Наші випускники

Кафедра економічної теорії та історії економічної думки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова протягом багатьох років забезпечує випускникам спеціальності «Економічна теорія» (напрям «Економіка і підприємництво») якісну освіту. Це дуже важливо в умовах сучасної трансформаційної економіки України, тому що освіта повинна формувати економічне мислення у майбутніх фахівців, підготувати їх до роботи в ринкових умовах, розвивати навички та вміння використовувати економічний інструментарій для забезпечення особистого добробуту і розвитку країни.

Диплом бакалавра та магістра спеціальності «Економічна теорія» забезпечить абітурієнтам безумовні переваги, а саме:

 • високий рівень підготовки з базових економічних дисциплін;
 • економічну освіту, що забезпечує пріоритетне становище при працевлаштуванні в науково-педагогічній сфері, в державних установах, на підприємствах усіх рівнів;
 • диплом визнається провідними університетами країн ЄС і США;
 • університет ОНУ імені І.І. Мечникова зберігає статус класичного університету, що гарантує отримання диплома про повну вищу освіту.

Кафедра економічної теорії та історії економічної думки пишається своїми випускниками і намагається підтримувати з ними контакти, які в майбутньому будуть тільки посилюватися. Кафедра запрошує кожного випускника до активної співпраці і спілкуванню, так як хотілося б знати про зміни в професійної життя і може бути запропонувати свою допомогу.

 

Наші кращі випускники різних років дали свій відгук про спеціальності «Економічна теорія», а також побажання і рекомендації. Ось деякі з них:

Ісламгалєєва Ольга Олегівна, 2009 року випуску, місце роботи - представник Одеської будівельно-інфраструктурної компанії в Європейському союзі.

«Навчання в стінах ОНУ на кафедрі економічної теорії та історії економічної думки дозволило мені по-новому подивитися на світ, сформувало мої життєві позиції і погляди, розкрило мої здібності і таланти, подарувало мені впевненість у собі і в досягненні поставлених цілей. Отриманий знання, досвід викладачів, загальна атмосфера університетського навчання стали важливою і незамінною складовою у моєму житті і послужили гарним стартом. Мені б хотілося побажати кафедрі плідної наукової роботи, роботи, яка буде затребувана і необхідна для розвитку не тільки теоретичної бази, а й практичної сфери діяльності української і світової економіки в цілому. Викладацькому складу - здоров'я, удачі, сил, терпіння, бажання творити, вчити, творити, а ще старанних, цілеспрямованих студентів і, звичайно ж, гідного матеріального фінансування кафедри та її проектів з боку держави, приватних і корпоративних інвесторів, які розуміють важливість і значимість науки».

Поліненко Дмитро Сергійович, 2010 року випуску, місце роботи - експерт в консалтинговій компанії (почав ще під час навчання) і аудитор компанії Великої Четвірки.

Поліненко Дмитро Сергійович

«За минулі кілька років я утвердився в думці, що кафедра економічної теорії та історії економічної думки надає кращу економічну освіту в Одесі, конкуренцію можуть скласти тільки деякі університети на України. По закінченні навчання відкривається досить широкий вибір напрямів для роботи аналітиком, починаючи від аналізу бізнес-процесів і закінчуючи фінансовим аналізом. Корисними виявилися практичні заняття з фінансового аналізу, бізнес-планування, маркетингу, економетрики, а також загальна теоретична база, яка дозволяє досить впевнене орієнтуватися в економічному середовищі. Зокрема, ряд сфер, висвітлених на курсах мікроекономіки та економіки підприємства, знаходиться на рівні достатньому для здачі декількох іспитів міжнародної кваліфікації АССА. Як фінансист, я вважаю корисним вивчення міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, крім того, існує досить багата літературна база з цього питання. Не менш цікавим є управлінський облік, який можна розглянути в курсі економіки підприємства ширше, ніж він був представлений. Якщо говорити про сферу аналітики, то, окрім вивчення просунутого економетричного апарату за допомогою програм Matlab і SPSS, було б корисно додати побудову аналітики в простих програмах на зразок MS Excel - вони набагато частіше використовуються в української практиці. У курсі інформатики корисно додати вивчення баз даних Access і SQL запитів, які також активно використовуються при аналітичній роботі ».

Сідлецька (Вербовецька) Анна Сергіївна, рік закінчення університету - 2008;

місце роботи - СПД, керівник агентства з підбору домашнього персоналу.

«Знання, отримані в університеті, дали мені можливість бути впевненою у своїх силах, не зупинятися перед труднощами, домагатися поставленої мети. Найбільше багатство, яке студент отримує після закінчення навчання у ВУЗі, це не завчені формули або теорії, а вміння мислити, аналізувати і приймати правильні стратегічні рішення. Своєю улюбленій і рідній кафедрі бажаю подальшого процвітання, а всім викладачам - здоров'я, терпіння і талановитих студентів».

