Борщевський Ігор Вячеславович

БОРЩЕВСЬКИЙ ІГОР ВЯЧЕСЛАВОВИЧ Кандидат юридичних наук, доцент доцент кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права

Кандидат юридичних наук, доцент

доцент кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права,

В ОНУ імені І.І.Мечникова з 1999 р. на посаді викладача кафедри (1999-2001 р.р.), старшого викладача (2001-2004 рр.), доцента кафедри з 2004 року по теперішній час.

ОСВІТА

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, спеціальність  «Правознавство» , 1997 р.

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ

Кандидат юридичних наук. Захистив кандидатську дисертацію за темою «Договір найму (оренди) підприємства як єдиного майнового комплексу» у  2004 р. на засіданні спеціалізованої Вченої раді  Національній академії внутрішніх справ (м. Київ)

ВЧЕНІ ЗВАННЯ

Звання доцента кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права  (2010 р.)

СФЕРА НАУКОВИХ  ІНТЕРЕСІВ

Сфера наукових інтересів включає дослідження  проблем теорії держави і права; джерел права; проблем правозастосовного процесу; правовий досвід в юридичній діяльності.

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЮТЬСЯ

Теорія держави і права.

НАУКОВІ ПРАЦІ

Є автором  понад 30  наукових праць.

Найбільш вагомі наукові праці за останні роки:

• Борщевський І.В. Форма (джерело): теоретико-правова сутність поняття. Правова держава. 2016. №21. С. 6-10.
  • Борщевський І.В. Теоретико-правові аспекти застосування юридичної доктрини як допоміжного джерела права України. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». Випуск 37. Том 1. 2016 р. №7. С. 7-10.
  • Борщевський І.В. Правовий звичай як джерело сучасного права в Україні. Прикарпатський юридичний вісник. Випуск 5(14). 2016 р. С.3-6.
  • Борщевський І.В. Роль нетрадиційних джерел права в правотворчих процесах України в умовах трансформації суспільства. Формування і розвиток правотворчості в умовах трансформації суспільства: монографія; за ред. д.філос.н, к.ю.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України В.П. Плавича. Одеса: Феникс, 2018. 348 с. С. 200-238.
  • Борщевський І.В. Доцільність в системі принципів застосування норм права. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. №23. С. 16-20.
  • Борщевський І.В. Правовий досвід в юридичній діяльності: загальнотеоретичний аспект. /Борщевський І.В., Гринь О.Д. Правова держава. 2020 р. №37 . С. 10-16.
  • Борщевський І.В. Правова компетенція в загальнотеоретичній юриспруденції: поняття й особливості. / Борщевський І.В., Гринь О.Д. Проблеми юридичної науки та освіти: досвід країн ЄС та його провадження в Україні: колективна монографія / Challenges of legal science and education: an experience of EU countries and introduction in Ukraine: Collective monograph. Frankfurt (Oder): Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. 468 p. С. 56-88.
  • Борщевський І.В. Правове мислення як явище правової дійсності та його взаємозв’язок із юридичним пізнанням/ Борщевський І.В., Гринь О.Д. Науковий вісник Ужгородського Національного Університету. Серія «Право». Вип. 65. С. 21-25.
  • Борщевський І.В. Сутність, зміст та значення юридичної техніки як правової категорії. /Борщевський І.В., Гринь О.Д. Правова держава. № 44. С. 30 – 36.
  • Борщевський І.В. Поняття та класифікація правових функцій у сучасній правовій науці / Борщевський І.В., Гринь О.Д. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». Вип. 67. С. 11-14.

ІНША ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

• Член Вченої Ради економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
  • Член Громадської організації «Спілка юристів Одеської області»

НАГОРОДИ

Почесна грамота Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (2021)

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ, СТАЖУВАННЯ

Одеський державний екологічний університет, циклова комісія з правових дисциплін. Тема: Вдосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення знань, формування нових компетентностей в науково-дослідній та практично-юридичній сфері. Наказ ОНУ імені І.І. Мечникова № 1070-18 від 08.05.2018 р.