Офіційний сайт Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Головна сторінкаПодії ОНУ Подорож до Італії епохи Бароко: майстер-клас Нансі Романо в ОНУ

Подорож до Італії епохи Бароко: майстер-клас Нансі Романо в ОНУ

7 жовтня 2015 року в головному корпусі Одеського Національного Університету І.І. Мечникова  відбулася показова лекція, майстер-клас Нансі Мілезис Романо, видатного італійського музиканта та дружини Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні.

На фото: Нанси РОМАНО в ОНУ
Пані Романо представляє концертну програму музики італійського бароко в нашому місті та запросила студентів, що брали участь у майстер-класі,  відвідати урочисте відкриття в Одеському театрі опери та балету.

Візит почався із зустрічі із ректором ОНУ, проф. І. М. Ковалем, в офісі ректора. Проф. І. М Коваль розповів про основні історичні етапи розвитку університету та бачення майбутнього розвитку. Пані Романо, вразила присутніх своїм знанням історії та діяльності ОНУ.

На фото: Ректор ОНУ, Проф. І.М. КОВАЛЬ, Начальник Відділу міжнародного співробітництва ОНУ, В.С. ГРІНЕВИЧ.

В ході обговорення перспектив подальшого співробітництва з центром італійської мови та культури ім. Гарібальді ОНУ було порушено питання популярності вивчення італійської мови серед студентів. Ректор зазначив ріст зацікавленості молоді італійською культурою та мовою. Завершуючи зустріч, проф. Коваль подарував пам'ятні подарунки від університету.

На фото (зліва направо): Директор Департаменту Міжнародного співробітництва Одеської Міськради, Пані Нансі РОМАНО, перекладач.

Сам майстер-клас відбувся в великому конференц-залі ОНУ. На ньому були присутні студенти історики, психологи, філософи, а також викладачі та видатні діячі ОНУ.

Нансі Романо стверджує: “Говорити про музику, це те ж саме, що говорити про їжу. Варто слухати та куштувати ”. Саме тому, лекція була сповнена уривків відомих класичних творів Римської та Венеціанської школи.
“Це як морозиво і піца, їх не можна порівнювати,” - саме так характеризує Нансі Романо ці дві музичні школи.
Говорячи про Римську школу, було відзначено її консервативний характер, та звеличення Господа як основний сюжет.
На відміну від першої, Венеціанська школа процвітала у вільній республіці та створювалася в купецькій атмосфері урочистостей.

На фото: Засл. діяч науки та техніки України, Проф. В.А. СМИНТИНА, Начальник Відділу міжнародного співробітництва ОНУ, В.С. ГРІНЕВИЧ.

Протягом лекції студенти мали можливість не тільки почути, а й візуально уявити твори Вівальді, завдяки яскравій та емоційній подачі пані Романо.

На фото: Проф. В.А. СМИНТИНА, Пані Нансі РОМАНО.

На фото: Пані Нансі РОМАНО із студентами 1 курсу ІМЕМ.

Відділ міжнародного співробітництва

Тел.: (048) 723-60-13