Білозерова Марія Олександрівна

bilozerova

кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри диференціальних рівнянь, геометрії та топології,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 2005р. Закінчила з відзнакою математичний факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова і отримала кваліфікацію – магістр математики.
  • 2009р. Захистила дисертацію «Асимптотичні зображення розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями, що є у деякому сенсі близькими до степеневих» на  здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.01.02 – диференціальні рівняння в спеціалізованій раді К41.051.05 при Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (науковий керівник доктор фіз.-мат. наук,  професор В.М. Євтухов).
  • 2016р. Отримала атестат доцента по кафедрі диференціальних рівнянь.
  • 2005-2008рр. Навчалася в аспірантурі по кафедрі диференціальних рівнянь Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
  • 2008-2012рр. Працював на посадах асистента і старшого викладача кафедри диференціальних рівнянь ОНУ імені І.І. Мечникова.
  • 2012-2017рр. Працювала на посаді доцента кафедри диференціальних рівнянь ОНУ імені І.І. Мечникова.
  • З 2017р. по теперішній час працює на посаді доцента кафедри диференціальних рівнянь, геометрії і топології.
  • З 2016р. по теперішній час Вчений секретар спеціалізованої ради К 41.051.05 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.
  • З 2012р. по 2018р. Секретар Вченої ради ІМЕМ Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
  • З 2018р. по теперішній час Секретар Вченої ради ФМФІТ Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. 

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Основна область наукових інтересів – дослідження асимптотичних властивостей розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних  диференціальних рівнянь стохастичних диференціальних рівнянь зі взаємодією та систем таких рівнянь.

Зокрема цікавлять

  • Методи встановлення асимптотичних зображень для правильних та сингулярних неколивних розв’язків нелінійних і істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь
  • Асимптотична теорія систем лінійних диференціальних рівнянь
  • Застосування теорії правильно та швидко змінних функцій при дослідженні асимптотичних властивостей розв’язків звичайних та стохастичних диференціальних рівнянь
  • Методи знаходження оцінок асимптотичної поведінки нелінійних стохастичних диференціальних рівнянь та систем таких рівнянь
  • Застосування асимптотичної теорії диференціальних рівнянь при дослідженні реальних процесів в фізиці, біології, екології, медицині, економіці, фінансовій математиці, тощо.

За результатами досліджень опубліковано понад 40 робіт. Основні наукові публікації.  

СПИСОК КУРСІВ, ЩО ЧИТАЮТЬСЯ ВИКЛАДАЧЕМ: 

  1. Вища математика.
  2. Елементи теорії стохастичних диференціальних рівнянь.
  3. Застосування теорії правильно змінних функцій до дослідження асимптотичної поведінки розв’язків істотно нелінійних диференціальних рівнянь.
  4. Застосування теорії швидко змінних функцій до дослідження асимптотичної поведінки розв’язків істотно нелінійних диференціальних рівнянь.
  5. Асимптотичне інтегрування істотно нелінійних неавтономних звичайних диференціальних рівнянь другого та вищих порядків. 

ОРГАНІЗАЦІЙНА ТА ІНШІ ВИДИ РОБІТ 

2010-2012рр. була керівником математичного олімпіадного гуртку студентів ІМЕМ. У 2012, 2013 та 2014 роках члени цього гуртку займали призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді з математики для класичних університетів. У 2010, 2011, 2012, 2013 роках члени цього гуртку займали призові місця на міжнародній олімпіаді “International mathematics competition for university students”. З 2011 року по теперішній час  є членом журі Всеукраїнської Інтернет олімпіади школярів з математики. 

Основні наукові публікації

  1. Белозерова М. А. Асимптотические свойства одного класса решений существенно нелинейных дифференциальных уравнений второго порядка// Математичні студії. – 2008. – Т. 29, № 1. – С. 52–62.
  2. Білозерова М. О. Асимптотичні зображення розв'язків диференціальних рівнянь другого порядку з нелінійностями у деякому сенсі близькими до степеневих// Науковий вісник Чернівецького університету. – Чернівці : "Рута". – 2008. – Вип. 374. – С. 34–43.
  3. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями близкими к степенным // Нелінійні коливання. – 2009. – Т. 12, № 1. – С. 3–15.
  4. Евтухов В. М.,  Белозерова М. А.  Асимптотические представления решений существенно нелинейных неавтономных дифференциальных уравнений второго порядка // Укр. Мат. журнал. – 2008. – Т. 60, № 3. – С. 310–331.
  5. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с правильно меняющимися в окрестностях особых точек нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2010.- Т.15. Вип. 18., С. 7- 21
  6. Мария Белозерова Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями в некотором смысле близкими к степенным, LAP – 2011, 140 c.
  7. Bilozerova M.A., Evtukhov V.M. Asymptotic representations of solutions of the differential equation y(n)0p(t)∏i=0n-1 φi(y(i) )// Miskolc Mathematical Notes. – 2012. – 13, № 2. – P. 249-270.
  8. Белозерова М. А., Мещерякова О. В. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка общего вида, в некотором смысле близких к уравнениям со степенными нелинейностями// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2012.- Т.17. Вип. 4(16)., С. 15- 24
  9. Белозерова М. А. Асимптотические представления решений с медленно меняющимися производными существенно нелинейных диффренциальных уравнений второго порядка// Вісник Одеського нац. ун-ту. Математика і механіка.-2015.- Т.20. Вип. 1(25)., С. 7- 19
  10. Білозерова М.О. Асимптотичні зображення особливих розв’язків диференціальних рівнянь другого порядку з правильно змінними нелінійностями // Буковинський математичний журнал – 2015. – Т. 3. № 2, С. 7-12
  11. Белозерова М. А., Гержановская Г. А. Асимптотические представления решений дифференциальных уравнений второго порядка с нелинейностями, в некотором смысле близкими к правильно меняющимся // Мат. Студiї. – 2015. – Т.44, №2. – C. 204–214.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5e5201ee0d5db15110514021582432750
title_5e5201ee0dc8018484485021582432750
title_5e5201ee0deac7585180901582432750
title_5e5201ee0e0e08408824421582432750
Top