Вітання завідуючого

kuznetsov2

Шановні друзі , колеги, студенти та абітурієнти! 

Я радий Вас вітати на сторінці кафедри менеджменту та інновацій.

Кафедра менеджменту та інновацій (до 1 вересня 2018 року - економіки та управління) створена в 1997 році.

Кафедра  була однією із перших чотирьох кафедр економіко-правового факультету.  У 2023 році кафедрі виповнюється 25 років. За своє існування кафедра  менеджменту та інновацій сформувала міцну основу підготовки професійних управлінських кадрів не лише для українських, а й для міжнародних компаній. За часи існування кафедра перетворилася на системний фактор будівництва і подальшого розвитку економіко-правового факультету і університету в цілому з напрямку менеджмент освіти. Наразі кафедра менеджменту та інновацій є випускаючою для спеціальності «менеджмент».

Головними характеристиками діяльності кафедри завжди були високий професіоналізм, наукова та освітня компетентність, інноваційний стиль роботи.

Професорсько-викладацький склад кафедри постійно поповнюється кращими випускниками, які пройшли навчання в аспірантурі та захистили дисертації.  Викладачі та студенти працюють разом, забезпечуючи наукову спадкоємність і утворюючи єдиний колектив зі стабільно високими результатами діяльності.

Особлива наша гордість – це випускники та їхні кар’єрні досягнення в системі професійної управлінської та економічної діяльності не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

На сторінці кафедри Ви знайдете інформацію про кафедру менеджменту та інновацій, зможете ознайомитися з професорсько-викладацьким складом, науковою діяльністю викладачів, аспірантів і студентів спеціальності «менеджмент», а також пріоритетами навчально-методичної роботи.

Хочу побажати Вам, дорогі друзі, здоров’я, натхнення, професійних здобутків, вірно обраних приорітетів діяльності, отримувати щире задоволення від справи, якою займаєтесь, а головне – МИРНОГО НЕБА НАД ГОЛОВОЮ!

З повагою,

завідувач кафедри менеджменту та інновацій,

доктор економічних наук,

професор Кузнєцов Едуард Анатолійович

Кафедра менеджменту та інновацій

Кафедра менеджменту та інновацій (до 2018 року - економіки та управління) була створена у січні 1998 року для підготовки на економіко-правовому факультеті фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» за напрямом «Менеджмент».

Завідувач кафедри менеджменту та інновацій проф. Кузнєцов Едуард Анатолійович є Головою спеціалізованої вченої ради Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Д41.051.11 по захисту докторських дисертацій з економічних наук за спеціальностями 08.00.03, 08.00.04, 08.00.08 onu.edu.ua/uk/science/spec-sci-council/k-4105111-ekonomichni-nauky 

kuznetsov

Завідувач кафедри – доктор економічних наук,
проф., Е. А. Кузнєцов

На кафедрі працюють 12 викладачів, з яких: 6 мають науковий ступінь доктора економічних наук (Кузнєцов Е. А., Масленніков Є. І., Нєнно І. М., Чуркіна І.Є., Радченко О.П., Тюхтенко Н.А.), 5 мають науковий ступінь кандидата економічних наук (Мазур О., Столбуненко Н. М., Церковна А.В., Павлович О.Р., Івашко Л.М., Кіртока Р.). Більшість молодих викладачів є випускниками менеджерської спеціальності кафедри (Нєнно І.М., Церковна А.В., Павлович О.Р, Рябоконь А.)

Значний внесок у забезпечення злагодженої роботи кафедри робить учбово-допоміжний персонал – старший лаборант Дворнікова Г. А.

Всі науково-педагогічні працівники є фахівцями відповідних науково-педагогічних спеціальностей, що підтверджується дипломом про освіту, науковим ступенем, вченим званням або досвідом багаторічної практичної роботи в університеті та вищих навчальних закладах. Викладачі беруть активну участь у науковій, науково-організаційній та навчально-методичній роботі. Особлива увага приділяється роботі зі студентами та міжнародному співробітництву.

Наукова та науково-організаційна діяльність

За період створення кафедри захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук: Захарченко В. І. (захист відбувся у 2001 році за темою «Забезпечення ефективності нововведень у промисловості», спеціальність 08.00.02 – Економіка і управління науково-технічним прогресом), Меркулов М. М. (захист відбувся у 2009 році за темою «Методологія управління високотехнологічним виробництвом в умовах трансформаційної економіки», спеціальність 08.02.02 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)), Балахонова О. В. (захист відбувся у 2014 році за темою «Формування механізмів сучасного соціально-економічного розвитку регіону», спеціальність 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, Кузнєцов Е. А. (захист відбувся у 2015 році за темою «Методологія професіоналізації управлінської діяльності в Україні», спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством), Масленніков Є. І. (захист відбувся у 2015 році за темою «Забезпечення системи управління фінансовою стійкістю промислового підприємства: теорія і методологія», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)), Нєнно І. М. (захист відбувся у 2018 році за темою «Формування державної морської політики України в розрізі створення дієвих бізнес – моделей розвитку портів» спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством та спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).  Борщ В.І. (захист відбувся у 2020 році за темою «Управлінський капітал в системі охорони здоров’я: теорія і методологія», спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством., Радченко О.П. (захист відбувся у 2020 році за темою «Структурно-функціональне забезпечення розвитку агропромислового комплексу в умовах глобалізації: теорія і методологія», спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством. 

