Телецька Тетяна Володимирівна

Кандидат філологічних наук, доцент

ORCID ID

Біографія:

• У 1992 р. закінчила Одеський державний університет імені І.І. Мечникова і отримала диплом за спеціальністю «французька мова та література» (кваліфікація «філолог, викладач французької мови і літератури, англійської мови і літератури»).
  • У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Предметна модальність і модальність вірогідності у мові та мовленні (на матеріалі української, російської, французької та англійської мов)” (спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство).
  • З 1992 року працює на кафедрі французької філології, на посаді доцента – з 2007 року.

Навчальна діяльність:

• Основна іноземна мова (французька);
  • Друга іноземна мова (французька);
  • Третя іноземна мова (французька);
  • Лексикологія;
  • Основи наукового дослідження.

Членство в асоціаціях: «Асоціація викладачів французької мови України», «Альянс Франсез» в Одесі.

Сфера наукових зацікавлень: граматика, лексикологія, перекладознавство, контрастивна лінгвістика.

Основні публікації:

1. Le français par les textes. Lecture analytique: Учебное пособие по аналитическому чтению для студентов ІІІ курса французского отделения. Одесса: Астропринт, 2009. 96 с. (у співавторстві)
  2. Телецька Т.В. Засоби дидактизації викладання навчальної дисципліни "Лексикологія французької мови": Навчальний посібник. Одеса, 2013. 72 с. (у співавторстві).
  3. Волошина Н.І., Панченко І.В., Телецька Т.В. Теорія прототипу у сучасній французькій лексикологі. Мова: Науково-теоретичний часопис з мовознавства. 2011. - №16.- С. 24-29.
  4. Телецкая Т.В., Панченко И.В. Недискретные средства выражения объективной модальности в современных украинском и русском языках. Мова: Науково-теоретичний часопис з мовознавства. 2012. №17. С. 165-168.
  5. Mlynchyk A., Tetiana T. Aire conceptuelle des messages publicitaires français (dimension de genre). "Langues, Sciences et Pratiques": Actes du I Colloque international francophone en Ukraine (19-20 octobre 2017). Київ: ЛОГОС, 2017. P. 99-101.
  6. Teletska T. Quelques réflexions sur la formation et la traduction des néologismes rowlingiens. “Langues, Sciences et Pratiques”: Actes du 3e Colloque international francophone en Ukraine (Odessa, 3-4 octobre 2019). Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2019. P. 232-233.

Стажування та підвищення кваліфікації:

Стажувалася:

• в університеті Прованса Екс-Марсель 1 (Франція), 10 листопада-10 грудня 2010 р., (стипендія Уряду Франції), педагогічне стажування з методик викладання французької мови як іноземної;

та на методичних семінарах:

• жовтень 2015 р., червень 2016 р., ОНУ імені І.І. Мечникова (методист: Е. Дешам, викладач-методист, Університет Ліон 2), тема: "Комунікативно-діяльнісний метод вивчення мов". Свідоцтва видані Посольством Франції в Україні та Міжнародним Центром вивчення французької мови в Університеті Ліон 2, Франція.
  • квітень 2016 р., ОНУ імені І.І. Мечникова (методист: К. Вишан, відповідальна за проекти, Кишинівське відділення Університетського Агентства Франкофонії), тема: "Вчимо та викладаємо французьку мову разом з каналом TV5Monde". Свідоцтво видано відділенням Університетського Агентства Франкофонії у м. Кишиневі, Молдова.
  • жовтень 2017 р., ОНУ імені І.І. Мечникова (методист: К. Пераццо, Університетське Агентство Франкофонії), тема: "Використання автентичних матеріалів при навчанні французької мови як іноземної". Свідоцтво видано відділенням Університетського Агентства Франкофонії у м. Кишиневі, Молдова.

Телефон приймальні ректора: