Мостова Тетяна Дмитрівна

Мостова Тетяна Дмитрівна - викладач кафедри загальної психології та психології розвитку особистості

Посада на кафедрі - викладач кафедри загальної психології та психології розвитку особистості
Вчений ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 - загальна психологія, історія психології)
Базова освіта: вища за фахом Психологія (2006 р.); аспірантура за спеціальністю «Психологія» (2009 р.)

Тема дисертації: «Індивідуально-типологічні особливості особистості як детермінанти наркотичної залежності»

Навчальні дисципліни, які викладає:

• Практикум із загальної психології,
  • Психологія адикцій

Наукова і організаційна робота:

• Дійсний член Громадської організації "Інститут розвитку символдрами і глибинної психології" (ІРСГП), має право використовувати назву символдрама при наданні психологічних послуг, консультуванні в області психології, при роботі в освітніх установах (Свідоцтво № 053099).
  • Член Української спілки псіхотерапевтів (УСП),
  • Член Асоціації псіхотерапевтів і псіхоаналітіків України (АППУ). Участь на регулярній Основі в супервізійніх групах ІРСГП и АППУ.

Наукові і професійні інтереси:

• психологія адиктивної поведінкі як самостійна проблематика у психології,
  • психологічна залежність та созалежність,
  • діагностика та корекція адиктивної поведінкі.
  • Психологічні ресурси особистості,
  • "психологічний імунітет",
  • методи та техніки Катативно-імагінативної психотерапії (Символдрама).
  • Надання консультативної психологічної допомоги залежним та созалежним клієнтам.

Підвищення кваліфікації:

• У 2018-2019 р. в м. Київ пройшла підвищення кваліфікації в Украінському інституті практичної адиктології (УІПА) "Психологічна робота з залежними" (загальна кількість годин 128 Сертифікат № 000313)
  • Повний курс підвищення професійної кваліфікації з 2014 по 2020 р за напрямком Катативна-імагінативна психотерапія (Символдрама) - 256 годин, теорія за напрямком Психоаналіз - 324 години. Міжнародне товариство Кататимного переживання образів. Інститут розвитку символдрами і глибинної психології (ІРСГП),

Основні публікації:

1. Мостова Т.Д. Динаміка особістісніх змін опіатних наркозалежніх у процесі ресоціалізаціїї. Вісник Одеського національного університету. Т. 17. Випуск 9 (21) «Психологія». 2012. С. 165-173.
  2. Мостовая Т.Д. Індивідуально-типологічні особливості наркозалежних на різних етапах ресоціалізації. Вісник Харківського університету. Серія «Психологія» 2013. № 1032, вип. 50. С.213-219.
  3. Мостовая Т.Д. Особистісні новоутворення в процесі розвитку наркотичної залежності. Науковий вісник Південноукраїнського державного педагогіного університету ім. К.Д. Ушинського. 2013. № 3. С. 261-271.
  4. Мостовая Т.Д. Психологічні особливості суб'єктивного сприйняття часу у наркозалежних. Наукова дискусія: питання педагогіки і психології. Частина I. (21 лютого 2013). Москва: Изд. «Міжнародний центр науки і освіти», 2013. С. 71-83.
  5. Мостова Т.Д. Феноменологія «синдрому відчуження хвороби» при алкоголізмі та наркоманії: психологічні складові. Вісник національного університету оборони України. Зб-к наук. праць. К .: НУОУ, 2014. Вип. 6 (43). 240-247.
  6. Мостова Т.Д. Психологічні особливості стомлюванності студентів на етапі адаптації до навчання у віщому навчальному закладі / Мостова Т.Д. Сметанюк А.В. // Науковий вісник Херсонського державного університету. Зб-к наук. Праць. - 2014. Вип. 2. Том 1. С. 99-104.
  7. Мостова Т.Д. Визначення особистісних особливостей наркозалежних, що детермінують динаміку процесу ресоціалізації. Вісник Київського інституту бізнесу і технологій, 2020 року - 44 (2), 64-72.

Навчально-методичні посібники

1. Мостовая Т.Д. Психологічні основи адиктивної поведінки в системі освіти: навчально-методичний посібник. Одеса: Астропринт, 2020. 101 с.

Телефон приймальні ректора: