Перша міжфакультетська студентська наукова конференція

«Наукова творчість студента-іноземця: самоідентичне вираження в українському просторі"

8 листопада 2018 року з ініціативи кафедри мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців в ОНУ відбулася Перша міжфакультетська студентська наукова конференція «Наукова творчість студента-іноземця: самоідентичне вираження в українському просторі". Захід приурочено до кількох вітчизняних та світових знаменних свят, що відзначаються у першій третині листопада: Дня української писемності та мови, Всесвітнього дня молоді та Всесвітнього дня науки.

У конференції взяли участь 32 учасники студенти-іноземці з різних факультетів. Робота учасників конференції відбулася в рамках 3-х секцій з таких наукових напрямів: актуальні проблеми філології, проблеми й перспективи гуманітарних наук, наукові розвідки сьогодення. Під час роботи секцій іноземні студенти нашого університету активно презентували свої наукові доробки. Виступи супроводжувались цікавими презентаціями, дискусіями та обговореннями. У конференції взяли участь й слухачі підготовчого відділення, що отримали освіту у своїй країні та бажають продовжити навчання в аспірантурі чи магістратурі ОНУ.

Модератором заходу виступила завкафедрою мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців, доктор філологічних наук, професор Рева-Лєвшакова Л. В., яка наголосила на подальшому щорічному проведенню наукової конференції для іноземних студентів нашого університету.

Особливо виділялась наукова підготовка магістрантів філологічного факультету. А найцікавішими з виступів були наступні:

1. Чан Тхи Суен (В’єтнам), магістр., філфак. Тема доповіді: "Жести та міміка персонажів роману Ф.М. Достоєвського «Ідіот» в російському тексті та його перекладі на в’єтнамську мову". Науковий керівник: проф. Стєпанов Є.М.
  2. Тен Чжо (КНР), магістр., філфак. Тема доповіді: "Жанрові особливості «Говора» В.І. Даля". Науковий керівник: проф. Мусій В.Б.
  3. Чжан На (КНР), магістр., філфак. Тема доповіді: "Колоративна лексика І. Буніна в лінгвостилістичному та методичному аспектах". Наук. керівник: доц. Шумаріна Т.Ф.
  4. Ліу Хоанг Ань (В’єтнам), магістр., філфак. Тема доповіді: "Російські антропономні номінації в неофіційних комунікативних ситуаціях". Наук. керівник: доц. Мурадян І.В.
  5. Нгуєн Тхі Куїнь Май (В’єтнам), магістр. філфак. Тема доповіді: "Порівняння російських та в’єтнамських фразеологізмів з зоонімами в міжкультурній комунікації". Науковий керівник: доц. Горбань В.В.
  6. Боярина Катерина (Молдова), 1 курс, ФІФ. Тема доповіді: "Молодіжні субкультури та їх вплив на суспільство". Наук. керівник: проф.Рева-Лєвшакова Л.В.
  7. Мацкевич Владислав (Білорусь), 4 курс, ФМФІТ. Тема доповіді: "Теорія математичного моделювання фізичних явищ на сучасному етапі". Науковий керівник: проф. Рева-Лєвшакова Л.В.
  8. Янар Угур (Туреччина), ПВІ. Тема доповіді: "Історія хеттської мови". Наук. керівник: ст.викл. Любецька В.В.
  9. Алдоган Гьокмен (Туреччина), ПВІ. Тема доповіді: "Мова Одеси". Наук. керівник: ст. викл. Любецька В.В.
  10. Єва Блохель (Німеччина), ПВІ. Тема доповіді: "Аналіз жанру казки". Наук. керівник: ст. викл. Любецька В.В.

На конференції відбулася презентація нової книги про відомого вченого-філолога, професора Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Фащенка Василя Васильовича: «СЛОВО ПРО ВАСИЛЯ ФАЩЕНКА: ПРОДОВЖЕННЯ ДІАЛОГУ».

Тел. приймальної (38-048)723-52-54

title_5c144835cd0b911473524551544833077