Перша домедична допомога у професійній діяльності

Сертифікати 11-25 вересня 2023 р.

Сертифікати 21 серпня - 2 вересня 2023 р.

Сертифікати 12-24 липня 2023 р.

Фокус програми (інтегральна компетентність): Формування практичних навичок надання першої домедичної допомоги при рваних та осколкових пораненнях, кровотечах, переломах, травмах, отруєннях, опіках, утопленні, виникненні судом; у разі епілептичного нападу, обструкції дихальних шляхів (людина вдавилася), укусах тварин та інших загрозливих для життя людини станах.

Результати навчання:

ВМІННЯ:

• визначити черговість надання першої домедичної допомоги;
  • визначити вид кровотечі;
  • визначити первинні ознаки інсульту та інфаркту міокарду;
  • укомплектувати власну аптечку для першої домедичної допомоги;
  • правильно здійснити виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

ОВОЛОДІННЯ:

• юридичними аспектами надання першої домедичної допомоги;
  • алгоритмом дій у разі РАДІОАКТИВНОЇ небезпеки;
  • алгоритмом дій та принципами надання першої домедичної допомоги у разі хімічної атаки ХЛОРОМ, при отруєнні АМІАКОМ;
  • алгоритмом дій та принципами надання першої домедичної допомоги при ураженні ФОСФОРНИМИ БОМБАМИ – білим фосфором;
  • алгоритмом дій у разі хімічної (основні види бойових отруйних речовин) небезпеки;
  • алгоритмом дій у разі артобстрілу;
  • алгоритмом дій у разі непритомності людини;
  • алгоритмом оцінки стану постраждалого та визначення основних ознак життя;
  • основними принципами надання першої домедичної допомоги:
    • при утопленні,
    • при виникненні судом,
    • у разі епілептичного нападу,
    • у разі обструкції дихальних шляхів (людина вдавилася) у дорослих, дітей та немовлят,
    • постраждалим із травмами, вогнепальними, осколковими та ножовими пораненнями, хімічними та термічними опіками, обмороженнями, ураженням електричним струмом, отруєннями.

ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ

• зупинка масивних кровотеч за допомогою джгутів, турнікетів або підручних засобів;
  • визначення дихання у непритомної людини за алгоритмом «БАЧУ, ЧУЮ, ВІДЧУВАЮ»;
  • переведення у стабільне бокове положення;
  • виконання серцево-легеневої реанімації у дорослих, дітей та немовлят;
  • техніка накладання пов'язок при різних невідкладних станах (венозних кровотечах; травмах голови, пальців рук; переломах; опіках, обморженнях);
  • техніка виконання внутрішньом’язових ін’єкцій.

Матеріально-технічне забезпечення: муляжі та навчальні манекени, джгути (турнікети), шини, мультимедійні засоби навчання та інше спеціальне обладнання і матеріали.
Обсяг: 3 кредити ЄКТС (90 год.), 20 акад. год. за 2 тижні.
Формат: 5 зустрічей/занять онлайн і одна зустріч в аудиторії кафедри (6 годин практичних занять).
Тренер: Пєнов Вадим Васильович, доцент кафедри фізіології, здоров’я і безпеки людини біологічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова
В разі успішного опанування програми слухачі отримують Сертифікат підвищення кваліфікації відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних й науково-педагогічних працівників» (3 кредити ЄКТС, 90 год.).

Потенційні учасники програми:

• всі, хто прагне опанувати навички надання першої домедичної допомоги.

Вартість – 780 грн.
Для членів профспілки – 390 грн.
Реєстрація: docs.google.com