Офіційний сайт Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Головна сторінкаПодії ОНУ Заходи тижню Жаботинського в Одесі в ОНУ ім. І.І. Мечникова

Заходи тижню Жаботинського в Одесі в ОНУ ім. І.І. Мечникова

 
У вівторок, 28 вересня, в конференц-залі нового корпусу ОНУ ім. І.І. Мечникова, відбулася лекція Директора Інституту Володимира (Зеєва) Жаботинського Йосі АХИМЕЄРА для студентів спеціальності «міжнародні відносини» та «політологія». Лекція була проведена в рамках тижня Жаботинського в Одесі. 
 
  
Протягом спілкування зі студентами ОНУ ім. І.І. Мечникова Йосі АХИМЕЄР висвітлив основні етапи творчості Жаботинського, діяльність його як політика. Окремо лектор підкреслив роль Жаботинського у становленні держави Ізраїль. 
 
Частина лекції була присвячена віхам становлення сіонізму, адже Володимир Жаботинський – один з провідних діячів сіонізму, засновник ревізіоністського сіонізму. Він був одним з тих, як зазначає АХИМЕЄР, хто настояв на створенні Ізраїлю саме на Ближньому Сході, а не в інших частинах світу, як тоді пропонувалось. Та Володимир Жаботинський передбачив велику трагедію єврейського народу після приходу Гітлера до влади, хоча й не побачив період великої трагедії: він помер у 1940 р.
 
 
Велика роль Жаботинського, говорить лектор, в тому, що він своєю творчістю змусив міліони євреїв, що жили в різних куточках земної кулі, покинути свої домівки та вернутися в Ерец Ізраель.
 
Саме тому, іменем Жаботинського названа найбільша кількість вулиць в Ізраїлі.
 
Лекція завершилася дискусією між лектором та студентами.
 
 
На фото (зліва направо): декан ІСН С. В. ГЛЕБОВ, Начальник Відділу міжнародного співробітництва В. С. ГРІНЕВИЧ, Директор Інституту Жаботинського (Ізраїль) Й.АХИМЕЄР, А. БУЛЬШТЕЙН
 
Посилання на джерело при використанні обов’язкове
Відділ міжнародного співробітництва
Тел.: (048) 723-60-13
(048) 731-74-03
e-mail: grinevich@onu.edu.ua
inter.collab@onu.edu.ua
http://intercollab.onu.edu.ua/en/
29.09.2016