія: Психологія», Том19. Випуск 1(31), Одеса,2014, стор. 19-29.
  2. Артюхина Н.В. Ресурсний потенциал этнического танца для коррекции психоэмоциональных состояний девочек подростков//Вісник Одеського національного університету, Випуск 2 (32), Том 19, Серія: Психологія, Одеса 2014, стор. 8-18.
  3. Артюхіна Н.В. «Феномен татуювання як засіб самовизначення та самопрезентації особистості у юнацькому віці». Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки», Випуск 5, том 1, 2016, стор. 17-23.
  4. Артюхина Н.В., Симовоник А.И. Влияние психологических особенностей на эффективность деятельности работников общественных организаций. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Збірник наукових праць.№2(40), Сєверодонецьк, 2016, стор. 130-141.
  5. Артюхіна Н.В. Розвиток життєтворчого потенціалу особистості юнацького віку. Теоретичні і прикладні проблеми психології. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Збірник наукових праць.№2(43), Сєверодонецьк, 2017, стор. 14-26.
  6. Артюхина Н.В., Сімовоник А.І. Взаємозв’язок між життєвим сценарієм та спрямованістю особистості юнацького віку. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки», Випуск 3, том 1, 2017, стор. 20-26.
  7. Артюхіна Н.В. Історико-психологічний аналіз феномена межі як межового прояву існування людини: до постановки проблеми Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки», Випуск 1, 2018, стор. 20-26.
  8. Артюхіна Н.В., Пуленко О. Вплив значущих осіб на розвиток й формування емоційно – поведінкових особливостей підлітків. Вісник Львівського університету. Серія психологічні науки. Випуск 3, Львівський національний університет імені І.Франка, 2018 рік, стор.10-18.
  9. Артюхіна Н.В Базові складові життєтворчості особистості. Збірник наукових праць Теорія і практика сучасної психології. Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, Т.1, №2, 2019 рік, стор. 10-16.
  10. Артюхіна Н.В., Бадо О.А. Психологічні межи та механізми захисту як адаптивний потенціал особистості. Збірник наукових праць Теорія і практика сучасної психології. Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, Т.1, №3, 2019 рік, стор. 10-16.
  11. Артюхіна Н.В. Сімовоник А.І. Особливості взаємозв’язку між самодетермінацією, самоставленням та авторським життєвим вибором як показниками життєтворчості особистості. Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychology, VII (93). Issue: 229, 2020 May, р.66-71. www.seanewdim.com
  12. Артюхіна Н.В. Сімовоник А.І. Вплив самоусвідомлення студентів–психологів як суб’єктів власної життєтворчості на міжособистісні стосунки та емоційне вигорання. Науковий журнал «Габітус». Видавничий дім «Гельветика», Випуск 12 Том 2, м. Одеса - 2020 рік, стор. 52-58.
  13. Артюхіна Н.В. Сімовоник А.І. Вплив навчального курсу з арт-терапії на підвищення креативності та самоусвідомлення власних психологічних особливостей у студентів-психологів. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Психологія» Том 32 (71) № 3, 2021, стор. 10- 16.
  14. Артюхіна Н.В. Поточна В.І. Особливості взаємозв’язку стратегій та стилів психологічних захистів у майбутніх психологів з різними видами особистісної та професійної ідентичності. «Габітус», 2022. – Вип.41.-С.103-109. https://doi.org/10.32782/2663-5208.
  15. Артюхіна Н.В. Сімовоник А.І. Проблеми та перспекти розвитку життєтворчих ресурсів особистості в юнацькому віці. Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 256 с.
  16. Артюхіна Н.В. Козинець в.І. Тілесні модифікації як відображення психологічних особливостей особистості. Науковий журнал «Габітус», 2023. - Випуск 50. - С.63 - 68 http://habitus.od.ua/journals/2023/50-2023/11.pdf
  17.  Артюхіна Н.В. Кучеренко Р. Життєтворчі ресурси особистості в дорослому віці. Науковий журнал «Габітус», 2023. - Випуск 51. - С.64 -69. http://habitus.od.ua/journals/2023/51-2023/10.pdf

Навчально-методичні роботи

  1. Артюхина Н.В. Учебно - методическое пособие к курсу «Психологическое развитие личности средствами арт-терапии» / Н.В. Артюхина [электронное издание]. – 2015. – 88 стр.
  2. Артюхина Н.В. Учебно - методическое пособие по работе с повествованиями в мультимодальной арт-терапии к курсу: «Психологическое сопровождение развития личности средствами арт-терапии» для студентов дневной и заочной формы обучения отделения психологии ОНУ имени И.И. Мечникова, / Н.В. Артюхина [электронное издание] 2016 – 72 стр.
  3. Артюхина Н.В. Краткий курс лекций по учебному разделу «Психология личности» в структуре дисциплины «Основы психологии» для студентов стационарной и заочной форм обучения отделения психологии ОНУ имени И.И. Мечникова, / Н.В. Артюхина [электронное издание] 2017- 363стр.
  4. Артюхіна Н.В. Психодіагностичний потенціал арт-терапії: методичні рекомендації до курсу для здобувачів спеціальності 053 «Психологія» другого (магістр) освітньо-наукового рівня вищої освіти/ Н.В. Артюхіна; Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, факультет психології та соціальної роботи. – Одеса: ОНУ, 2022. – 15с.
  5. Артюхіна Н.В.  Сучасні арт-терапевтичні технології: методичні рекомендації до курсу для здобувачів спеціальності 053 «Психологія» першого (бакалавр) освітньо-наукового рівня вищої освіти/ Н.В. Артюхіна; Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, факультет психології та соціальної роботи. – Одеса: ОНУ, 2023. – 28с.
  6. Артюхіна Н.В.  Робоча програма навчальної дисципліни та Сілабус до курсу «Сучасні арт-терапевтичні технології». – Одеса: ОНУ,2022.- 13с.
  7. Артюхіна Н.В.  Робоча програма навчальної дисципліни та Сілабус до курсу « Інтегративна терапія творчим самовираженням». – Одеса: ОНУ,2022.- 13с.
  8. Артюхіна Н.В.  Робоча програма навчальної дисципліни та силабус до курсу «Психодіагностичний потенціал арт-терапії» – Одеса: ОНУ, 2022. - 14 с.
  9. Артюхіна Н.В.  Робоча програма навчальної дисципліни «Психодіагностичний потенціал арт-терапії». – Одеса: ОНУ, 2022. - 13 с.
  10. Мартинюк Ю.А., Артюхіна Н.В., Чачко С.Л. Робоча програма  з дисципліни та Сілабус до курсу «Загальна психологія»- Одеса: ОНУ, 2022.-34с.
  11. Артюхіна Н.В., Сніговська О.В. Робоча програма навчальної дисципліни та Сілабус до курсу «Педагогіка і психологія вищої школи». Одеса: ОНУ, 2022. 13 с.
  12. Артюхіна Н., Данілова О.  Робоча програма навчальної дисципліни та Сілабус до курсу «Навчально-ознайомча практика». – Одеса: ОНУ, 2022. - 13 с.
  13. Данилова О., Ворнікова Л., Артюхіна Н. Робоча програма навчальної дисципліни та Сілабус до курсу «Виробнича практика». – Одеса: ОНУ, 2022. – 18 с.
  14. Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 250 с. Розділ 4. Проблеми та перспективи розвитку життєтворчих ресурсів особистості в юнацькому віці (Н. Артюхіна, А. Сімовоник) 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кіреєва Зоя Олександрівна

kireeva

ORCID ID: 0000-000105061-8413

Google Scholar

Посада на кафедрі – завідувачка кафедри загальної психології та психології розвитку особистості

Вчене звання - професор

Науковий ступінь – доктор психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальністю Біологія (Одеський державний університет імені І. І. Мечникова, диплом з відзнакою КГ № 902097)

навчання за ОП Клінічна психологія у Волинському національному університеті імені Лесі Українки

Тема кандидатської дисертації: «Розвиток понять та уявлень про час в свідомості дітей та юнацтва» за спеціальністю 19.00.07– вікова та педагогічна психологія (1999)

Тема докторської дисертації: «Время как детерминанта онтогенетического развития сознания» 19.00.01 – загальна психологія, історія психології

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Психологія розвитку,
  • Психологія (економіко -правовий факультет),
  • Сімейне консультування: системно-структурний підхід,
  • Психологічні ресурси особистості,
  • Психологія ефективного управління часом

Наукова та організаційна робота:

  • Голова спеціалізованої вченої ради К 41.051.07 ОНУ імені І. І. Мечникова
  • Членкиня ради: Д.32.051.05 Волинського національного університету імені Лесі Українки
  • Науковий керівник наукової теми НДР № 341 «Психологічні ресурси особистості в умовах викликів сьогодення» (2023- 2028).

Наукові та професійні інтереси: 

продовжувач традицій наукової школи «Психологія часу» Д. Г. Елькіна - Б. Й. Цуканова, вивчаю репрезентації часу, адаптацію тау-типів,

Останні роки займається вивченням психологічних ресурсів людини: резильєнтності, оптимізму, часової перспективи, цілепокладання та проєктування життєвого шляху, досліджує сенсову сферу людини, особливості переживання складних ситуацій життя. Адаптувала методику резильєнтності на українську мову., що викладена в статті та колективній монографії «Особистісні ресурси людини на різних етапах життя» ( посилання http://liber.onu.edu.ua/pdf/osob_resursy_ljudyny.pdf), с.30.

Є керівником 20 захищених кандидатських дисертацій.

Надаю консультативну психологічну допомогу у сфері вікової, сімейної психології з питань подружніх (дошлюбне консультування, ревнощі, зради, ситуації до і після розлучення) і дитячо-батьківських стосунків, індивідуально консультую дорослих, що опинилися в складних ситуаціях життя.

Є членом Української психологічної асоціації

АРА (Американська психологічна асоціація)

World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy

Підвищення кваліфікації: «Парадигма вищої освіти в умовах війни та глобальних викликів XXI століття», серпень 2022.

Сертифікати

Основні публікації

  1. Киреева З. А. Развитие сознания, детерминированное временем: Монография / З.О. Кіреєва. – . – Одесса: ВМВ, 2010. – 384 c.
  2. Zoia Kireieva, Karinna Sardaryan, Yuliya Voytsekhovska, Igor Britchenko, Viktoria Samoilenko, Yuliia Popova. 2022. Problems of Gender Parity in the State Administration System: Conceptual and Empirical Aspects. International Journal of Computer Science and Network Security. Vol. 22 Vol. 22 No. 2 pp. 369-375. https://doi.org/10.22937/IJCSNS.2022.22.2.47 http://paper.ijcsns.org/07_book/202202/20220247.pdf (web of scince)
  3. Pastryk, Tetiana, Kirieieva, Zoia O., Kordunova, Nataliia (Кіреєва, Зоя Олександрівна, Lyla Mahdalyna, Пастрик, Тетяна, Кордунова, Наталія, Лила, Магдалина). Сприйнята емоційна експресивність у наративах про хворобу в осіб із хронічними шлунково-кишковими розладами // East European Journal of Psycholinguistics. – 2021. - Vol. 8, № 2.DOI: 10.29038/EEJPL.2021.8.2.PAS. (Scopus)http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/33372
  4. Динамічна взаємодія ресурсів минулого - теперішнього – майбутнього. Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 256 с. Розділ 1.. С. 4-31 http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/35687
  5. Особливості світогляду крізь призму ресурсів у осіб під час війни (З. Кіреєва, Т. Франціан). Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 256 с. Розділ 8. С.237-254. http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/36047
  6. Кіреєва З.О. Гоян І.М. Програмно-цільовий проєкт соціально-психологічного забезпечення оптимізації процесу самоорганізації молоді в період суспільних трансформацій. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка. Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія. 2020. Том. IХ. Вип. 13. С. 625-632. (Фахове видання категорії «Б»)
  7. Кіреєва З.О. Предиктори резильєнтності та оптимізму у осіб різного віку під час проживання пандемії sars-сov-2. Вісник ХДУ Серія Психологічні науки - No.1 - том 1. - 2022. - С.5-11 https://pj.journal.kspu.edu/index.php/pj/article/view/475 (Фахове видання категорії «Б»)
  8. Кіреєва З.О. Заболотная О.С. Солієнко О. Індивідуально-особистісні типи жінок періоду дорослості і особливості їх цілепокладання. Психологія і соціальна робота 1(53), 2021 - С.75-87. http://psysocwork.onu.edu.ua/article/view/241357 (Фахове видання категорії «Б»)
  9. Кіреєва З.О., Односталко О.С., Б.В. Бірон Психометричний аналіз адаптованої версії Шкали резильєнтності(cd-risc-10) Габітус,2020 - №13. - С.110-117 (Фахове видання категорії «Б»)
  10. Кіреєва З.О. Харченко Н.М. Особливості проявів резистентності та ризику наркотизації підлітків і юнаків Габітус,2020 - №13. С.117-122 (Фахове видання категорії «Б»)
  11. Кіреєва З.О. Становлення, розвиток та сучасність наукової школи «Психології часу» / З.О. Кіреєва // Ювілейна збірка наукових праць присвячена 150 –річчю одеського національного університету імені І. І. Мечникова.-Одеса, 2015. С 278-284.
  12. Кіреєва З.О. Ліб І.І Монографія: Актуальні проблеми економіки і менеджменту: теорія, інновації та сучасна практика: монографія, книга четверта / [За ред. д.е.н., проф. Кузнєцова Е.А.]. - Херсон: Грінь Д.С. - 660 с., 2016. Розділ 10. Соціально-психологічні особливості жінок – субєктів підприємницької діяльності.с 397-430
  13. Кіреєва З.О. Мазурик В.М. Особливості проектування життєвого шляху жінками. // Теоретичні і прикладні проблеми психології № 1(42), 2017 –С.100-108.
  14. Кіреєва З.О. Швайкін С.А. Особливості психологічного благополуччя у індивідів з порушенням сердцево-судинної системи // Теоретичні і прикладні проблеми психології № 1(42), 2017 –С.108-118.
  15. Использование нарративного подхода при проживании «crash-этапа» // Киреева З.А Односталко Е.С. // Теоретичні і прикладні проблеми психології № 2(46), 2018 –С.153-162.
  16. Киреева З.А., Односталко Е.С. Трансформация компонентов состояния резилентности в трудной жизненной ситуации // Вісник ХДУ Серія Психологічні науки No.2 том 1. 2018. С.52-57.
  17. Метафорическое описание проживания тяжелой жизненной ситуации («crash-этапа») З. Киреева (Одесса, Украина) // Баланс жизненных ресурсов (Фестиваль психологических историй)/ Alternative Academy of Third Age with financial support of The Department of Welfare of the Riga City Council International Higher School of Practical Psychology Baltic Association for Psychological Counselling Center for Positive and Transcultural Psychotherapy in the Baltic States/ Психология переходов, - от «истории» к «истории» Сборник материалов №34 Рига, 2018.с. 34-38.
  18. The research of the “courage to continue" using narrative and ideographic approaches //Zoia Kireeva, Оlena Odnostalko International conference on mental health care. Київ 25-26 жовтня/ doi.org
  19. Кіреєва З.О. Кушнерова Я.Г. Особливості звязку між психоемоційним станом підлітка і фазою біологічного циклу // Теоретичні і прикладні проблеми психології № 2(46), 2018 –С.162- 169.
  20. Відображення проживання важкої життєвої ситуації ("crash-этапу") за допомогою наративу // З.О. Кіреєва, О. С. Односталко // Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України. Актуальні проблеми психології. Том X. Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія. Випуск 32. – Київ. 2018 – С.42-49.
  21. Кіреєва З.О.Кушнерова Я.Г. Особливості адаптації підлітків в різних фазах біологічного циклу. Теорія і практика сучасної психології. Запоріжжя, 2019. Вип.3. Т.1. С.162-168.
  22. Кіреєва З.О. Аносєнкова С.В. Репрезентації часу держслужбовцями та їх зв'язок з видами ригідності. Теорія і практика сучасної психології Запорожжя. - 2019. – Вип.3.- Т.1.- С.50-54.

e-mail  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кокоріна Юлія Євгенівна

kokorina

Посада на кафедрі: доцент кафедри загальної психології і психологічного консультування

Науковий ступень – кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Наукове звання: доцент

Базова освіта: ОНУ імені І.І. Мечникова, психолог (2003 г.)

