на історичному факультеті
Одеського національного університету імені І.І.Мечникова

заступник декана з наукової та виховної роботи доцент
Петрова Наталія Олександрівна

Метою виховної роботи на історичному факультеті є формування сучасного інтелігента, людини високого культурного рівня, всебічно розвинутої особистості, патріота та громадянина.

Пріоритетними напрямками нами обрано професійне, моральне, естетичне, патріотичне виховання, формування культури навчальної та науково-дослідної діяльності, поведінки та спілкування, інформаційної культури, залучення студентів до заходів художньої самодіяльності, спортивно-масових та виробничо-оздоровчих практик.

Впродовж понад 10 років виховна робота зі студентами факультету спрямована на підвищення якості організаційно-виховної роботи, її відповідності постійно зростаючим політичним, культурним рівням, інтересам студентів. Станом на сьогодні актуалізовано такі напрямки та форми роботи: волонтерська діяльність студентів (проведення благодійних Ярмарків та інші), співпраця з Обласним центром патріотичного виховання, дитячими будинками («Перлинка»), проведення тренінгів з правил надання першої домедичної допомоги, діяльність студентських наукових товариств кафедр факультету (НЕСТ, археологічне товариство, інші), організаційна робота студентів в галузі проведення міжнародних конференцій та інше. Продовжено напрямок виховання культури поведінки в процесі проведення всіх форм навчальних занять в університеті та за його межами, залучення студентів до виступів з науковими рефератами, доповідями на семінарах і наукових студентських конференціях, залучення студентів до участі в зборі матеріалів та підготовці до видання монографічних досліджень.

Виховну роботу здійснюють заступник декана, куратори груп (на 1 курсі), наукові керівники, відповідальні по кафедрах, куратори студентських наукових товариств.

На факультеті для студентів є можливість реалізувати свої творчі здібності в художній самодіяльності (в рамках фольклорно-етнографічного колективу «Джерело» (який існує з 2000 р., керівник доц.Петрова Н.О.) та в рамках інших культурно-мистецьких проектв, в тому числі спільних загальнокафедральних, факультетських та університетських заходах виховного характеру.

Життя студентів насичене екскурсіями до історичних пам’ятних місць, відвідуванням вистав в театрах міста.

Факультет співпрацює з Психологічною службою ОНУ, в рамках співпраці проведено анкетування студентів з метою виявлення рівня адаптації до навчального процесу. На основі опрацювання анкет надано рекомендації по організації навчального процесу та роботи зі студентами.

Студентська спільнота історичного факультету традиційно бере активну участь у всіх заходах загально університетського рівня, зокрема: Спартакіаді, Огляді-конкурсі художньої самодіяльності ОНУ «Битва факультетів, в щорічному конкурсі профкому студентів та аспірантів ОНУ “Міс та Містер Досконалість ”, в університетських ярмарках, участь першокурсників в «MechnikovStartFest», щорічному конкурсі вокалістів ОНУ «Пісня року».

В грудні 2016 року запрацював проект Студентський театр #ОНУ який очолює Гладенька А.

Щорічно відбуваються традиційні заходи етнографічного характеру, 13 січня 2016 р. – водіння Кози та маланкування відбулося для української діаспори Румунії на запрошення Союзу українців Румунії в м.Тулча.

Щороку на історичному факультеті в грудні впродовж двох днів відбувається чарівне театральне дійство - традиційний фестиваль етнографічних реконструкцій.

Цей захід також було висвітлено на сайті ОНУ

Тел. приймальної (38-048)723-52-54

title_5a11abf4ca13e5349066011511107572