Офіційний сайт Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Головна сторінкаПодії ОНУ Урочистоcті в Варшавському університеті

Урочистоcті в Варшавському університеті

 
Ректор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, професор І. М. КОВАЛЬ, був запрошений на урочистості, присвячені 25-річчю Східноєвропейських студій, які відбулися 5 грудня 2015 року в Варшавському університеті (Польща).
 
 
Існування Східноєвропейських студій веде свій відлік з 5 грудня 1990 р., коли їхнє створення було підтримане Сенатом Варшавського університету. За роки існування вказаних студій в їхній діяльності прийняли участь тисячі фахівців, в тому числі з ОНУ ім. І.І. Мечникова, які скористалась отриманими знаннями: навичками у подальшій діяльності з формування Європейських цінностей у пострадянському просторі. Активну участь у форумі взяли визнані політики Польщі: екс-прем’єр-міністр Польщі та голова Європарламенту (2001-2012 рр.), професор Єжи БУЗАК, заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Конрад ПАВЛІК. У форумі також були присутні представники ВНЗ України з Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Івано-Франківського національного університету, Острозької Академії, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, які взяли участь в урочистому підписанні Акту, що об’єднує ВНЗ України і Варшавський університет.  
 
Значною подією у рамках форуму став Круглий стіл, в якому взяли участь видатні державні діячі: екс-Президент України Л. М. КРАВЧУК, екс-Голова Верховної Ради Білорусі С. С. ШУШКЕВИЧ, бувший Державний Секретар і Перший Віце-Прем’єр РФ Г. Г. БУРБУЛІС. Спогади про Біловезькі події 1991 року, які стали переламним у житті людей і країн викликали неабиякий інтерес у науковій спільноті. Свідчення самих діючих осіб завжди викликає інтерес, бо є можливість ознайомитися з новими важливими історичними фактами.
 
 
Всі заходи проходили на тлі радісної підготовки столиці країни, Варшави, до Різдвяних свят.
 
 
Відділ міжнародного співробітництва
 
Тел.: (048) 723-60-13
e-mail: grinevich@onu.edu.ua
http://intercollab.onu.edu.ua/en/
09.12.2015