Тема дисертації: «Психологические способы предупреждения и коррекции экзистенциального кризиса личности»

Учбові дисципліни викладача:

  • Сучасна психологічна наука у науковому просторі
  • Глибинна психологія
  • Перинатальна психологія
  • Основи психології
  • Психологія управління та конфліктологія
  • Психологія спілкування

Наукова та організаційна робота:

  • член НМК ФПСР Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
  • член спеціалізованої вченої ради К 41.041.07 Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
  • член Психоаналітичного дивізіону НПА

Наукові та професійні інтереси: Психоаналіз та кінематограф – дослідження кадру з точки зору структурного психоаналізу Ж.Лакана, дослідження сновидінь як кадру несвідомого; психоаналіз, екзистенційна психологія, кризові стани особистості.

Підвищення кваліфікації:

  • У 2017 р. Стажування з підвищення професійної кваліфікації на кафедрі Публічного Здоров’я Інституту Наук про Родину і Соціальну Працю Люблінського Католицького Університету Іоанна Павла ІІ в межах програми «Здоров’я сім’ї в сучасному суспільстві – досвід Польщі та України» з 01.02 по 15.02.2017 р. (м. Люблін, Польща)
  • У 2019 р. підвищення кваліфікації в «Науково-дослідному центрі Східноєвропейського інституту психоаналізу» за програмою «Психоаналіз Фрейда-Лакана» (загалом 144 год.)
  • У 2020 р. пройшла підвищення кваліфікації в «Науково-дослідному центрі Східноєвропейського інституту психоаналізу» за програмою «Психоаналіз юного суб’єкту. Психоаналіз Франсуази Дольто» (загалом 90 год.)
  • У 2022 р. підвищення кваліфікації в Науково-дослідницькому інституті Люблінського науково-технологічного парку за програмою “Academic Integrity in the Training for Master and Doctors of Philosophy (PhD) in the Counties of the European Union and Ukraine”, Польща, м. Люблін. (загалом 45 год.)
  • У 2022 р. підвищення кваліфікації в Ордені португальських психологів. Міжнародний курс “Intervention in a Disaster Situation”, Португалія, м. Ліссабон. (загалом 8 год.)
  • У 2022 р. підвищення кваліфікації в Школі соціальних та поведінкових наук. Міжнародна онлайн програма “Military Medical and Psychological Training Program: Trauma Science Approach”, США, Шотландія. (загалом 120 год.)
  • У 2022 р. I підвищення кваліфікації в Іsrael Trauma Coalition; Курс “Psychological first aid, self-care and mitigation of burn-out and compassion fatigue for care-providers”. Ізраїль. (загалом 10 год.) та курс “Crisis Intervention Counselor Models”. (загалом 8 год.)
  • У 2023 р. підвищення кваліфікації з курсу «Цифрові інструменти Google для освіти» (загалом 60 год.)
  • У 2023 р. підвищення кваліфікації в ПЗ Європейський університет з курсу «Як доброчесно використовувати ChatGPT в освіті?» (загалом 90 год.)

Основі публікації:

  1. Кокоріна Ю.Є. Методичні рекомендації щодо проведення навчальних занять з теоретико-прикладних дисциплін у вищих медичних навчальних закладах / В.О. Лефтеров, О.О. Сікорська, Ю.Є. Кокоріна, Т.Л. Подкупко та ін., всього 5 осіб // Одеса : ОНМедУ, 2014. 62 с.
  2. Кокорина Ю.Е. Основы общей психологи и педагогики для будущих врачей / В.О. Лефтеров, Ю.Є. Кокоріна, А.С. Зінєвіч // Одеса : ОНМедУ, 2014. – 209 с.
  3. Кокоріна Ю.Є. Психологія: теорія і практика / О.К. Любчук, В.Є. Луньов, Ю.Є. Кокоріна, Т.Д. Мостова // Макіївка : РМВ МЕГІ, 2014. 250 с.
  4. Кокоріна Ю.Є. Психоаналітичний підхід розуміння феномену суїциду / Ю.Є. Кокоріна, К.В. Аймедов // // Сучасні проблеми суцидології: [моногр.] / за ред. П.В. Волошина, Н.О. Марути. – Харків : видавець Строков Д.В., 2017. 328 с. С. 26–48.
  5. Кокоріна Ю.Є. Гендерные особенности студентов высшего учебного заведения, обучающихся в группах с однополым и разнополым составом. Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. 2016. N 1 (13). P. 155-170.
  6. Кокоріна Ю.Є. Реклама як поле артикуляції архетипу. Scithechnology. 2018. N9. P. 53-57.
  7. Кокоріна Ю.Є. Використання методу кататимно-імагинативного переживання образу у психологічної практиці. Scithechnology. 2018. N9. P. 14-18.
  8. Кокоріна Ю.Є. Взаимосвязь эмоционального интеллекта и уровня толерантности личности. Science Review. 2018. Vol. 1, N 6(13). P. 35-37.
  9. Кокоріна Ю.Є. Механізми психологічного захисту та їх взаємозв’язок з гендерною ідентичність у юнацькому віці. World Science. 2018. Vol. 2, N 10 (38). P. 33-37.
  10. Кокоріна Ю.Є. Осмысление особенности мышления психотического субъекта через понимание стратегий формирования мышления у ребенка. Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. 2018. N 29 (5). P. 63-68.
  11. Кокоріна Ю.Є. Дослідження психоемоційного стану вагітних жінок при використанні методу кататимно-імагінативного уявлення образів: практичний аспект. United-Journal. 2018. N23. P. 26-29.
  12. Y.Kokorina Violence of women as actual phenomenon in present-day society. Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. Vol. 36 №6. 2019. Pp. 42-47.
  13. Кокоріна Ю.Є. Вивчення депресивних та тривожних станів у осіб, які залежні від психоактивних речовин. Сolloquium-journal. Pedagogical sciences, Psychological sciences. Vol. 57 №5. 2020. Pp. 12-15.
  14. Кокоріна Ю.Є. Емпіричне дослідження прояву психосоматичних реакцій як результату роботи механізмів захисту психіки. «Габітус». Видавничий дім «Гельветика». Випуск 19. Том 2. 2020.
  15. Кокоріна Ю.Є., Псатій А.В. Харчова поведінка як форма самоставлення. Інсайт: психологічні виміри суспільства: наук. журн. Херсон: Видавничий дім “Гельветика”. 2021. Вип. 5. С. 11-29.
  16. Кокоріна Ю.Є., Морару Д. Емпіричне дослідження структури ціннісно-потребової сфери блогерів. «Габітус». Видавничий дім «Гельветика». Вип. 31. Том 2. 2021. С.101-107.
  17. Кокоріна Ю.Є. Глибинна психологія (в короткому викладі) навч.-метод. посібник. Одеса: Астропринт, 2021. 120 с
  18. Popovych, Ihor, Kokorina, Yuliia, Pyslar, Anatolii, Palchynska, Mariana, Pavliuk, Mariia, Raіevska, Yana, Torop, Kristina Research of the mental states of anxiety of fourth-graders in secondary schools during the progression of the COVID-19 pandemic. Revista Romaneasca pentru Educate Multidimensionala. 2022. Vоl. 14, no. 1. P.32-51.
    DOI: https://doi.org/10.18662/rrem/14.1/506 (Web of Science)
  19. Chernyavska, Tetyana, Yermakova, Alisa, Kokorina, Yuliia, Kolot, Svetlana, Kremenchutska, Margaryta Sexual Satisfaction as a Factor of Psychological Well-Being. BRAIN. Broad Research in Artificial Intelligence and Neuroscience. 2022. Vol. 13. no. 1. P.292-307.
    DOI: https://doi.org/10.18662/brain/13.1/285 (Web of Science)
  20. Кокоріна Ю.Є. Вплив соціальних мереж на сучасного суб’єкта. «Габітус». Видавничий дім «Гельветика». Вип. 52. 2023.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Литвиненко Ольга Дмитрівна

Литвиненко Ольга Дмитрівна професор кафедри загальної психології і психологічного консультування Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ORCID ID 0000-0003-2757-5261

Web of Science ResearcherID is AAT-2598-2020

Scopus Author ID: 57210884081

Посада на кафедрі - професор кафедри загальної психології і психологічного консультування Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

Вчене звання - професор

Науковий ступінь - доктор психологічних наук (19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи)

Базова освіта: вища за спеціальністю «Психологія. Практична психологія в системі освіти» (1995р.)

