Понеділок, 11 березня 2019 11:03

Науково-методичний семінар «Методико-теоретичні аспекти мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців на сучасному етапі розвитку вищої школи»

Наприкінці лютого 2019 р. на кафедрі мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців проведено науково-методичний семінар «Методико-теоретичні аспекти мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців на сучасному етапі розвитку вищої школи». Проведення заходу вже має свою кількарічну історію. Цьогоріч захід приурочено до Міжнародного дня рідної мови.

На початку семінару до учасників заходу звернулась завідувач кафедри професор Рева-Лєвшакова Людмила Володимирівна, яка наголосила на важливості пошуку нових методів у викладанні мов іноземним студентам й слухачам та необхідності колегіального взаємообміну досвідом роботи.

Мета семінару полягала в теоретичному узагальненні результатів професійної діяльності науково-педагогічних працівників кафедри і розробці практичних рекомендацій щодо вирішення проблем та впровадження інновацій у сфері викладання мов іноземним громадянам та іноземним студентам нашого вишу. До участі в обговоренні доповідей на семінарі долучились викладачі кафедри лінгвістичної підготовки Одеської національної академії зв’язку імені О.С. Попова, котрі проходять стажування по кафедрі з метою підвищення кваліфікації та ознайомлення з методичними технологіями викладачів нашої кафедри.

Учасники семінару презентувати свої наробки та новаторські ідеї щодо комунікаційних технологій − це стало предметом дискусій й полемічних обговорень. Усього було представлено 15 доповідей, зокрема, проф. Рева-Лєвшакова Л.В. висвітила особливості екстралінгвістичних аспектів викладання мови, доц. Ареф'єва Н. Г. розповіла про особливості реалізації програми Hot Potatoes в аспекті мовної підготовки іноземців, ст. викл. Івлєва С.М. ознайомила присутніх з особливостями методу ейдетики у вивченні української мови як іноземної, викл. Кот О. І. – з методом сторітелінгу. Не менш цікавими були доповіді ст. викл. Дащенко О.І (з проблем формування навиків письма), ст. викл. Андріанової І.О. (з питання засвоєння лексики), ст. викл. Любецької В.В. (з багатовимірності мовної свідомості В. Набокова), ст. викл. Шахіної Ю.Є. (про можливості інформаційно-комунікаційних технологій) та ін.

У дискусійній частині усі учасники відзначили доцільність такого формату проведення науково-методичного семінару і висловили побажання продовження роботи семінару наступного року.

Телефон приймальні ректора:

title_5f2ebfffd6c5821233241191596899327