У грудні 2020 р. відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії  Байрачної О.К. «Механізм функціональної підготовки управлінського персоналу в Україні».

На кафедрі економіки та управління здійснюється підготовка аспірантів за програмою PhD-підготовки докторів філософії і докторів наук за спеціальністю «073 Менеджмент». У грудні 2020 р. відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії  Байрачної О.К. «Механізм функціональної підготовки управлінського персоналу в Україні».

За останні 5 років викладачами кафедри економіки та управління було підготовлено понад 15 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, найбільш відомими з них є праці  проф. Кузнєцова Е. А.,  проф. Масленнікова Є.І., проф.. Нєнно І.М., доц.. Мазур О.Є.

Починаючи з 2012 року викладачами кафедри було видано понад 20 монографій, основними з яких є праці таких вчених, як   проф. Кузнєцов Е. А.,  проф. Масленніков Є. І., к.е.н., доц. Ракевич С. М., д.е.н., проф. Нєнно І. М. Найбільш відомою науковою монографією кафедри є "Актуальні проблеми економіки та менеджменту": теорія, інновації та сучасна практика.  Її головною метою є пошук шляхів щодо розвитку науково-дослідницького потенціалу університету в галузі економіки та менеджменту.

Викладачі кафедри активно публікують результати своєї науково-дослідницької роботи в збірнику наукових праць економіко-правового факультету «Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління», який є фаховим виданням з економіки та менеджменту (rinek.onu.edu.ua).

Кафедра щорічно проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегія професійної підготовки управлінських кадрів України», в якій беруть участь вчені з різних країн світу.

Щомісяця на кафедрі проводяться наукові та методологічні семінари з актуальних питань економіки та менеджменту.

Робота зі студентами

Студенти спеціальності «Менеджмент» постійно здобувають призові місця у Міжнародному студентському конкурсі рекламних і PR-проектів «Золотий компас». А участь у проектах «Центру лідерства ОНУ ім. І.І. Мечникова» та міжнародній неприбутковій організації «Enactus» допомагає студентам краще розкрити власний управлінський потенціал та використати отриманні знання у практиці. При кафедрі організовано Інтелектуальний клуб «Менеджмент ХХІ століття», в якому розглядаються новітні процеси розвитку професійної системи менеджменту, ведеться професійне спілкування з відомими представниками бізнесу. Активну участь в роботі інтелектуального клубу приймають студенти і випускники спеціальності «менеджмент».

З 31 серпня 2021 року на кафедрі менеджменту та інновацій діє студентський науковий гурток «Менеджмент майбутнього». Керівник гуртка – д.е.н., проф. Радченко Олександр Петрович.

Мета студентського наукового гуртка: виявлення та залучення обдарованої молоді до наукової діяльності, поглиблене вивчення студентами актуальних питань у галузі менеджменту, набуття навичок науково-дослідної роботи та застосування отриманих знань на практиці, обговорення та вирішення проблем менеджменту, розширення загального і професійного світогляду.

Завдання студентського наукового гуртка: розвиток наукового мислення і аналітичних здібностей, набуття навиків дослідницької роботи та розширення кругозору та ерудиції; участь членів гуртка та інших студентів у науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах  та конкурсах; організація та проведення зустрічей та майстер-класів з провідними іноземними і вітчизняними науковцями та викладачами вищих навчальних закладів, представниками органів державної влади та бізнесу,  експертами та фахівцями в площині сучасних технологій управління; проведення спільних наукових досліджень за участю викладачів, студентів та представників бізнесу; розроблення студентських проектів та підтримка їх реалізації.

Програма наукового гуртка «Менеджмент майбутнього» на 2023-2024 навч. рік.

Міжнародне співробітництво

Важливим чинником роботи кафедри є розвиток системи міжнародного співробітництва.

