11-15 вересня 2017 року на базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (м. Одеса) відбудеться ХV-й з’їзд Товариства мікробіологів України ім. С.М. Виноградського за участі вітчизняних та зарубіжних вчених.

З 29 травня по 23 червня 2017 року на кафедрі мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова спільно з Інститутом мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України, за підтримки Товариства мікробіологів України імені С.М. Виноградського та Спілки біологів і біотехнологів Одеси проходила ХІІ Міжнародна Літня школа-конференція «Молекулярна мікробіологія і біотехнологія» за основним тематичним напрямом Біоінформатика.

В межах навчального процесу спеціальності біотехнологія по курсу біотехнологія рослин вперше в університеті організовано повноцінні умови для проведення експериментальних, практичних занять по цьому навчальному та науковому напрямку. Створено та запущено до цілорічного процесу культуральний бокс для вирощування рослин в культурі in vitro – тобто в стерильних умовах, в замкненій модельованій системі. Рослина в біотехнологічній культурі – це великий світ в маленькій пробірці. Це маленьке чудо народження та розвитку із клітин чи пласту тканин цілої рослини, або навіть тисячі однакових клонів цієї рослини. Це біотехнологія клонування рослин.

Необхідність здорового способу життя сьогодні не викликає а ні сумнівів, а ні заперечень. З кожним роком статистичні дані свідчать про зниження фізіологічного та психічного здоров’я молоді, що негативно відбивається на демографічній ситуації у країні в цілому.

З 16 по 18 червня 2017 року в корпусі біологічного факультету за адресою Шампанський провулок, 2 проходив семінар «Утримання риб та морських ссавців в штучних умовах». У семінарі брали участь як професійні біологи, працівники океанаріумів і дельфінаріїв (одеський дельфінарій «Немо»), так і аматори, що представляють клубний рух: клуб любителів икрометаючих коропозубих «СКЛІК» – Україна, «Killi Club de France (KCF)» – Франція, «Skandinavisk Killi Selskab (SKS)» – Швеція.

15 міжнародна виставка KILLIFISH за сприяння Словянського клубу любителів ікрометаючих карпозубих (СКЛІК) відбудеться 17 червня з 9-00 до 16-00 та 18 червня з 9-00 до 12-00 у приміщенні біологічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за адресою пров. Шампанський, 2.

Вхід вільний, запрошуються усі бажаючі

«МОЛЕКУЛЯРНА МІКРОБІОЛОГІЯ І БІОТЕХНОЛОГІЯ»

День в саду

Свято відбудеться 20-21 травня в ботанічному саду Одеського національного університету за адресою Французький бульвар 48/50. У програмі виставка картин, майстер-класи, школа юних садівників

Чекаємо Вас з 10 до 18.00

Тиждень рослин

15 – 19 травня на біологічному факультеті в ауд. 82 (Шампанський провулок, 2), пройдуть відкриті лекції, присвячені Тижню рослин. Запрошуються всі бажаючі

Інформація Товариства мікробіологів України ім. С.М.Виноградського (ТМУ) про роботу ХV з’їзду Товариства, який відбудеться 11-15 вересня 2017 року на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (м. Одеса).

29 – 30 квітня на біологічному факультеті ОНУ імені І. І. Мечникова пройшов ХVІ Обласний турнір юних біологів, в якому приймали участь 15 команд зі шкіл, гімназій і ліцеїв місто Одеси та Одеської області.

20 квітня 2017 відбулася чотирнадцята наукова студентська англомовна конференція біологічного факультету «English in touch with life».

newbioukrОдеський національний університет імені І.І. Мечникова в Одеській області є єдиним вищим навчальним закладом, де здійснюється підготовка вчителів біології.

Термін навчання 4 роки

Ліцензований обсяг 75 осіб

Підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія) спрямована на формування у них широкої ерудиції в галузі сучасних теоретичних концепцій різних розділів біології; володіння основними методами польових і лабораторних досліджень, сучасними інформаційними технологіями, методологією наукової та педагогічної діяльності.

Фахівець (бакалавр освіти, учитель біології) здатний виконувати наступні роботи, що відповідають наступним назвам професій згідно класифікатору професій ДК 003: 2010: Вчитель загальноосвітнього навчального закладу, методист, педагог-організатор, організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми, асистент вчителя, викладач-стажист, асистент педагога-валеолога, лаборант (освіта), асистент біолога, лаборант (біологічні дослідження), технік-еколог, технік-лаборант (біологічні дослідження).

Бакалавр освіти має змогу продовжити навчання у магістратурі за освітніми спеціальностями і набути право викладання у вищій школі, також навчатись у магістратурі з інших спеціальностей за освітньо-професійною або освітньо-науковою програмами.