Партнерські програми

Партнерські програми

До уваги студентів українських вишів! Конкурс на участь у проекті «Згадуючи конфлікти, думаючи про минуле: пишемо історію разом»

1

Берлінське відділення міжнародного історико-просвітницького, правозахисного та благодійного товариства «Меморіал»

за підтримки

Міністерства іноземних справ ФРГ (програма «Співробітництво з громадянським суспільством в країнах східного партнерства та Росії»)

Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (Україна)

Незалежного фонду «Нова колекція» (Перм, Росія)

2     3     4

«ЗГАДУЮЧИ КОНФЛІКТИ, ДУМАЮЧИ ПРО МИНУЛЕ: ПИШЕМО ІСТОРІЮ РАЗОМ»

14-21 жовтня 2018 р.

Кутаїсі, Грузія

Історичне минуле є сильним фактором відтворення конфліктів, що робить значущими практики виведення історичного знання зі сфери конфлікту через репрезентацію базових цінностей, які покладено в основу інтерпретації минулого. Пропонується проект опрацювання минулого для студентів з Білорусі, Німеччини, Росії та України. Вибір країн зумовлений наявністю значної кількості конфліктів пам’яті, що використовуються для роздмухування ненависті. Історична свідомість країн-учасниць містить знання про взаємні образи та злочини. Всі країни об’єднує також досвід опрацювання пам’яті про Голокост (як поворотного пункту європейської стратегії історичної пам’яті в цілому) в кожній з країн.

Різний досвід опрацювання минулого робить участь у школі корисною для представників всіх країн: однаково корисно як інтерпретувати успішний досвід, так і аналізувати агресивні героїчні наративи, що продовжують існувати в європейському просторі. В останні роки намітилися точки європейської напруги нової якості, що вимагають винайдення навичок переключення в альтернативні способи інтерпретації конфлікту. Це створює гостру необхідність роботи в міжнародних командах, представники яких протистояли б ізоляціоністським тенденціям, що намітилися в політиці деяких європейських країн.

Базовою настановою організаторів школи є відмова від стратегії згладжування гострих кутів та замовчування конфліктних ситуацій. Ми дотримуємось принципу прийняття відповідальності за історичну пам’ять, що включає критичне бачення історії та відмову від прямолінійності героїчного наративу.

Ми пропонуємо проект спільного опрацювання проблем минулого для студентів, що готові стати агентами змін в своїх суспільствах. Метою проекту є напрацювання навичок аналізу маніпуляцій історичним матеріалом, протистояння розпаленню конфліктів на базі історичної пам’яті, полеміки з конфлікт-орієнтованою риторикою, роботи з травматичним історичним матеріалом на базі принципів відповідальності, вищої цінності людського життя та гідності, поваги до культурного та наративного різнобарв’я.

В проекті беруть участь студенти з Білорусі, Німеччини, Росії та України. Влітку 2018 року відбираютимуться команди з п’яті студентів із кожної країни. В кожній з країн-учасниць проводяться підготовчі семінари (дати визначаються для кожної країни окремо та будуть повідомлені додатково), де студенти отримають інформацію з проблеми примирення історичних пам’ятей. В ході семінарів студенти спробують позначити точки, що можуть радіювати конфліктами пам’ятей в кожній з країн. Протягом місяця після семінару студенти створюють презентацію (до 30 хвилин), в якій аналізують виявлені конфліктні вузли пам’яті.

Другим етапом проекту (14-21 жовтня) є міжнародна студентська школа в Кутаїсі (Грузія) за участю вже підготованих команд. Школа включає: оволодіння практиками роботи в конфліктній ситуації та засвоєння оптики іншої людини; теоретичну роботу з викладачами; практичну роботу студентів в міжнародних групах. Змістом студентської роботи в міжнародних групах є розробка параграфів спільного підручника з історії, що може використовуватись в кожній з країн-учасниць.

Третій етап проекту (листопад-грудень) передбачає презентацію результатів проекту в місцевих ЗМІ, вишах, на майданчиках неформальної освіти та громадянських форумах.

Учасникам семінару забезпечується проїзд та проживання під час семінару в Грузії. Може бути передбачений внесок у розмірі 20 євро для участі у національних семінарах.

Мова роботи школи в Кутаїсі – англійська.

Хто може взяти участь у конкурсі?

Учасниками семінару можуть стати студенти кожної з країн-учасниць. Українські студенти для участі у конкурсі мають до 20 липня надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. свої CV та мотиваційні листи (обсяг до 6 тис. знаків) з описом власного бачення проблеми спільного опрацювання минулого. Організатори вітають наявність бекграунда роботи з проблемою примирення пам’ятей, але радо розглянуть пропозиції студентів, що не мають публікацій чи стажувань за тематикою школи.

Заявки та запитання надсилайте за електронною адресою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Координатор проекту з України: Оксана Андріївна Довгополова, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та методології пізнання Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

Проект «Impact Hub Ambassadors»

 
Амбасадор (з англ. «Ambassador» посол) — представник молодіжної активності Impact Hub Odessa в своєму університеті.
 
Амбассадорство — спільнота людей, які змінюють світ, починаючи зі свого університету.
 
Мета проекту — активізація студентів в університетах міста і створення там креативного простору для роботи та відпочинку.
 
Ми віримо в те, що університети можуть бути не тільки місцем для навчання, але і майданчиком для всебічного розвитку, джерелом натхнення і інновацій.
 
В одному університеті можуть працювати від 3 до 5 амбасадорів. Це саме  ті люди, яких ми будемо навчати, підтримувати і всебічно розвивати.
 
Завдання команди амбасадорів  організовувати лекції, тренінги, культурні заходи, співпрацювати з молодіжними організаціями і лідерами різних соціальних проектів, допомагати студентам створювати власним проекти і реалізовувати їх. А також, розповідати про ті можливості та ініціативах, які існують в Україні і за її межами.
 
Проект «Impact Hub Ambassadors» це можливість стати частиною команди соціальних інноваторів і отримати масу можливостей для самореалізації!
 
Якщо Ви хочете підтримати проект або приєднатися до нас, звертайтеся:
 
Тетяна Козловська,
менеджер молодіжних програм Impact Hub Odessa 32
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(093) 2629926
 

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5b7a275090a2612081859681534732112
title_5b7a275090b3c7030532851534732112
title_5b7a275090c5212427654221534732112
title_5b7a275090d645436071661534732112
Top