Офіційний сайт Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Головна сторінкаПодії ОНУ Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених ОНУ імені І. І. Мечникова запрошує на лекцію «Римське минуле Одещини»

За інформаційної підтримки Наукового товариства студентів, аспірантів і молодих вчених ОНУ імені І. І. Мечникова

Прес-реліз
 «Римське минуле Одещини»

15 березня в 19.00 в Hub Вітальня (вул Грецька, 1а) відбудеться лекція к.і.н., викладача Київського національного університету ім. Т. Шевченка Артема Папакіна «Римське минуле Одещини».

Маловідомим за межами академічної спільноти професійних істориків фактом є те, що в II-IV ст. південь України входив до складу Римської Імперії. На землях Північного Причорномор'я (сучасний південь України) в античні часи греки заснували міста-колонії, які незабаром перетворилися в окремі держави. Ці античні держави, наприклад, Тіра (сучасний Білгород-Дністровський), зіграли важливу роль в історії регіону, будучи сполучною ланкою між тодішньою греко-римської цивілізацією і варварським світом, сприяючи культурному розвитку племен, що населяли більш північні території. У I ст. до н.е. грецькі міста-держави і навколишні землі потрапляють в сферу інтересів потужного Рим, а потім - в залежність від Римської імперії.

Межі Риму протягом I століття н.е. просунулися до Дунаю, а за імператора Траяна (98-117) вони поширилися на території сучасних Одеської, Херсонської, Миколаївської областей та Криму. У Тирі, зокрема, стояли гарнізони з римськими легіонерами і допоміжними військами, що обороняли місто від нападу варварів у II і III ст. н.е. На півдні України будувалися римські фортеці, кам'яні дороги і римські лазні. Тут відбувалися гладіаторські бої, де на арені боролися люди і тварини.

За словами історика Артема Папакіна, необхідно популяризувати маловідомі сторінки історії регіону: «Думаю, слід нагадати про історичну добу, коли ми були часткою загальноєвропейської та світової історії і показати« живу історію »античності через реконструкцію - будь то матеріальну або художню».

Історик розповість про обставини, при яких сучасна Одеська потрапила під владу Римської Імперії, і разом з тим розповість про те, які політичні і економічні зміни в зв'язку з цим відбулися в той час в регіоні, а також відповість на ваші запитання.

В рамках Відкритої лекції пройде також зустріч з членами військово-історичного клубу VEMI. Вони продемонструють реконструкцію військового одягу, спорядження, озброєння римських легіонерів, які в II ст. стояли гарнізонами і ходили в походи по Одещині. Художник і історик одягу Сергій Шаменков покаже художні реконструкції спорядження воїнів римського часу в нашому регіоні.

Організатори та ініціатори зустрічі:

Благодійний фонд «Добрий самарянин», Вексілляція римських військ Нижньої Мезії VEMI
Вхід: free donation.
Координати: Роман Медяник, БФ «Добрий самарянин», моб. тел .: 063-86-88-117