Чарівний світ біотехнології рослин

В межах навчального процесу спеціальності біотехнологія по курсу біотехнологія рослин вперше в університеті організовано повноцінні умови для проведення експериментальних, практичних занять по цьому навчальному та науковому напрямку. Створено та запущено до цілорічного процесу культуральний бокс для вирощування рослин в культурі in vitro – тобто в стерильних умовах, в замкненій модельованій системі. Рослина в біотехнологічній культурі – це великий світ в маленькій пробірці. Це маленьке чудо народження та розвитку із клітин чи пласту тканин цілої рослини, або навіть тисячі однакових клонів цієї рослини. Це біотехнологія клонування рослин.

Наші студенти, як справжні чарівники, вміють поставити наукові цілі, вибрати шлях реалізації та відібрати необхідні рослинні клітини, групи клітин або органи, ввести в стерильну культуру in vitro та виростити повноцінний рослинний організм. Це дає можливість не тільки спостерігати за розвитком рослин, але й моделювати різноманітні процеси – умови засухи, засолення, вивчати шляхи оздоровлення генетично цінних видів та сортів сільськогосподарських культур та багато іншого. Студенти мають можливість доторкнутись до калюсних культур рослин, елементів клітинної селекції та культури протопластів.

Вивчаємо основи стерильності

Квіти хризантеми в культурі in vitro

Культура генеративних органів хризантеми

Первинні експланти гвоздики  в культурі in vitro