Буганова Ванда Міколаївна

ORCID ID

Researcher ID

Google Scholar

Посада на кафедрі - доцент кафедри загальної психології та психології розвитку особистості

Вчене звання - доцент

Науковий ступінь - кандидат психологічних наук (19.00.01 – загальна психологія, історія психології)

Базова освіта: вища за спеціальностями: Інженер-теплофізик (1987 р.); Психолог. Практичний психолог в системі народної освіти (1992 р.)

Тема дисертації: «Дискретність психічного розвитку у масштабі часу»

Навчальні дисципліни, які викладає:

• Психологія життєвого шляху,
  • Тренінгові технології особистісного зростання,
  • Екофасілітація особистісного зростання.

Наукова та організаційна робота:

• Керівниця з практики у межах кафедри;
  • Голова Одеського відділення ГО «Українська асоціація екологічної психологічної допомоги»;
  • Керівниця Одеської філії «Школи экофасілітації за методом П.В.Лушина (м. Київ).

Наукові та професійні інтереси: психологія часу, екофасілітація, життєвий шлях, особистісний зріст, особистісні кризи, психологічна допомога людям, що переживають кризу за методом екофасілітації

Підвищення кваліфікації: В 2016 р. пройшла підвищення кваліфікації на кафедрі загальної та диференційної психології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за програмою «Актуальні проблеми сучасної психології» обсягом 108 академічних годин.

Основні публікації:

1. Буганова В.Н. Закономерности психического развития в масштабе времени. // Вісник Харківського університету. Серія «Психологія» - №550, частина 1, 2002. – С.31-34
  2. Буганова В.Н. Трансформации в психике девочек и мальчиков в период пубертации. // Вісник Дніпропетровського університету. Серія “Педагогіка і психологія”. Випуск 8, 2002 р. – С.10-18
  3. Буганова В.Н. Экологическая фасилитация личностного роста. Актуальні проблеми психології. Збірник наукових праць інституту психології ім.Г.С.Костюка. Екологічна психологія. Том 7, Випуск 5, Частина 1, Київ, 2005, стр. 44-50
  4. Буганова В.Н. К вопросу о динамике группового взаимодействия. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної практичної психології», м. Херсон, 23 квітня 2009 року
  5. Буганова В.Н. Часові закономірності життєвого шляху особистості. Матеріали І Міжнародної наукової міждисциплінарної конференції „Час у дзеркалі науки” (м. Київ, 19 березня 2011 р.)
  6. Буганова В.Н. Вопросы как экофасилитативная техника работы. Материалы Международного конгресса «Психотерапия, практическая и консультативная психология – сплетенье судеб». 4-7 октября 2012 года, Украина, Киев.
  7. Буганова В.Н. Фасилитация жизненного пути: примирение с прошлым – взгляд в будущее //Теория и практика психотерапии. Том 3, №4, С.21-28 (апрель 2016) ISSN 2368-1438
  8. Буганова В.Н. Любовь как трансценденция. /Матеріали IХ Міжнародної науково-практичної конференції з позитивної психотерапії Н. Пезешкіана «Життя, конфлікти і любов у транскультуральному світі» 2-4 червня 2017 року, м.Одеса, С. 281-287.
  9. Буганова В.Н. Наполненная пустота экзистенциального вакуума // Психотерапия: Россия, г.Москва, №1 (181), С.81-86
  10. Буганова В.Н. Понятие о балансе жизненных сфер в экофасилитативной парадигме. // Материалы Международной конференции «Модель баланса в разных психологических направлениях и психотерапевтических практиках». Рига: Издательство «Наш Дом», 2018. С. 10-15.

Телефон приймальні ректора: