30 листопада 2017 року факультет романо-германської філології відвідала Посол Франції в Україні пані Ізабель ДЮМОН у супроводі пані Марі-Аннік ДЮАР, координатора Французьких Альянсів в Україні, та пані Діани БАНГУРИ, директора «Альянс Франсез» м. Одеси.

24-25 жовтня 2017 року в Одеському національному університеті проводився навчально-методичний семінар для викладачів французької мови ВНЗ України, в роботі якого взяли участь викладачі кафедри французької філології та кафедри іноземних мов гуманітарних факультетів ОНУ імені І.І. Мечникова.

24 жовтня 2017 року факультет романо-германської філології відвідали пан Фабріс ПЕТО, Аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва в галузі французької мови, пані Роксана ТУРКАНУ-ТОЛОМЕ, керівник Кишинівського відділення Університетського Агентства Франкофонії, пані Клаудія ВІШАН, відповідальна за проекти Кишинівського відділення УАФ, та пані Діана БАНГУРА, директор «Альянс Франсез» м. Одеси, які взяли участь у відкритті Центру французької мови, обладнаного технічними засобами, отриманими у дарунок від Кишинівського відділення УАФ. 

Факультет романо-германської філології відвідали професор Університету Париж 13, керівник Лабораторії "Лексика. Словники. Обробка даних" пані Габріель Ле Таллек Ллоре та член Комісії з наукових досліджень і Академічної ради Університету Париж 13 пан Олег Курбатов.

17 травня 2017 року кафедру французької філології факультету РГФ відвідав пан Бенжамен Бекнер, відповідальний секретар міжнародної культурної асоціації «Французька мова без кордонів».

Пан Бекнер зустрівся зі студентами факультету та ознайомив їх з можливістю пройти мовне стажування у період літніх канікул 2017 р. у Міжнародному літньому таборі, організованому Міжнародною культурною асоціацією «Французька мова без кордонів» (Івано-Франківськ, Коблево).

Запрошуємо вас на концерт, присвячений дню відділення французької філології, який відбудеться 7 квітня 2017 року о 13.00 в Актовій залі.

afВ межах щорічної міжнародної події «Дні франкофонії», присвяченій вшануванню французької мови, ОНУ імені І.І. Мечникова на три дні (23-25 березня 2017 р.) поринув у світ сучасного мистецтва. В університеті під егідою Посольства Франції в Україні та «Альянс Франсез» проводився ХІІІ Фестиваль франкомовного театру, який Одеса приймала вдруге.

ОНУ імені І.І. Мечникова зустрічав учасників та гостей з різних міст України: Одеса («Les audacieuses»), Київ («Ceptectum», «Hommeletterévoltée», «La Cie de la petite chaise»), Миколаїв («MDR»), Кривий Ріг («Kiorecru»), Харків («Girafesdansmatête»), Дніпро («Féerie»). Учасники змагалися за головний приз – поїздку в м. Авіньйон (Франція) та виступ на французькій сцені. Вони представили різноманітні п’єси: від комедії Ежена Лабіша до театру абсурду Самюеля Беккета.

8 листопада у межах офіційного візиту делегації Посольства Франції в Україні в ОНУ імені І.І. Мечникова відбулася зустріч Аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва в галузі французької мови пана Фабріса Пето та Аташе Посольства Франції в Україні з питань університетського та наукового співробітництва пана Сільвена Ріголле  з керівництвом факультету РГФ та викладачами кафедри французької філології. 

13-14 червня 2016 року на базі ОНУ імені І.І.Мечникова проходитиме навчально-методичний семінар для викладачів французької мови ВНЗ України, організований Посольством Франції в Україні. Керівником семінару є пан Ерве Дешам, викладач французької мови як іноземної університету м. Ліона (Франція).

Вітаємо студентку Vкурсу відділення французької філології факультету РГФ Абрамову Марію з перемогою  на Всеукраїнській студентській олімпіаді з французької мови, яка відбулася у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (ІІІ місце) та Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «переклад», яка проходила у Київському національному університеті імені Т.Г.Шевченка (ІІІ місце), а також у конкурсі перекладів поезії канадського поета Жака Ранкура, організованому Посольством Канади в Україні (І місце) та конкурсі перекладів поезії бельгійського поета Мішеля Тірі, організованому Посольством Бельгії в Україні (ІІІ місце).

17  квітня 2015 року на базі кафедри іноземних мов природничих факультетів відбулася  I Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Дослідження та впровадження в начальний процес сучасних моделей викладання іноземної мови за фахом», присвячена 150-річчу ОНУ імені І.І.Мечникова та 55-річчу факультету романо-германської філології, організатором якої виступила кафедра іноземних мов природничих факультетів.

Мар`яна Гапоненко, німецькомовна письменниця українського походження та лауреатка літературної премії імені Адальберта фон Шаміссо, читає фрагменти свого роману "Хто така Марта?"

Зустріч відбудеться 17 вересня 2013 року о 17.00 за адресою: Одеський національний університет імені І.І.  Мечникова, Французький бульвар 24-26,  конференц-зал нового корпусу (2 поверх). 

23 квітня студенти факультету РГФ провели щорічну наукову конференцію, на якій доповіли про результати своєї дослідної роботи з лінгвістики, зарубіжної літератури, методики викладання іноземних мов та педагогіки.

 

30 студентів різних відділень, які вивчають новогрецьку мову відвідали Грецію. Декілька університетів організували прийом і навчання студентів у літній період.

 

Студентки V курсу Олехнович Ганна і Ситнікова Ольга повернулися з Парижу, де вони стажувалися 2 тижні, як переможниці Всеукраїнської Олімпіади з французької мови.

 

Продовжується співробітництво з університетом м.Регенсбург (Німеччина). У серпні 14 студентів факультету пройшли лінгвокраїнознавчу практику у цьому закладі. Випускники 2009 р. Сподарець Галина та Райхерт Тамара отримала стипендію на післядипломне навчання.

Післядипломну освіту в Німеччині також здобувають переможниця Всеукраїнської Олімпіади з німецької мови Ісаєва Ірина (університет Віадріна м. Бремен) та Самотяга Наталя (університет м. Франкфурт-на-Одері)

Відновила свою роботу спеціалізована вчена рада з захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями 10.02.04 – германські мови і 10.02.01 – українська мова. 24 і 25 вересня відбулися 4 захисти дисертацій.

11 вересня кафедру французької філології відвідав проректор із зарубіжних зв’язків з країнами Східної Європи університету Париж - IV (Сорбонна) пан Франсіз Конт. Обговорювалися можливості співробітництва факультетів.

 

Студент I курсу німецького відділення Техтілов В’ячеслав став срібним призером чемпіонату з карате серед юніорів.

Студентка V курсу Пшоняк Валентина стала переможницею міжнародного конкурсу “Молодь и поезія” в м. Турин (Італія). Вона отримала в подарунок книгу і кубок за кращий іноземний поетичний текст італійською мовою.

Сторінка 1 із 2

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5c19e16386c256069707791545199971
title_5c19e16386d3e4946545161545199971
title_5c19e16386e5012153734071545199971
title_5c19e16386f666823079941545199971
Top