Виставка-інсталяція "30 років падіння Берлінського муру"

Сьогодні, Першого листопада 2019 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (Французький бульвар 24/26) пройшов черговий міжнародний захід з участю представників іноземних дипломатичних місій, Уповноваженого Міністерства іноземних справ України в Одесі, п. ОРЛОВА С.В., керівника Департаменту міжнародного співробітництва і маркетингу Одеської Міськради , п. ОЛІЙНИКОВОЇ О.А., проректора ОНУ , професора ХМАРСЬКОГО В.М., студентів Факультету міжнародних відносин, політології і соціології, разом з деканом ГЛЄБОВИМ В.В., заступником декана ХОРОШИЛОВИМ О.Ю, студентів Факультету романо-германської філології разом з заступником декана, ВЕСНОЮ Т.В., численними запрошеними на захід.

Захід був ініційований Почесним Консулом ФРН в Одесі п. КІФАКОМ О.М. і присвячений черговій річниці демонтажу Берлінської стіни. Вона існувала з 13 серпня 1961 р. і була зруйнована 9 листопада 1989 р.

Всі хто виступили з цього приводу відзначили величезне значення демонтажу стіни, як ідеї початку відліку нового часу в житті Європи. У фойє корпусу ОНУ на другому поверсі були встановлені 20 плакатів, що проілюстрували основні етапи знесення цього символу тоталітаризму і обмеження свободи в країнах Європи.

Окрема презентація була присвячена численним жертвам свавілля в Німецькій Демократичній Республіці і у Східному Берліні, які намагалися перетнути цю стіну.

Присвячений падінню Берлінської стіни захід став необхідним насамперед для молодого покоління, покоління яке народилося через п'ятнадцять років після цієї знакової події. Покоління, яке виросло и живе в атмосфері свободи і поваги до прав людини і повинно знати як ці загальнолюдські цінності були здобуті.

Відділ міжнародного співробітництва ОНУ