Відродження планетарію

ВІДРОДИМО ОДЕСЬКИЙ ПЛАНЕТАРІЙ!

З 1991 року в Одесі припинив своє існування Одеський Планетарій імені К.Е.Ціолковського. Планетарій був створений в 1963 році за ініціативою директора астрономічної обсерваторії, член-кореспондента АН України професора В.П.Цесевича. Всі спроби астрономічної громадськості по його відродженню виявилися безрезультатними унаслідок дорожнечі класичних апаратів «Планетарій», що випускаються фірмою Карл Цейс.

У 2000 році як його альтернатива в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова на території астрономічної обсерваторії в парку ім. Т.Г.Шевченка був створений планетарій-лекторій, який проводить лекції і екскурсії по зоряному небу, забезпечуючи підтримку астрономічної освіти і інтересу до захоплюючих наук астрономії й космонавтики. Лекторами цього Планетарію є співробітники кафедри астрономії і астрономічної обсерваторії університету. Цифрові технології, що існують в даний час, дозволяють створити недорогий повноцінний Планетарій.

На першому етапі планується доповнити існуючий університетський лекторій Планетарій установкою мобільного каркасного Планетарію з діаметром куполу 7 метрів. Вартість установки такого Планетарію разом зі всім необхідним устаткуванням складає близько 7 тис. доларів. Університет готовий сплатити придбання куполу Планетарію, а для оснащення його базовим устаткуванням необхідний збір коштів на його придбання. Залежно від успішності збору коштів планується початок роботи Планетарію до 145-ліття астрономічної обсерваторії університету у вересні 2016 року.

На другому етапі здійснюватимуться дії з проектування і установки на території астрономічної обсерваторії Планетарію з діаметром куполу 20 метрів, аналогічного Київському Планетарію.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top