ОП «Менеджмент» розвиваються членами кафедри менеджменту та інновацій у тісному партнерстві із міжнародними програмами, зокрема ERASMUS+, European Institute of Innovation and Technologies eit-hei.eu/projects/accent/  бо безпосередньо кафедра менеджменту та інновацій і члени проектної групи вже протягом 14 років поспіль отримують гранти та виступають координаторами окремих проектів в Одеському національному університеті ім. І.І Мечникова. Серед них:

Проект «Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти (ЗВО)» www.accentproject.eu/inc/pliki/Ukrainian.pdf 

забезпечує вдосконалення освіти та практики заснування бізнес-ініціатив. Зокрема, 26-27 листопада 2023 року відбудеться «пітчінг» університетських стартапів в м. Севілья, Іспанія. Делегацію від ОНУ імені І.І. Мечникова очолисть завідувач кафедри проф. Кузнєцов. Координатором проекту є проф. Нєнно Ірина Михайлівна, яка входить до експертів проекту щодо надання консультації стартапам з країн-членів консорціуму.

Проект «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» в Одеському національному університеті ім. І.І Мечникова hein4.net ((Boosting the role of HEIs in the industrial transformation towards the Industry 4.0 paradigm in Georgia and Ukraine (HEIn4) ERASMUS+) 2020 – 2023рр.). Після участі в міжнародних наукових конференціях, методологічних семінарах, відбувається перегляд освітніх та освітньо-наукових програм. Члени творчого колективу проекту Завідувач кафедри менеджменту та інновацій, проф. Кузнєцов Е.А., Гарант ОП «Менеджмент» (бакалаврат) проф. Нєнно І.М., залучають дослідників та студентів до вивчення кращих наукових та освітніх практик. Зокрема проф. Кузнєцовим Е.А. та проф. Нєнно І.М. 18 лютого 2021 р. проводився методологічний семінар проекту «Методологія підготовки управлінських кадрів в епоху Industry 4.0» (cutt.ly/obCpTDC).

Окрім наведених можливостей ERASMUS+ щодо підвищення кваліфікації в Університеті Фоджі, така можливість існує завдяки діючому проекту міжнародної технічної допомоги “Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні” (HEIn4)” hein4.net. Зокрема, в рамках проекту обладнано спеціалізовану аудиторію «Віртуальна навчальна фабрика Industry 4.0», ауд. 408 (Наказ Ректора №1108-18 від 25.06.2021 р.) onu.edu.ua/uk/academic-projects/virtualna-navchalna-fabryka-industry-40 

Для викладачів та пошукувачів (23 особи) відбулися тренінги «Освіта Industry 4.0 в системі онлайн навчання Festo LX. 16 – 20 жовтня 2023 року в Королівському Університету Технологій (KTH) Стокгольма, Швеція проведено тиждень «Вдосконалення Вищої Освіти». В заході взяли участь декан ЕПФ професор Токарчук Людмила Михайлівна, професор кафедри менеджменту та інновацій та координатор проекту Нєнно Ірина Михайлівна, директор Центру міжнародної освіти ОНУ, доцент Крючкова Наталія Михайлівна. Розроблялися питання забезпечення якості освіти через перехід від національного до дисциплінарного рівня. cutt.ly/swEaowNi 

Проект ERASMUS+ «Забезпечення якості вищої освіти в Україні: розвиток на основі стандартів ESG» («Quality Assurance System in Ukraine: development on the Base of ENQA Standards and Guidelines») quaere.pwr.edu.pl (2016 – 2019рр.), в рамках якого проходили пілотну акредитаційну експертизу ОП «Менеджмент»  німецької Акредитаційної агенції ASIIN.DE. Презентація експертної групи наявна QUAERE Piloting Visit at Odessa National University. Звіт експертної групи, рекомендації якої були врахованя для вдосконалення якості освітніх програм «Менеджмент» наявний за посиланням: onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/international/QUAERE/P15_ONU.pdf 

видано посібник «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на засадах європейських стандартів та рекомендацій» 

Проект TEMPUS «Побудова інноваційної культури в українських університетах – Building Innovation Culture in Ukrainian Universities» в Одеському національному університеті ім. І.І Мечникова (2012 – 2014рр.), в рамках якого викладачі кафедри д.е.н., проф. Кузнєцов Е. А. та д.е.н., проф. Нєнно І. М. проходили стажування, брали участь в семінарах та конференціях в Університеті Аліканте (м. Аліканте, Іспанія) та Технологічному університеті Чалмерса (м. Гетеборг, Швеція). Стратегічними здобутками проекту UNI4INNO стали проведення структурних та організаційних реформ в Україні, покращення управлінської та адміністративної здібностей університетів, розвиток інноваційної культури співробітників та студентів, релевантних органів влади та приватного сектору. По результатах проекту започатковано наукове та педагогічне співробітництво та викладається дисципліна «Сучасний розвиток університетських технопарків». Розробник курсу проходила стажування в офісі технологічного трансферу Університету Аліканте. В липні 2011 р. за підтримки проекту програми ТЕМПУС «Університети для інновацій» створено Центр «Інноваційний офіс». Метою діяльності Центру є ефективне використання інтелектуального потенціалу та сприяння розвитку цивілізованої системи комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності.