Тема дисертації: «Соціально-психологічні засади розвитку адаптаційного потенціалу молоді в умовах сучасного соціуму»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Психосоматика та психокорекція,
  • Основи психотерапії,
  • Психосоматичні аспекти в Позитивній психотерапії,
  • Психодинамічна психотерапія характеру,
  • Формування адаптаційного потенціалу особистості в умовах сучасних інновацій у закладах вищої освіти.

Наукова та організаційна робота:

  • Заступниця завідуючого кафедри загальної психології та психології розвитку особистості Одеського національного університету імені І. І. Мечникова;
  • Головний редактор міжнародного наукового журналу «The Global Psychotherapist», що видається Всесвітньою Асоціацією Позитивної і Транскультуральної Психотерапії (Німеччина).
  • Членкиня спеціалізованої вченої ради К 41.041.07 Одеського національного університету імені І. І. Мечникова,
  • Членкиня редакційної колегії наукового фахового журналу: „Психологія та соціальна робота”.
  • Членкиня редакційної колегії наукового фахового журналу: „«Вісник Львівського університету. Серія психологічні науки”.

Наукові та професійні інтереси: Адаптаційний потенціал особистості, соціально-психологічні особливості формування особистості в сучасних умовах, Психосоматика та психокорекція, Позитивна та Транскультуральна психотерапія, психодинамічна психотерапія, аналітична психологія.

Підвищення кваліфікації: В 2019 р. пройшла підвищення кваліфікації в Української Спілці Психотерапевтів (УСП) за програмою «Психосоматична медицина в контексті сучасного психоаналізу – на перетині спроможності та безсилля» (загалом 192 години, сертифікат УСП 2019р.)

Сертифікати

  1. The European Certificate of Psychotherapy, сертифікат від 26.04. 2018 р., виданий Європейською асоціацією психотерапевтів (ЕАР) Відень, Австрія, свідчить про проходження багаторічної тренінгової програми з психотерапії, та виконання усіх стандартів ЕАР ( не менш 1500 годин). Здійснена відповідна реєстрова запис у реєстрі ЕАР.
  2. Сертифікат психотерапевта в методі Позитивної та Транскультуральної психотерапії №032-UKR-2013, виданий Світовою асоціацією з Позитивної психотерапії Вісбаден (Німеччина). Здійснена відповідна реєстрова запис у реєстрі WАРP.
  3. Сертифікат Майстер тренера в методі Позитивної та Транскультуральної психотерапії №001-UKR-2017, виданий Світовою асоціацією з Позитивної психотерапії (Вісбаден, Німеччина). Здійснена відповідна реєстрова запис у реєстрі WАРP.
  4. «Психосоматична медицина в контексті сучасного психоаналізу – на перетині спроможності та бессілля», м. Львів 2015-2019, Львівський інститут підвищення кваліфікації, кафедра психотерапії, за участю міжнародних лекторів (загалом 192 ак. год.) сертифікати УСП, під супервізією ЕАР; Наказ № 2743-18 від 11.11.2019 р.
  5. «Теорія та практика застосування юнгіанської піскової психотерапії в психотерапевтичної роботі з дітьми та підлітками» м. Одеса, з 3.04.2017р. по жовтень 2020 р., 288 годин, сертифікат №024, протокол «від 10.10. 2020 р., виданий Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи ( НАПНУ).

Основні публікації:

  1. Литвиненко О.Д. Соціально-психологічні основи розвитку адаптаційного потенціалу сучасної молоді : монографія / О.Д. Литвиненко. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2018. – 332 с.
  2. Литвиненко О.Д. Проблема психотравми у психологічній науці: основні погляди та підходи / О.Д. Литвиненко // Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 21, Вип. 1 (39). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І. І. Мечникова, 2016. – С. 180-185.
  3. Литвиненко О.Д. Використання казкотерапії у програмі групової психокорекційної роботи / О.Д. Литвиненко // Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 21, Вип. 3(41). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2016. – С. 160-167.
  4. Литвиненко О.Д. Психосоматичний підхід до проблем психологічного здоров’я особистості / О.Д. Литвиненко // Науковий вісник Херсонського державного університету. – Серія : Психологічні науки. – Херсон : Гельветика, 2016. – № 4. – С. 52-57.
  5. Литвиненко О.Д. Адаптаційний потенціал як предиктор запобігання любовної аддікції / О.Д. Литвиненко // Вісник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. – Серія : Психологія. – Т. 21, Вип. 4 (42). – Одеса : Вид-во ОНУ імені І.І. Мечникова, 2016. – С. 127-133.
  6. Литвиненко О.Д. Проблема потенційного в структурі особистості / О.Д. Литвиненко // Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. – Issue 5 (23). – Co-publ. : Publishing office: Accent graphics communications. – Hamilton, ON, 2017. – Р. 55-58.
  7. Lytvynenko O.D. Features of interaction of indicators of patent personality, health and ontogenetic reflexion / O.D. Lytvynenko // American Journal of Fundametntal Applied & Experimental Research. – Vol. 2 (9). – 2018. – Р. 48-52.
  8. Литвиненко О.Д. Образ жертви сексуального насильства очами сучасної молоді / О.Д. Литвиненко, О.А. Чижевич // Науковий вісник Херсонського державного університету. – Серія : Психологічні науки. – Херсон : Гельветика, 2018. – Вип. 5. – С. 188-194.
  9. Литвиненко О.Д. Взаємовплив окремих особистісних потенціалів та здоров’я особистості / О.Д. Литвиненко // Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. – Серія : Психологічні науки. – №2(20). – Миколаїв : МНУ імені В.О. Сухомлинського, 2018. – С. 33-38.
  10. Литвиненко О.Д. Соціально-психологічна програма розвитку адаптаційного потенціалу сучасної молоді та ії ефективність / О.Д. Литвиненко // Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2018. – № 3 (47). – Т. 3. – С. 127-134.
  11. Литвиненко О.Д. Внутрішня структура адаптаційного потенціалу як системи адаптивностей / О.Д. Литвиненко // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». – Серія : Психологія. – Острог : Вид-во НаУОА, 2018. – № 7. – С. 59-64.
  12. Lytvynenko O. Using Stories, Anecdotes, and Humor in Positive Psychotherapy / O. Lytvynenko, L.Zlatova, V. Karikash, T. Zhumatii. Positive Psychiatry, Psychotherapy and Psychology. Clinical Applications // Springer. – 2020. – C.349-358.
  13. Zubyashvili I., Melnychuk T., Lytvynenko O., Ulianova T., Shetelia N. Functional brain asymmetry as a factor of the reproduction and perception of metaphors. Psychosocial. International Journal of Psychosocial Rehabilitation.2020. Vol.24 –Issue 6.- P. 13111- 13117.
  14. Lytvynenko O. D. Socio-pshychological Feature of the Adaptation Potential of modern Youyh / O. D. Lytvynenko // Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2020. – № 2 (52). – С. 144-166.
  15. O. Khmiliar, I. Popovych, A. Hrys, M. Pavliuk, N. Zavatska, O. Lytvynenko, O. Blynova. Spatial regulation of personal behavior under conditions of the accelerating COVID-19 pandemic. Revista inclusions, Vol.7, num. especial – octubre-decembre 2020. – P. 209-306.
  16. O. Lytvynenko, L. Zlatova, V. Zasenko, L. Prokopenko, V. Lunov. Adaptive Potential of Young People as a Factor af Mental Health-Preserving. Journal of History Culture and Art Research. 9 (3) 2020. – P. 374-385.
  17. Литвиненко О. Д. Трансформація архетипичних та символічних образів у психіці за допомогою групової психотерапії. Аналіз кейса. (частина перша) Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. Ottawa: Accent Graphics Communications & Publishing. Glasgow: Society for the support of publishing initiatives and scientific mobility Limited. 2020, 42 (6), 56-63. DOI: 10.33531/farplss.2021.1.10
  18. Литвиненко О. Д. Трансформація архетипичних та символічних образів у психіці за допомогою групової психотерапії. Аналіз кейса. (частина друга) Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools. Ottawa: Accent Graphics Communications & Publishing. Glasgow: Society for the support of publishing initiatives and scientific mobility Limited. 2021, 43 (1), 64-72. DOI: 10.33531/farplss.2021.1.10
  19. Литвиненко О.Д., Мидько А.А. Історико-психологічний аналіз феноменології переживання безнадійності: клініко-прогностичні аспекти. Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools, 2021, 44 (2). С. 4-11. DOI: 10.33531/farplss.2021.2.1
  20. Lytvynenko O. D., Mydko A. A. Moderation analysis of the causal impact of hopelessness as a component, risk factor and predictor of suicidal behavior. American Journal of Fundamental, Applied & Experimental Research, Vol. 18, no. 3, May 2021, pp. 121-6, URL: https://ajfaer.org/index.php/ajfaer/article/view/59
  21. Lunov, V., Lytvynenko, O., Maltsev, O., & Zlatova, L. (2022). The Impact of Russian Military Aggression on the Psychological Health of Ukrainian Youth. American Behavioral Scientist, 0(0). https://doi.org/10.1177/00027642221144846
  22. Robul, Y., Lytvynenko, K., Lytvynenko, O., Bokshan, H., Popovych, I. Marketing in the digital age: cultural values as agents of socially responsible marketing in the digital economy. Amazonia Investiga, 12(62), 2023. P. 45-55. https://doi.org/10.34069/AI/2023.62.02.3
  23. О. Литвиненко. Психологічні предиктори адаптаційного потенціалу молоді в умовах сучасного соціуму // Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – с.31-59

E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мартинюк Юлія Олександрівна

martinuk

ORCID ID

Посада на кафедрі – доцентка кафедри загальної психології та психологічного консультування

Науковий ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальністю Психологія (2011р.), аспірантура за спеціальністю Психологія (2015 р.)

Тема дисертації: «Особливості емоційних станів батьків дітей з різним рівнем психосоціального розвитку»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Загальна психологія,
  • Загальна та вікова психологія,
  • Основи психологічної практики,
  • Ефективність і особливості консультування та психотерапії,
  • Психологічне консультування в Позітум підході,
  • Етика та деонтологія у фармації.

Наукові та професійні інтереси: особливості культурного розвитку особистості на сучасному етапі формування людства, самосвідомість та самоставлення особистості, вплив різноманітних технік і підходів виховання на розвиток сучасної особистості, дослідження основних чинників, які впливають на формування певного життєвого сценарію, роль емоцій у житті людини, методи та техніки в Позитивній психотерапії. особливості консультування та психотерапії в Позітум підході.

Підвищення кваліфікації: 

Проходила підвищення кваліфікації у навчальному таборі з Позитивної психотерапії в Болгарії, в м. Шабла з 07 по 17 липня 2019 року за програмою "Особливості індивідуальної і  групової психотерапії в методі Позитивної психотерапії"  обсягом 50 годин (2 кредіта). (Сертифікат №  022/2019 від 17.07.2019)

Проходила підвищення кваліфікації у Одеській школі сучасної психотерапії члена Української Спілки Психотерапевтів в Україні, в м. Одеса  з листопада 2020 року по жовтень 2021 року за програмою "Пропедевтика психіатрії"  обсягом 160 годин (4 кредити). (Сертифікат № 1621085 від жовтня 2021)

Затверджено на засіданні ВР ОНУ імені І.І. Мечнікова, протокол № 6 від 18.01.2022

Основні публікації:

  1. Мартинюк Ю.О. Особливості сприйняття живопису як результат життєвого шляху особистості. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки». Вип. 1. Херсон: Гельветика, 2020. С. 40-46 . (категорія Б)
  2. Мартинюк Ю.О. Особливості виховання як чинник формування уподобань стилів у живописі. Вісник Львівського університету. Серія психологічні науки. 2020. Випуск 6. С. 100–107. (категорія Б)
  3. Мартинюк Ю.О. Особливості впливу рівня самооцінки на обрання жанру в живописі. Науковий журнал з соціології та психології "Гамбітус". Секція: Психологія особистості. Вип. 15, 2020. С. 168-173. (категорія Б)
  4. Мартинюк Ю.О. Особливості прояву емоційних станів матерів. Науковий журнал з соціології та психології "Гамбітус". Секція: Психологія особистості. Вип. 20, 2020. С. 130-135.
  5. Мартинюк Ю.О. Особливості взаємозв'язку між характеристиками темпераменту та вподобаннями жанру в живописі. Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Серія «Психологія».Том 32(71).№ 1,2021. С. 21-27. (категорія Б)
  6. Мартинюк Ю.О. Роль здібностей у процесі культурного розвитку особистості. Вісник Львівського університету. Серія психологічні науки. 2021. Випуск 8. С.117-125. (категорія Б)
  7. Мартинюк Ю.О. Взаємозв'язок типів сприйняття стилів мистецтва та агресії. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: «Психологія». № 3, 2021 С.15–19. (категорія Б)
  8. Yullia Martyniuk, Kateryna Pavelkiv, Vitaliy Pavelkiv, Katerina Milutina, Marharita Dergach. Psychological support for elementary school students in the context of their development as personalities. ED ALTA: Journal Of Interdisciplinary Research. Hradec Kralove the Czech Republic: Magnanimitas Assn. vol 11/issue 2. Р.22-25 (Web of Science )
  9. Мартинюк Ю.О. Толмачевська В.О. Особливості спрямованості емоційної реакції на екстремальні обставини життя. Проблеми сучасної психології» (3) № 26. 2022. С.86-91 (категорія Б)
  10. Мартинюк Ю.О. Креативність як характеристика самоактуалізованої особистості. Науковий журнал з соціології та психології "Габітус". Секція: Психологія особистості. Вип. 45, 2023. С. 156-160. (категорія Б)
  11. Мартинюк Ю.О. Мотиваційні ресурси психологів в умовах воєнного стану. Науковий журнал з соціології та психології "Габітус". Секція: Психологія особистості. Вип. 49, 2023. С. 129-133.

Коликтивна монографія:

Мартинюк Ю.О. Особливості сприйняття мистецтва як духовних ресурсів особистості. Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва– Одеса: Одес. нац. ун-тім. І. І. Мечникова,2023. С.174-212.

Навчально-методичні роботи:

  1. Мартинюк Ю.О. Методичні рекомендації до курсу "Загальна та вікова психологія" для студентів спеціальності 014 "Середня освіта" (Хімія)  , Одеса. Удача.2019.- 51 с. 
  2. Мартинюк Ю.О. Методичні рекомендації з курсу "Основи психологічної практики" для студентів напряму підготовки 053 "Психологія".- Одеса, 2020. -41 с
  3. Мартинюк Ю.О. Загальна та вікова психологія: метод. рекомендації з курсу для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спец. 014 Середня освіта (за предметними спеціалізаціями), предметна спеціальність 014.05 (Біологія та здоров’я людини)/ Ю. О. Мартинюк. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І Мечникова, 2022. – 44 с.
  4. Мартинюк Ю.О. Етика та деонтологія у фармації: електроний методичний посібник з  організації аудиторної та самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за     спеціальністю   226 «Фармація, промислова фармація» Одеса: ОНУ імені І. І. Мечникова.- 60с.

e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мостова Тетяна Дмитрівна

Мостова Тетяна Дмитрівна - викладач кафедри загальної психології та психології розвитку особистості

Посада на кафедрі - викладач кафедри загальної психології та психології розвитку особистості

Вчений ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 - загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за фахом Психологія (2006 р.); аспірантура за спеціальністю «Психологія» (2009 р.)

Тема дисертації: «Індивідуально-типологічні особливості особистості як детермінанти наркотичної залежності»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Практикум із загальної психології;
  • Психологія залежної поведінки;
  • Психологічна робота з залежностями: консультування, психотерапія».

Наукова і організаційна робота:

  • Дійсний член Громадської організації "Інститут розвитку символдрами і глибинної психології" (ІРСГП), має право використовувати назву символдрама при наданні психологічних послуг, консультуванні в області психології, при роботі в освітніх установах (Свідоцтво № 053099).
  • Член Української спілки псіхотерапевтів (УСП),
  • Член Асоціації псіхотерапевтів і псіхоаналітіків України (АППУ). Участь на регулярній Основі в супервізійніх групах ІРСГП и АППУ.

Наукові і професійні інтереси:

  • психологічна залежність та співзалежність,
  • діагностика та корекція залежної поведінкі,
  • психологічні ресурси особистості,
  • психологічні чинники адаптації,
  • методи, техніки Катативно-імагінативної психотерапії (Символдрама),
  • психологічна допомога, консультування, психотерапія.

Підвищення кваліфікації:

  • З 2018 по 2019 р. в м. Київ прохолила підвищення кваліфікації в Украінському інституті практичної адиктології (УІПА) "Психологічна робота з залежними" (загальна кількість годин 128 Сертифікат № 000313)
  • Повний курс підвищення професійної кваліфікації з 2014 по 2022 рік за напрямком Катативна-імагінативна психотерапія (Символдрама) - 356 год, теорія за напрямком Психоаналіз - 324 години. Міжнародне товариство Кататимного переживання образів. Інститут розвитку символдрами і глибинної психології (ІРСГП).
  • З 2021 по теперішній час підвищення професійної кваліфікації з курсу «Психоаналітичні теорії розвитку» на базі Львівського психоаналітичного інституту ментального здоров’я, Львів-Рівне;
  • 2022 року проходила курс «Робота з ПТСР в умовах воєнного часу» на базі Міжнародної тренінгової компанії «Основа», м.Київ із загальним обсягом підготовки 34 години;
  • 2023 році проходила курс «Арт-терапія в работі з ПТСР у дітей», на базі Международної тренінгової компанії « Основа», Диплом №615563 із загальним обсягом підготовки 60 годин

Основні публікації:

  1. Мостова Т.Д. Динаміка особістісніх змін опіатних наркозалежніх у процесі ресоціалізаціїї. Вісник Одеського національного університету. Т. 17. Випуск 9 (21) «Психологія». 2012. С. 165-173.
  2. Мостовая Т.Д. Індивідуально-типологічні особливості наркозалежних на різних етапах ресоціалізації. Вісник Харківського університету. Серія «Психологія» 2013. № 1032, вип. 50. С.213-219.
  3. Мостовая Т.Д. Особистісні новоутворення в процесі розвитку наркотичної залежності. Науковий вісник Південноукраїнського державного педагогіного університету ім. К.Д. Ушинського. 2013. № 3. С. 261-271.
  4. Мостовая Т.Д. Психологічні особливості суб'єктивного сприйняття часу у наркозалежних. Наукова дискусія: питання педагогіки і психології. Частина I. (21 лютого 2013). Москва: Изд. «Міжнародний центр науки і освіти», 2013. С. 71-83.
  5. Мостова Т.Д. Феноменологія «синдрому відчуження хвороби» при алкоголізмі та наркоманії: психологічні складові. Вісник національного університету оборони України. Зб-к наук. праць. К .: НУОУ, 2014. Вип. 6 (43). 240-247.
  6. Мостова Т.Д. Психологічні особливості стомлюванності студентів на етапі адаптації до навчання у віщому навчальному закладі / Мостова Т.Д. Сметанюк А.В. // Науковий вісник Херсонського державного університету. Зб-к наук. Праць. - 2014. Вип. 2. Том 1. С. 99-104.
  7. Мостова Т.Д. Визначення особистісних особливостей наркозалежних, що детермінують динаміку процесу ресоціалізації. Вісник Київського інституту бізнесу та технологій. – Вип. 44(2). 2020. – С. 64-72. https://doi.org/10.37203/kibit.2020.44.09
  8.  Мостова Т.Д. Сучасні підходи до психотерапії наркотичної залежності. Вісник національного університету оборони України. №5 (63). 2021. – С. 90-98. https://doi.org/10.33099/2617-6858-2021-63-5-90-98
  9.  Мостова Т. Д., Кучеровська Н. О., Миколюк С. М. Психологічні умови розвитку дітей в умовах війни. Наукові перспективи. Серія Психологія. 2022. Випуск 6 (24). – С. 584-596.
  10.  https://doi.org/10.52058/2708-7530-2022-6(24)-584-595
  11.  Мостова Т.Д. Особливості надання першої психологічної допоги постраждалим внаслідок бойових дій. Наукові перспективи. Серія Психологія. 2022. Випуск 10 (15). – С.513-520.
  12. https://doi.org/10.52058/2786-4952-2022-10(15)-513-519
  13.  Мостова Т.Д. Психологічні чинники адаптації студентів до навчання в умовах кризових ситуацій Наукові перспективи. Серія Психологія. 2022. № 11 (29). – С. 473-480. https://doi.org/10.52058/2708-7530-2022-11(29)-473-479
  14.  Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З. О. Кіреєва – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. Розділ 7. Психологічний супровід клієнтів із самоушкоджуючою поведінкою.

Навчально-методичні посібники

  1. Мостовая Т.Д. Психологічні основи адиктивної поведінки в системі освіти: навчально-методичний посібник. Одеса: Астропринт, 2020. 101 с.
  2. Мостова Т.Д. Психологія адиктивної поведінки: методичний посібник / Т.Д. Мостова. - Одеса: Астропринт, 2022. - 66 с.
  3. Мостова Т.Д. Робоча програма навчальної дисципліни «Практикум з загальної психології». – Одеса: ОНУ, 2022. - 14 с.
  4. Робоча програма з курсу «Психологічна робота з залежностями: консультування, психотерапія».
  5. Робоча програма з курсу «Психологія залежної поведінки». Рівень вищої освіти перший (бакалаврський) Спеціальність 053 «Психологія».
  6. Мостова Т.Д. Психологічна робота з залежностями: консультування, психотерапія [Електронний ресурс] : метод. рекомендації до спеціального курсу «Психологічна робота з залежностями: консультування, психотерапія» для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія» / Т. Д. Мостова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 24 с.
  7. Мостова Т.Д.Практикум з загальної психології [Електронний ресурс] : метод. рекомендації до практичних занять з курсу «Практикум з загальної психології» для здoбувaчів спeціaльності 053 «Психoлoгія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / Т. Д. Мостова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 34 с.

Чачко Світлана Леонідівна

chachko

ORCID ID:

Google Scholar:

Посада на кафедрі - доцент кафедри загальної психології та психологічного консультування

Вчене звання - доцент

Науковий ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальністю «Біологія» (1996 р.); аспірантура за спеціальністю «Психологія» (1999 р.); докторантура за спеціальністю «Психологія» (2010 р.).

Тема дисертації: «Психологічні детермінанти активності особистості колишніх в’язнів фашистської неволі – громадян України»

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Загальна психологія,
  • Психофізіологія,
  • Психологія травми,
  • Діагностика та корекція посттравматичних стресових розладів
  • Психологія пізнавальних процесів в педагогічній практиці

Наукова та організаційна робота:

  • Відповідальний виконавець НДР № 181 «Динаміка розвитку особистості у часовій розгортці життя». Наказ ОНУ № 1045-18 від 04.05.18. Терміни виконання: 01.05.2018-31.12.2022. Державний реєстраційний номер 0118U001786
  • Відповідальний виконавець НДР № 341 «Психологічні ресурси особистості в умовах викликів сьогодення». Наказ ОНУ № 750-18 від 05.05.23. Терміни виконання: 01.05.2023-31.12.2027. Державний реєстраційний номер 0123U102605
  • Член спеціалізованої вченої ради К 41.051.07 Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (2020-2021рр.)
  • Член Української спілки психотерапевтів (Посвідчення № 20/101)

Наукові та професійні інтереси: Психологія особистості; проблема «Я»; етнічна та гендерна ідентичність особистості, особливості етнічних та гендерних стереотипів; психологія стресу, травми, посттравматичних станів (індивідуальних та колективних), міжпоколінна передача травми; психологічні ресурси особистості та групи в подоланні складних життєвих ситуацій та їх наслідків, проблема адаптації, резільєнтності, життєстійкості, копінгів, психологічних захистів, посттравматичного зростання.

Підвищення кваліфікації:

  • В 2000 році пройшла підвищення професійної кваліфікації в Центрально-Європейському університеті, Будапешт, Угорщина.
  • В 2004 році пройшла стажування в Центрі наукових працівників та викладачів в ВНЗах СЕФЕР.
  • В 2006 році пройшла стажування за програмою Ешнав в центрі Чейза  при Єрусалимському університеті, Ізраїль.
  • В 2007 році пройшла підвищення професійної кваліфікації в інституті Яд Вашем та Бейт Лохамей ха-Гетаот, Ізраїль.
  • В 2014 році пройшла підвищення кваліфікації (стажування) при кафедрі практичної психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
  • В 2016-2019 роках пройшла навчання у Міжнародному товаристві Кататимного переживання образів та імагінативних методів в психотерапії і психології з травматерапії.
  • В 2016-2018 роках пройшла навчання за програмою «Клінічний гіпноз» у Львівському інституті психотравматології «Травматерапія»
  • В 2017 році пройшла курс професійної підготовки на проблемно-теоретичному семінарі: «Розлади харчової поведінки. Психодинамічний підхід» в Одеському науковому психоаналітичному товаристві.
  • В 2017-2019 роках брала участь в заходах з підвищення кваліфікації Травмафокус, що проводився Інститутом нейропсихотерапії, Відень, Австрія в м. Хмельницький за сприянням Хмельницької міської адміністрації та Психологічної кризової служби.
  • В 2018 році приймала участь у навчальному семінарі «Подолання наслідків психотравми», що проводився громадською організацією «Реабілітаційний центр Святого Павла».
  • В 2018 році брала участь в заході з підвищення кваліфікації на семінарі «Символдрама в лікуванні порушень харчової поведінки» у Міжнародному товаристві Кататимного переживання образів та імагінативних методів в психотерапії та психології.
  • В 2018-2019 роках брала участь у практичному курсі «Арт-терапевтична майстерня» у відокремленому підрозділі в Одеській області ВГО «Арт-терапевтична асоціація»
  • В 2018 році пройшла курс «Наукове дослідження» та курс «Публікація наукових результатів», що проводились в рамках програми Фулбрайт в ОНУ імені І.І. Мечникова
  • В 2018 р. пройшла підвищення кваліфікації в Національному університеті «Одеська юридична академія» (Довідка № 4311-6 від 14.12.2018 року)
  • В 2019 році пройшла спеціалізоване навчання «Сон, стрес, травма», що проводився ГО «Інститут розладів сну та психотравматичних розладів», Association ’Aide Medicale & Caritative France-Ukraine, Світова федерація українських лікарських товариств, Український католицький університет, факультет наук про здоров’я
  • В 2020 році пройшла навчання «Робота з шоковою травмою та ПТСР з використанням методу доктора Левіна», що проводився ГО «Університет класичної та сучасної психології, психотерапії та коучінгу»
  • В 2020 році у межах підвищення кваліфікації пройшла навчання з методу «Біосуггестивна терапія» для корекції психосоматичних розладів, що проводився Міжнародним центром гуманістичних технологій та альтернативної терапії «Астралітус БТ», Печ, Угорщина в м. Одеса за сприянням ПНПУ ім. К.Д. Ушинського
  • В 2020 році брала участь у спеціальній короткостроковій програмі «Мультимодальний підхід при подоланні стресу та психотравми. Перша допомога при психологічній травмі» з підвищення кваліфікації в Одеському регіональному інституті державного управління
  • В 2020 році брала участь у циклі семінарів «Когнітивні порушення» (Частина І, Частина ІІ), що проводився ГО «Міжнародна асоціація медицини»
  • В 2020 році брала участь у циклі семінарів «Деменція» (Порушення емоцій, Порушення поведінки, Психотичні порушення), що проводився ГО «Міжнародна асоціація медицини»
  • В 2020 році брала участь у навчальному вебінарі «Психічне здоров’я під час пандемії COVID-19», що проводився Міжнародним товариством наркологів.
  • В 2021 році пройшла навчання за темою: «Розлади психіки і поведінки. Основи психіатричної пропедевтики», що проводилось ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»
  • В 2021 році брала участь у вебінарі «Майстер-класи електроенцефалографії», що проводився ГО «Міжнародна асоціація медицини»
  • В 2021 році брала участь у циклі семінарів «Квадрат психосоматики. Конкретні критерії та рекомендації», «Інсомнія», «Агедонія, апатія, астенія», «Психогенна лихоманка», «Побічна дія психотропних препаратів. Порушення сексуальних функцій», «Резистентні депресії», що проводились ГО «Українська медична академія»
  • В 2022 році пройшла навчання за темою «Навички для психологічного відновлення», що проводилось ГО «Підтримка психічного здоров’я – Асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я», Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю міністерства охорони здоров’я України, За підтримки Швейцарської конфедерації.
  • В 2022 році пройшла навчання в рамках післядипломної програми «Психологічне консультування». Спеціалізація «Травматерапія». Тема: «COUN 556: Основи травматерапії», що проводилось Міжнародним інститутом післядипломної освіти, Regent University (за підтримки)
  • В 2022 році пройшла цикл семінарів «Психологічна підтримка людей, рідні яких загинули внаслідок суіциду», «8-крокова програма по роботі з втратою для дорослих дітей та підлітків», що проводились Інститут психології здоров’я, Akershus University Hospital
  • В 2023 році пройшла навчання за темою «Профілактика суїцидів у громадах», що проводилось Національним університетом «Києво-Могилянська академія», ГО «Слова допомагають»
  • В 2023 році пройшла підвищення кваліфікації (стажування) при Центрі українсько-європейського наукового співробітництва на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки. Тема: «Сучасні психотехнології в роботі з різними категоріями осіб».
  • В 2023 році брала участь у вебінарі «From Nightmares to Peaceful sleep with
    The Dream Completion Technique», що проводився Havens Psychological Services Ltd
  • В 2023 році прийняла участь в циклі вебінарів «Trauma, bereavement and loss», «Caregiver Burnout», що проводились St Patrick’s Mental Health Services
  • В 2023 році прийняла участь у циклі вебінарів «Theory & Tools for Safe Trauma Therapy», що проводились Complex Trauma Institute (CTI) in the UK and W.W. Norton & Company
  • В 2020 році пройшла навчання та тестування з англійської мови за загальним спрямуванням в ОНУ імені І.І. Мечникова. За результатами тесту рівень було визначено як В2. (Номер сертифікату: GE91ONU20)

Основні публікації:

  1. Чачко С.Л. Вплив емоції на спосіб життя людини // Матеріали міжнародної наукової конференції „Реабілітація”. Одеса, 1997. С. 41.
  2. Чачко С.Л. Соціально - психологічна адаптація колишніх в’язнів фашизму в умовах незалежної України // Психологія на перетині тисячоліть: Зб. Наук. пр. уч. П’ятих Костюківських читань: В 3 т. Київ, 1998. Т. 3. С. 480 – 483.
  3. Чачко С.Л. Про соціально – психологічну адаптацію (СПА) колишніх в’язнів фашистської неволі: критерії, індикатори і рівні // Матеріали ІІІ Харківських Міжнародних психологічних читань „Особистість і трансформаційні процеси у суспільстві. Психолого-педагогічні проблеми сучасної освіти”. Ч. 4, 5. Вісник Харківського державного університету (Серія: Психологія, Політологія). 1999. № 439’99. С. 181 -184.
  4. Чачко С.Л. До проблеми дослідження соціально–психологічної адаптації (СПА) колишніх в’язнів фашизму в сучасний період // Матеріали ІV Харківських Міжнародних психологічних читань „Психологія у сучасному вимірі: теорія та практика”. Вісник Харківського університету (Серія: Психологія). 2002. № 550. Ч. 2. С. 312 –315.
  5. Чачко С.Л. Психологічна адаптація та стрес-фактори, що її ускладнюють, у колишніх в’язнів фашизму // Наука і освіта. 2002. № 2. С. 54 – 57.
  6. Чачко С.Л. Зміни в психічних станах людей, що постраждали в нацистських концтаборах і гетто // Наука і освіта. 2002. № 3-4. С. 46 – 49.
  7. Чачко С.Л. Вплив перебування в нацистських концтаборах и гетто на психіку переживших Голокост // Одесса и еврейская цивилизация: Сб. материалов IV междунар. научн. конференции. Одесса: Студия «Негоциант», 2006.
  8. Чачко С.Л. Пережити Голокост // Морія. Альманах научн. Статей. 2006. № 5. С. 26-34.
  9. Чачко С.Л. Активність як чинник психічного здоров’я особистості тих, що пережили психологічну травму Голокосту // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету (Серія: Психологічні науки). 2008. Вип. 59. Т.ІІ. С. 150-153.
  10. Чачко С.Л. Проблема посттравматичного зростання: спроба теоретичного аналізу // Вісник Одеського національного університету (Серія: Психологія). 2010. Вип. 11. Т.15. С. 140-148.
  11. Чачко С.Л. Вплив посттравматичного зростання на психічне здоров´я особистості // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету (Серія: Психологічні науки). 2010. Вип. 82. Т.ІІ. С. 264-267.
  12. Чачко С.Л. Психічна травма та посттравматичне зростання особистості як чинники соціальних змін // Наукові студії із соціальної та політичної психології (Збірник статей). 2011. Вип. 26(29). С. 268-276.
  13. Чачко С.Л. Психічна травма та етнічна ідентичність особистості // Науково-практичний журнал Південного науково центру НАПН України «Наука і освіта». 2011. № 1. С. 87 – 90.
  14. Чачко С.Л. Постравматичне зростання як реалізація особистісного потенціалу // Потенціал особистості та тенденції його реалізації в умовах трансформаційних змін у суспільстві: колективна монографія. Одеса: Фенікс, 2011. С. 345- 371.
  15. Чачко С.Л. Деякі психологічні проблеми викладання тем, що можуть спричинити психічну травму // Інноваційний розвиток вищої освіти: глобальний та національний виміри змін: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (4-5 березня 2014 року, м. Суми). Том 1. Суми: Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2014. С. 307-309.
  16. Чачко С.Л., Чебан А.С. Особливості впливу батьківських образів на образ майбутнього партнеру по шлюбу у вихованих в неповній сім’ї жінок // Вісник Одеського національного університету. Одеса: «Астропринт», 2016. Т.21. Вип. 3(41). С.282-291
  17. Чачко С.Л. Екзистенціальні аспекти травми та посттравматичного зростання // Актуальные проблемы современной экзистенциальной психологии и психотерапии. Сборник статей V международной научно-практической конференции с международным участием 21-23 ноября 2017 г. Одесса: Издательство ХГЭУ, 2017. С. 185-194.
  18. Чачко С.Л. Вторинна травматизація в діяльності сучасного викладача // Психологічні виміри особистісної взаємодії суб'єктів освітнього простору в контексті гуманістичної парадигми: матеріали Всеукраїнська конференція з міжнародною участю (31 травня 2018 року, м. Київ)/за ред. С.Д. Максименка. К.: ДП «Інформаційно-аналітичне агентство», 2018. С. 232-234.
  19. Чачко С.Л. Травмафокус як метод нейропсихотерапії посттравматичних стресовых станів // Ресурс. 2019. № 2. С. 27.
  20. Чачко С.Л., Кузьмич К.О. Гендерні особливості самореалізації особистості студента // Гендерна конструкція соціуму: історія і сучасність. Збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції (Одеса, 15-16 травня 2019 р.). Одеса: Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова, 2019. С. 136-139.
  21. Чачко С.Л., Чебан А.С. Особливості впливу батьківських образів на образ майбутнього партнеру по шлюбу у вихованих в неповній сім’ї чоловіків // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки». Вип. 4. Херсон, 2019. С.45-51.
  22. Чачко С.Л., Ващенко В.М. Особливості стійкості до стресу курсантів військових навчальних закладів чоловічої статі // Гендерна конструкція соціуму: історія і сучасність. Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції (Одеса, 20-21 травня 2020 р.). Одеса: Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова, 2020. С. 78-81.
  23. Чачко С.Л., Ярошевська О.Б. Психологічні захисти та копінг-стратегії учасників шкільного булінгу // Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – Сєвєродонецьк: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2020. Т.2. № 3 (53). С. 156-171.
  24.  Чачко С., Єгорова В. Особливості життєстійкості студентів закладів вищої освіти в умовах дистанційного навчання // Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки – Вип. 15(60). Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2021. С. 58-66.
  25. Чачко С.Л. Театр як антистрес. Чорноморські новини. 2022. № 59-60 (22382-22383) четвер-субота 4-6 серпня 2022 року.
    URL:https://chornomorka.com/archive/22382-22383/a-16217.html
  26. Чачко С.Л. Втома від співчуття в професійній діяльності сучасного викладача в умовах воєнного стану // Сучасні психотехнології в роботі з різними категоріями осіб : матеріали всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації, 26 грудня – 5 лютого 2023 року. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2023. С. 60-62.
  27. Чачко С.Л., Швайкін С.А., Афанасьєва В.Г. Особливості сексуальної поведінки в осіб із різним самоставленням // Науковий журнал «Габітус». Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2023. Вип. 50. С. 137-141.
  28. Чачко С., Єгорова В. Ресурси життєстійкості студентів під час воєнного стану в Україні // Особистісні ресурси людини на різних етапах життя : колективна монографія / заг. ред. З.О. Кіреєва – Одеса : Одес.нац. ун-т ім. І.І. Мечникова, 2023. С. 60-102.

e-mail: сЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Швайкін Станислав Анатолійович

Швайкін Станислав Анатолійович викладач кафедри загальної психології і психологічного консультування

ORCID ID: 0009-0006-9991-2107

Посада на кафедрі: викладач кафедри загальної психології і психологічного консультування

Науковий ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища медична, Одеський державний медичний університет, 2004р., лікар- ФД, кардіолог вищої категорії. Вища управлінська, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 2012р., магістр державного управління. Вища психологічна, Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, 2014р., психолог, викладач психології.

Тема дисертації: кандидатська дисертація «Предиктори емоційно-ціннісного прийняття себе» - 2017 рік.

Навчальні дисципліни, які викладає:

  • Загальна психологія
  • Вікова психологія
  • Психофізіологія

Наукові та професійні інтереси: самосвідомість та самоставлення особистості, психологія часу, психологія здоров'я, психоаналіз, психосоматична медицина та психокорекція, медицина сну.

Підвищення кваліфікації

  • Довгострокова освітня програма за спеціальністю «Сучасні європейські методи з дитячої психокорекції та психотерапії», Інституту психології ім. Г.С.Костюка., 2012-2015 рр., (загалом 200 ак. годин), сертифікат про підвищення кваліфікації СН №С8/09/15/31
  • Довгострокова освітня програма за спеціальністю «Кататимно-імагінативна психотерапія», 2012-2018 рр., (загалом 900 ак. годин), сертифікати МГО СРС КІП та ГО Інститут розвитку символдрами та глибинної психотерапії.
  • Курс з «Концентративного розслаблення», 2016р., Dresden, МТКПО.
  • Навчальний курс «Імагінативна психотерапія тіла, IKP», 2016р., Potsdam (Deutschland).
  • Теоретико-супервізійна програма «Теорія та практика групового аналізу» 2016-2022. Сертифікати Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України.

Основні публікації

  1. Швайкін С.А. Особливості самоставлення і сенсожиттєвих орієнтацій у індивідів з порушенням роботи сердцево-судинної системи/ С.А.Швайкін //Теоретичні і прикладні проблеми психології. – 2015. – № (38). - Т.3.- С. 406-515.
  2. Швайкін С.А. Особливості самоставлення у хворих на бронхіальну астму/ С.А.Швайкін// Теоретичні і прикладні проблеми психології. – 2016. – №2(40).- С. 181-192.
  3. Швайкін С.А. Особливості психологічного благополуччя у хворих з порушенням сердцево-судинної системи /С.А.Швайкін//Теоретичні і прикладні проблеми психології. - 2017. – №1(42).- С. 108-118.
  4. Швайкін С.А. Порівняння особливостей емоційно-ціннісного прийняття себе здоровими і хворими у періоді середньої дорослості/С.А.Швайкін//Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія: психологічні науки. - 2017. – Вип.3.- Т.1.- С.162-168.
  5. Швайкін С.А. Особливості предикторів самоставлення у осіб з різним самосприйняттям власного віку / С.А.Швайкін// Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychology. – Issue : 134, 2017. – № V(59). – P. 74–78.
  6. Чачко С.Л., Швайкін С.А., Афанасьєва В.Г. Особливості сексуальної поведінки в осіб із різним самоставленням//Науковий журнал з соціології та психології «ГАБІТУС».- 2023. - №50

 

 

Участь у проф. об’єднаннях за спеціальністю:
1. Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України. Дійсний член.
2. Асоціація превентивної та антиейджинг медицини. Дійсний член.

 

e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top