Кононова Марія Олексіївна, рік закінчення університету 2009, місце роботи і

займана зараз посада: інженер відділу закупівель та договірної роботи, ПАТ

«Одеська ТЕЦ»

«При навчанні на спеціальності «ЕТ» можна отримати хорошу, фундаментальну теоретичну підготовку. Прив'язка теоретичного матеріалу до практики, використання реальних методів для вирішення завдань різного роду, дозволяє випускникам застосувати свої знання, практично, в будь-якій галузі вітчизняної економіки».

Шатохіна Катерина Олександрівна, рік закінчення 2005, місце роботи - Компанія Risoil SA, економіст відділу зовнішньоекономічної діяльності.

Шатохіна Катерина Олександрівна

«Знання отримані під час п'ятирічного навчання на спеціальності «економічна теорія» нехай мені знадобилися не абсолютно всі, але хочу зауважити, що ті, які знадобилися і ті, які я безпосередньо зараз використовую в роботі, значно «спростили мені життя». Я вдячна викладачам, які вкладили в мою в голову ці знання і навчили ними ефективно і правильно користуватися. Кафедрі та спеціальності хочеться побажати розвитку, успіхів і процвітання, а ще звичайно ж хороших студентів, якими Ви будете пишатися і які будуть пишатися тим, що навчалися саме там, де навчалися ».

Тимофєєва Вероніка Володимирівна, 2005 року випуску, місце роботи - свій бізнес у сфері шовкотрафаретного друку.

Тимофєєва Вероніка Володимирівна

«Мій вибір спеціальності «Економічна теорія»був важливим і вдалим. Отримані різнобічні знання з економіки, а також сама система, за якою ми вчилися, дозволили мені згодом легше і швидше вникати в суть завдань, які ставилися переді мною на роботі. Завдяки цьому, мені вдалося накопичити необхідний досвід для подальшого розвитку в бізнесі. Отриману базу розуміння економічних процесів, я сьогодні використовую у своїй підприємницькій діяльності: для аналізу бізнес-ситуацій, прогнозування майбутнього розвитку фірми, для більш глибокого розуміння ринкових процесів, взаємозв'язків між ринками, а також для оцінки ефективності використовуваних економічних інструментів. Сьогодні, я вже точно можу сказати, що економічні знання необхідні кожному, хто хоче домогтися успіху в кар'єрному зростанні чи бізнесі. Коли людина хоче отримати знання і вчитися, багато що залежить від того, які вчителі йому допомагають. Саме тому, я висловлюю свою глибоку подяку всім викладачам ОНУ ім. І.І.Мечникова, а особливо - викладачам кафедри економічної теорії та історії економічної думки. Дякуємо за вашу працю, час і за віру в кожного з нас. Спасибі, що вчасно були вимогливі і в потрібний момент - допомагали. Ваша праця безцінний! Від усієї душі бажаю Кафедрі процвітання і натхнення! З повагою і вдячністю, Вероніка Тимофєєва».

Хламова Наталія Вікторівна, рік закінчення університету 1999, місце роботи – адміністратор в салоні краси «Фурор».

Хламова Наталія Вікторівна

«Безпосередньо економістом я поки що не працювала, але ця спеціальність дуже хороша. Я вважаю, що отримані знання допоможуть на будь-якій роботі і посаді. Бажаю кафедрі удачі та розвитку і з задоволенням буду брати участь у всіх заходах, що проводяться кафедрою з випускниками».

Кульова Ольга Михайлівна, 2010 року випуску, місце роботи - Управління економіки, промисловості та інвестицій Одеської міської ради, посада: заступник начальника відділу зовнішньоекономічної та інвестиційної політики.

«Навчання саме на цій спеціальності справило великий вплив на розвиток логіки економічного мислення і розуміння економічних процесів, що є відмінною базою для розвитку навичок і знань за всіма напрямами економічної спеціальності. Бажаю кафедрі процвітання і зростання».

А також випускники спеціальності «Економічна теорія», після закінчення аспірантури працюють на кафедрі економічної теорії та історії економічної думки, це:

 • Кандидат економічних наук, доцент Ломачинська І.А., рік закінчення університету 1997;
 • Кандидат економічних наук, доцент Крючкова Н.М., рік закінчення університету 2001;
 • Старший викладач Пугачова М.М., рік закінчення університету 2001;
 • Старший викладач Филипович В.В., рік закінчення університету 2001;
 • Кандидат економічних наук, доцент Пічугіна Ю.В., рік закінчення університету 2003;
 • Кандидат економічних наук, доцент Копилова О.В., рік закінчення університету 2003;
 • Кандидат економічних наук, доцент Бичкова Н. В., рік закінчення університету 2005;
 • Асистент Бабанська О.В., рік закінченняуніверситету 2008.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5c1969496200a4870609681545169225
title_5c1969496212413668864431545169225
title_5c196949622455762367211545169225
title_5c1969496237214598566261545169225
Top