Наукова діяльність

Наукова робота кафедри ботаніки протягом останніх років була направлена на вирішення фундаментальних і прикладних науково-дослідних завдань. У цій роботі приймали участь викладачі, аспіранти і студенти кафедри.

Науково-дослідна робота проводилася за рахунок т.з. другої половини робочого дня і в порядку особистої ініціативи дослідників, але в рамках наукових тем без цільового фінансування. Зокрема у 2013-2017 рр. дослідження проводили за темою № 103 «Вивчення різноманіття, екоогічних і стуктурно-функціональних особливостей фіто- і мікобіоти природних та штучних екосистем Південного Заходу України з метою збереження та раціонального використання». ЇЇ продовженням стала тема № 174 «Сучасний стан фіто- та мікорізноманіття екосистем природного та штучного походження Південного Заходу України» (термін виконання у 2018-2022 рр.

Наукові досягнення кафедри ботаніки відомі як в Україні, так і за її межами. За останні 5 років видано 7 монографій і підготовлена до друку 1 (за авторством та співавторством викладачів і аспірантів кафедри). Це проф. Ткаченко Ф.П., доценти Коваленко С.Г., Васильєва Т.В., Герасимюк В.П., Попова О.М., Бондаренко О.Ю., асп. Сардарян К.Б.

Крім того, за цей період видано 60 статей у фахових виданнях (48 в Україні і 12 – за її межами), з них 10 статей індексовані у базі Scopus. За останні 5 років викладачі кафедри брали участь в роботі більш ніж 20 конференцій, на яких обговорювалися питання, що стосуються проблем збереження фіто- і мікорізноманіття, екології, фізіолого-біохімічних процесів у рослин, викладання біологічних дисциплін. Всього за результатами роботи республіканських і міжнародних конференцій, з’їздів, нарад викладачами кафедри опубліковано біля 100 тез.

До наукової роботи також активно долучаються студенти кафедри. За навчально-наукові успіхи у 2016 р. студ. Сардарян К.Б. отримувала президентську стипендію. У цьому ж році вона стала переможницею (диплом ІІ ступеня) республіканського конкурсу студентських наукових робіт. Тема її дослідження була «Водорості прісноводних екосистем регіонального ландшафтного парку «Тилігульський». Всього ж за останні 5 років студенти кафедри були авторами та співавторами 4 статей та 12 тез доповідей.

Кафедра ботаніки активно співпрацює з регіональним відділенням МАН, де співробітники кафедри надають консультації та керують науковими роботами учнів шкіл м. Одеси та області.

На кафедрі знаходиться гербарій (56000 листів гербарних зразків) – національне надбання України, йде його активна інвентаризація, надаються консультації науковцям України і зарубіжжя.

Укладені наукові угоди щодо проведення спільних досліджень з Національним науковим центром «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова», Українським науковим центром екології моря, РЛП «Тилігульський», НПП «Білобережжя Святослава», НПП «Тузловські лимани», НПП «Нижньодністровський».

 

Одеська обласна державна адміністрація

Одеська обласна державна адміністрація
Одеська обласна державна адміністрація
Top