У 2007 - 2009 роках кафедра виступала партнером проекту TEMPUS «Семінари з впровадження практичних підходів при трансформації системи вищої освіти в Україні» (проект TEMPUS-WIPATH_SCM-T015B05-2005, Університет Севільї, м. Севілья, Іспанія), координатор проекту – зав. кафедри Кузнєцов Е. А. Кафедра продуктивно співпрацювала з WSB-NLU (Вищою Школою Бізнесу Національного Університету ім. Луіса, м. Новий Сонч, Польща) щодо обміну викладачами. Також здійснювалася «програма подвійний диплом: 2+2» в рамках якої студенти мали нагоди навчатися за погодженими навчальними планами у двох країнах. На кафедрі була створена міні-бібліотека сучасної літератури передових світових видавництв з міжнародного менеджменту та управлінського обліку – дар професора Університету ім. Луїса Федеріка Відлака. Бібліотека постійно поповнюється.

НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ

Регулярно запрошуються гостьові лектори

  1. Професор Барт Бесенс, Бельгія, KU LEUVEN в рамках курсу «Управління бізнесом в Industry 4.0» провів лекцію на тему: Проблеми машинного навчання 16 березня 2023 року, 4 курс Менеджмент, Економіка.
  2. Професор Барт Бесенс, Бельгія, KU LEUVEN в рамках курсу "Управління ризиками" провів лекцію на тему"Вступ до аналітики"14 вересня 2023 року, 4 курс Менеджмент.
  3. Пан Барт Тоен, засновник BETEO, HR-менеджер Volvo Car Group протягом 28 років, Бельгія в рамках курсу "Управління ризиками" провів лекцію на тему: «Кадрові ризики, набір і відбір, попит на технології з точки зору працевлаштування в Бельгії (ЄС)» 10 листопада 2022 року.

З липня 2022 року. Проф. Нєнно І.М. є гостьовим професором кафедри «Менеджменту, стратегії та інновацій» Католицького університету Льовен, Бельгія www.kuleuven.be/wieiswie/en/person/00155896  

В 2019 р. проф. Нєнно І.М. виграла конкурс програми ERASMUS+, пройшла стажування на кафедрі економіки підприємства Університету Фоджі, Італія, та викладала курс «Управління ризиками в страхуванні» тривалістю 16 лекційних годин («Risk Management in Insurance») після чого виграла конкурс на вакантну посаду  гостьового професора кафедри кафедри економіки Університету Фоджі, Італія. Разом із Гарантом програми проф. Кузнєцовим Е.А. зроблено виступ на конференції кафедри «Corporate Governance & Risk Management in Financial Institutions: to discover new frontiers: International Conference (Gallipoli (Lecce), Italy, 27-29 September, 2019.  Видано статтю (Scopus) Dell’ Atti S., Labini S.  Sylos, Nyenno I.  Matrix forecasting to investigate the capital efficiency of the insurance market: Case of Italy// Journal of Governance & Regulation. 2020. Vol. 9. No. (3). P. 72-83. doi.org.

Наші випускники

Курневич Катерина

  • Директор з розвитку компанії Clickky LLC – української компанії, яка займається онлайн-рекламою та просуванням. Входить до ТОП 20 підприємств Європи, що розвиваються найшвидше.
  • Також займається розвитком конференції Mobile Beach в Одесі, найбільш швидкозростаючої конференції по онлайн-маркетингу, стартапам, технологіям доповненої реальності і штучного інтелекту. Среди спикерів конференції - засновник Viber, вице-президент Electronic Arts, топ-менеджери Google, Facebook, Uber, WhatsApp та інші.
  • У 2014-2015 рр. займалась просуванням українського стартапа Looksery у США, який був придбаний американською компанією Snapchat за 150 млн. доларів.
  • У 2016-2017 рр. - лектор у освітній програмі Businees for Teens у IQ Space 

Загородня Юлія

zagorodnyaYU

Імпорт-менеджер у відділі дитячого харчування департаменту дистрибуції і логістики у компанії «RedHead Family Corporation», лідеру ринку дитячих товарів в Україні.

Дончаєв Магомед

DonchaevM

Генеральний директор промоутерської компанії "Boombox promotions". Заступник голови ВГО «Діаспора чеченського народу». 

Усик Владислав

UsikV

Працює у міжнародній компанії «Anheuser-Busch InBev» на посадах:

  • Fast Track Leadership trainee
  • Logistics Planning Performance specialist 

Тітенко Наталія

TitenkoN

Керуюча універсамом «АТБ» у компанії ТОВ «АТБ-МАРКЕТ». 

Грізан Дмитро

GrizanD

Представник компанії Google у напрямку Account strategy (контекстна реклама) 

Татарчук Іван Вікторович

TatarchukI

Працює на посаді маркетолога-аналітіка у компанії COTECNA, що є однією з провідних світових незалежних інспекційних компаній, членом Міжнародної Асоціації інспекційних Агентств (IFIA), FOSFA, GAFTA, а також Торгово-Промислової палати України. 

Чесневська Катерина

Chesnevska

Заступник керуючого в універсамі «Le Silpo» торгової мережі ТОВ «СІЛЬПО-ФУД». 

Масленніков Євген Іванович

maslenikov

Науковий ступінь, вчене звання:

  • Доктор економічних наук: 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) (2015 р.);
  • Кандидат економічних наук : 08.07.01 – економіка промисловості (2005 р.);
  • Доцент кафедри економіки та менеджменту (2008);
  • Професор кафедри економіки та управління (2018)

Посада: професор кафедри менеджменту та інновацій

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеська державна академія харчових технологій, спеціальність «Облік і аудит», кваліфікація – економіст (1998 р.)

Тема дисертаційної роботи: 

  • докторської дисертації: «Забезпечення системи управління фінансовою стійкістю промислового підприємства: теорія і методологія» (2015 р.)
  • кандидатської дисертації: «Пріоритети використання інвестиційного потенціалу у борошномельно-круп’яній та комбікормовій промисловості» (2005 р.)

Курси, що викладаються: 

  • Податковий менеджмент
  • Податкова система
  • Державне та регіональне управління
  • Управління потенціалом соціально-економічної системи різних рівнів
  • Управлінський консалтинг
  • Ефективність управлінської діяльності

Наукові інтереси:

  • Забезпечення системи управління суб’єктом національної економіки
  • Інноваційно-інвестиційні процеси у макроекономічному середовищі

 Інша професійна діяльність:

  • Заступник завідувача кафедри менеджменту та інновацій з навчальної роботи
  • Член спеціалізованої вченої ради Д41.051.11 в Одеському національному університеті імені І.І Мечникова
  • Член спеціалізованої вченої ради Д 35.840.01 у Львівському торговельно-економічному університеті Центральної спілки споживчих товариств України
  • Заступник головного редактору збірнику наукових праць «Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління» Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
  • Член редакційної колегії наукового фахового видання Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Економіка
  • Науковий керівник - Тема НДР № 305 «Інноваційно-інвестиційні орієнтири модернізації національної економіки в умовах глобалізації». Наказ  ОНУ ім. І.І. Мечникова № 216-18 від 17.02.2021 р.
  • Член організаційного комітету з проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей
  • Наукове консультування ТОВ «Югметалсервіс» щодо податкового планування на підприємстві з 05.05.2014 року по теперішній час
  • Консультант з питань оподаткування юридичних і фізичних осіб та облікового процесу у суб’єктів господарювання.
  • Засновник і науковий редактор спеціалізованого періодичного видання «Інноваційна економіка: теоретичні та практичні аспекти»

Наукові праці: GOOGLE SCHOLAR | ORCID

Підвищення кваліфікації, стажування

  • ОНПУ, кафедра менеджменту зовнішньоекономічної та інноваційної діяльності з 01.10.2017 по 31.10.2017 р. Наказ від 31.10.2017 р. № 2796-18.
  • Онлайн-третінг: Експерт з акредитації освітніх програм. Жовтень 2019
  • Тренінг для експертів НАЗЯВО. Одеса, 17-18 жовтня 2019
  • Семінар «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти розвиток освітніх програм та їх акредитація». Проєкт ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національна команда експертів з реформування вищої освіти», НАЗЯВО. 18 листопада 2020 р.

Участь у професійних об’єднаннях:

  • ГО «Спілка економістів України»

Хобі: Шахи, мандрівки та флористика 

Егорова-Гудкова Тетяна Ігорівна

Егорова-Гудкова Татьяна Игоревна

Науковий ступінь, вчене звання: кандидатка економічних наук, доцентка

Посада: доцентка кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування

E-Mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Докторантура, Одеський регіональний інститут державного управління Академії державного управління при Президенті України (2003)
Одеський технологічний інститут харчової промисловості імені М.В. Ломоносова, інженер-економіст.

Тема дисертаційної роботи: Готується до захисту дисертації на здобування наукового ступеню доктора економічних наук зі спеціальності 21.04.01 «Економічка безпека держави». Тема дисертації «Теорія та методологія проектування складних систем на прикладі системи економічнох безпеки держави»

Курси, що викладаються: Управління проєктами, Проєктний менеджмент

Наукові інтереси: Природоподібне управління, Управління складними системами, Економічна безпека держави, Антикризове управління, Управління проектами

Інша професійна дільність: Директор Інституту Креативних Технологій (с 2000)
Тьютор курсів: Введення у сучасний Бізнес, Управління Проектами; Стратегічне Управління в Інституті Міжнародної комерційної Діяльності, (Германія) – на англійській мові, Програма MBA, Одеса (2002 – 2004)
Міжнародна сертифікація International Project Management Association, Swiss

Іноземні мови: Англійська

Членство у професійних співтовариствах: Член Спілки журналістів України

Наукові праці: GOOGLE SCHOLARORCID

Підвищення кваліфікації, стажування:

  • Болгарія,Велико Тирново, «Економічна безпека держави, проектування стійких систем та трансдисціплинарні методи в управлінні», 108 годин (липень2018), Спілка інженерів Болгарії)
  • Міжнародний Форум, Південно-Західний Університет економіки та фінансів, г. Ченгду, КНР (жовтень 2012)
  • Міжнародна Програма Торгівельно-Ремісничої Палати Мюнхену та Верхньої Баварії для українських бізнесменів та доцентів (вересень, 2001 – жовтень, 2002).
  • Міжнародна сертифікація International Project Management Association, Swiss.
  • Міжнародна Програма Торгівельно-Ремісничої Палати Мюнхену та Верхньої Баварії для українських бізнесменів та доцентів (вересень, 1998 – жовтень, 1999)
  • Міжнародний Форум «Іноземні інвестиції для України» Проект «Профілактика», Відень.

Івашко Лариса Михайлівна

Науковий ступінь, вчене звання: кандидат економічних наук : 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці (2012 р.); доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій (2015 р.)

Посада: доцент кафедри менеджменту та інновацій

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеський державний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Математика», кваліфікація – Математик. Викладач математики та інформатики (1990 р.); Одеський державний економічний університет, спеціальність «Облік і аудит», кваліфікація – Економіст (2003 р.)

Тема дисертаційної роботи:

  • кандидатської дисертації: «Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології забезпечення якості вищої економічної освіти» (2011 р.)

Курси, що викладаються: електронна комерція, теорія галузевих ринків, методи оптимізації управління та прийняття рішень, обгрунтування господарських рішень та оцінювання ризиків, економіка та організація біотехнологічних виробництв, системи прийняття рішень

Наукові інтереси: інформаційно-комунікаційні технології, економіко-математичні методи і моделі у менеджменті, економіці, бізнесі та освіті; електронна комерція; галузеві ринки; економіка та організація біотехнологічних виробництв; системи прийняття рішень

Інша професійна діяльність:

  • Наукове консультування ТОВ «Терра Інвест Юкрейн» щодо питань розробки та впровадження автоматизованих систем оцінки ризиків у інвестиційній діяльності з травня 2015 року по теперішній час
  • Член навчально-методичної комісії ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова

Наукові праці:

GOOGLE SCHOLAR: 

ORCID: 

Підвищення кваліфікації, стажування

  • Стажування в Інтернаціональній літній школі бізнес-адміністрування на факультеті економіки та бізнес-адміністрування Університету Бабеш Бойяї міста Клуж Напоки (Румунія) з 01.08.2017 по 04.08.2017 р. Наказ від 14.12.2017 р. № 3265-18
  • Очно-дистанційний семінар з підвищення кваліфікації «Концепція індустрії 4.0 в освіті менеджерів та економістів: теорія та практика». 25.09 - 17.10. 2020
  • Майстер-клас проекту Erasmus + 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP “Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні” (HEIn4). Досвід навчання в системі онлайн Festo LX. Курс «Value Stream Analysis. 01.12.2020
  • Стажування для викладачів-тренерів в Університеті прикладних наук Фонтіс (Нідерланди) та у Вільнюському технічному університеті Гедемінаса (Литва) за програмою «Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі 516813-TEMPUS-1-2011-1-LTTEMPUS-JPCR» (2013-2016 рр)

Хобі: мандрівки

 

Кіртока Руслан Гордійович

Кіртока Руслан Гордійович доцент кафедри менеджменту та інновацій

Науковий ступінь, вчене звання: Кандидат економічних наук : 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) (2012 р.);

Посада: доцент кафедри менеджменту та інновацій

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеська державна академія харчових технологій, спеціальність «Облік і аудит», кваліфікація – економіст (1998 р.)

Тема дисертаційної роботи: кандидатської дисертації: «Підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу промислових підприємств у нестабільному середовищі» (2012 р.)

Курси, що викладаються:

  • Ефективність управлінської діяльності
  • Управління потенціалом соціально-економічної системи різних рівнів
  • Управлінський консалтинг

Наукові інтереси:

  • Ефективність використання ресурсного потенціалу на підприємствах
  • Інвестиційний менеджмент у бізнес середовищі
  • Аудиторська діяльність на промислових підприємствах

Інша професійна діяльність: Засновник та директор ТОВ «Югметалсервіс» з 2005 по теперішній час»

Наукові праці: GOOGLE SCHOLAR | ORCID

Участь у професійних об’єднаннях:

  • ГО «Спілка економістів України»

Хобі: Шахи, волейбол , гірськолижний спорт

 

Кузнєцов Едуард Анатолійович

kuznetsov2

Науковий ступінь, вчене звання:

  • доктор економічних наук: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством (2016 р.);
  • кандидат економічних наук : 08.00.01 – політична економія (1989 р.);
  • доцент кафедри основ економічної теорії (1991 р.);
  • професор кафедри економіки та управління (2015 р.)

Посада: завідувач кафедри менеджменту та інновацій

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта:

  • Московський державний університет імені М.В. Ломоносова, спеціальність «Політична економія», кваліфікація – економіст, викладач політичної економії (1981 р.);
  • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, спеціальність «Правознавство», кваліфікація – юрист (2000 р.)

Тема дисертаційної роботи: 

  • докторської дисертації: «Методологія професіоналізації управлінської діяльності в Україні» (2016 р.)
  • кандидатської дисертації: «Соціально-економічні умови інтеграції науки і виробництва (на прикладі АПК)» (1989 р.)

Курси, що викладаються: 

  • менеджмент
  • управлінські інновації
  • управлінський капітал
  • професіоналізація управлінської діяльності
  • інтегральний менеджмент
  • інноваційний розвиток: управлінська теорія біфуркації

Наукові інтереси: 

  • професійна система менеджменту
  • процеси професіоналізації управлінської діяльності
  • управлінська освіта і професійна підготовка управлінських кадрів
  • формування та розвиток процесів капіталізації інтелектуальних людських ресурсів
  • інтегральність управлінського капіталу
  • інноваційний розвиток менеджменту в епоху сингулярності

 Інша професійна діяльність:

  • Завідувач кафедри менеджменту та інновацій
  • Голова спеціалізованої вченої ради Д41.051.11 в Одеському національному університеті імені І.І Мечникова
  • Член Вченої Ради економіко-правового факультету ОНУ імені І.І. Мечникова
  • Член Вченої Ради Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
  • Головний редактор фахового видання збірника наукових праць «Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління» Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
  • Член редакційної колегії наукового фахового видання Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Економіка
  • Засновник ТОВ «Консультативна науково-дослідна компанія «Едвайзер»
  • Наукове консультування СТОВ «Нива» щодо питань управлінської діяльності на підприємстві з 05.05.2017 року по теперішній час
  • Консультант з питань менеджменту, інновацій, менеджмент-освіти та професіоналізації управлінської діяльності
  • Засновник і науковий редактор спеціалізованого періодичного видання «Актуальні проблеми економіки і менеджменту: теорія, інновації та сучасна практика»

Наукові праціGOOGLE SCHOLAR | ORCID

Підвищення кваліфікації, стажування

  • ОНПУ, кафедра менеджменту зовнішньоекономічної та інноваційної діяльності з 01.10.2017 по 31.10.2017 р. Наказ від 31.10.2017 р. № 2796-18.
  • Стажування з 03.10.2022 по 02.12.2022 рр. у Одеському національному політехнічному університету.
  • Проект програми ЕРАЗМУС+ «Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4) від Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова на 2020 – 2023рр. (Наказ № 46-02 від 13.04.2020р. Про реалізацію міжнародного проекту Erasmus+ 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP)

Хобі: Футбол, гітарна музика, відпочинок на природі, історична і мемуарна література

Мазур Олена Євгеніївна

mazur

Науковий ступінь, вчене звання: 

  • Кандидат економічних наук: 08.02.03 – організація управління, планування та регулювання економікою (2004);
  • Доцент кафедри економіки та управління (2005)

Посада: доцент кафедри менеджменту та інновацій

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, спеціальність «Економічна теорія», кваліфікація – економіст-теоретик (1998 р.)

Тема дисертаційної роботи: «Формування механізму розвитку малого підприємництва в умовах трансформаційної економіки України» (2004 р.) 

Курси, що викладаються:

  • Ціноутворення
  • Управління товарною політикою
  • Управлінський аналіз
  • Фармацевтичний менеджмент та маркетинг

Наукові інтереси: 

  • Розвиток підприємництва
  • Товарна та цінова політика підприємств
  • Методи управлінського аналізу

Інша професійна діяльність:

  • Заступник завідувача кафедри менеджменту та інновацій з адміністративної роботи
  • Відповідальний секретар - Тема НДР № 305 «Інноваційно-інвестиційні орієнтири модернізації національної економіки в умовах глобалізації». Наказ  ОНУ ім. І.І. Мечникова № 216-18 від 17.02.2021 р.
  • Експерт-консультант на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з економіки (2015-2020)

Наукові праці: GOOGLE SCHOLAR | ORCID

Підвищення кваліфікації, стажування

  • Одеський національний політехнічний університет, кафедра менеджменту зовнішньоекономічної та інноваційної діяльності. Тема: Методи викладання професійних та управлінських диcциплін. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 3087-18 від 03.10.2013 р.
  • АФ ТОВ «Евріка». Тема: дослідження сучасних технологій управління підприємством. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 3144-18 від 07.12.2018 р.
  • Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, кафедра управління і економіки фармації та фармацевтичної технології, 11.09.2023 - 22.09.2023. Тема: Інтеграція технологій дистанційного навчання та освітніх ресурсів при викладанні дисципліни "Фармацевтичний менеджмент та маркетинг" у підготовці магістрів фармації. Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова № 1714-18 від 01.09.2023 р.
  • ТДВ «ІНТЕРХІМ, відділ маркетингу, 2.10.2023 - 1.11.2023. Тема: Організація та управління розробкою і просуванням лікарських засобів. Наказ ОНУ імені І. І. Мечникова № 1957-18 від 25.09.2023 р.

Хобі: Кулінарія, подорожі

Нєнно Ірина Михайлівна

nenno

Науковий ступінь, вчене звання: 

доктор економічних наук : 08.00.03 – економіка та управління національним господарством; 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) (2018);

кандидат економічних наук : 08.00.08 – гроші, фінанси та кредит (2009), PhD in Economic Sciences (2010),

доцент кафедри економіки та управління (2012), професор кафедри менеджменту та інновацій (2020).

Посада: професор кафедри менеджменту та інновацій, Гарант ОП «Менеджмент» (бакалаврат)

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, спеціальність «Менеджмент», кваліфікація – менеджер-економіст, спеціаліст з зовнішньоекономічної діяльності (2003)

Тема дисертаційної роботи доктора наук: «Формування державної морської політики України в розрізі створення дієвих бізнес-моделей розвитку портів» (2018)

Тема дисертаційної роботи кандидата наук: «Фінансове забезпечення розвитку страховика» (2009)

Курси, що викладаються: управління ризиками, моделі бізнесу та менеджменту в Industry 4.0, страховий менеджмент, вступ до спеціальності (менеджмент), створення університетських технопарків

Наукові інтереси: система управління, бізнес-моделі, управління ризиками, страховий менеджмент, методологія управлінської освіти, VR/AR.

Інша професійна діяльність:

  • Міжнародний експерт Галузевої експертної ради 07.2 «Управління та адміністрування» Національного агентства забезпечення якості вищої освіти
  • Член Спеціалізованої вченої ради Д 41.051.11 в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством».
  • Заступник головного редактора фахового видання Ринкова економіка: сучасна теорія та практика управління
  • Член редакційної колегії наукового фахового видання Вісник Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Економіка.

Наукові праці:

GOOGLE SCHOLAR

ORCID: 0000-0003-0762-808X

Researcher ID

Web of Science ResearcherID: G-5011-2015

Scopus Author ID: 57195975450

Підвищення кваліфікації, стажування:

  • Visiting Professor кафедри Менеджменту, Стратегії та Інновацій Факультету економіки та бізнесу, Католицький Університет Лювен, KU LEUVEN, Бельгія, липень 2022 – вересень 2025. Викладання дисципліни "Вступ до менеджменту та стратегії"
  • Викладання дисциплін “Risk Management”, “Insurance Management”, англійською мовою, Університет Фоджі, Італія, Жовтень 2021 – Лютий  2022
  • Участь у П’ятій міжнародній конференції “5th CGRM 2024 International Conference Corporate Governance & Risk Management in Financial Institutions “Banks and corporate finance in times of stress”, July 11-12, 2024, University of Bari Aldo Moro, Italy. https://www.uniba.it/it/ricerca/dipartimenti/scienze-politiche/notizie/call_for_paper_cgrm_2024.pdf

Участь у професійних об’єднаннях:

  • Консорціум проекту ERASMUS+ Посилення ролі ЗВО у сприянні трансформації промисловості в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні” www.hein4.net
  • Платформа промислових та хайтек секторів Industry4Ukraine;
  • Член європейської мережі “Імерсивні технологій і освіта” www.vam-realities.eu;
  • Голова ГО «Інститут інтелекту»

Хобі: викладання курсів з бізнес-грамотності для юнацтва, вінд-серфінг, мандрівки.

 

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top