Про кафедру

 
Кафедра мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців – загальноуніверситетська кафедра, що є складовою частиною Управління міжнародного співробітництва та загальноекономічної діяльності, має сьогодні необхідний потенціал та досвід, який дозволяє проводити якісну мовну підготовку іноземних громадян в різних формах, направлених на практичні цілі навчання. 
 
Сучасні дослідження професорсько-викладацького складу кафедри базуються на досягненнях філологічної думки і представлені багатоаспектними результатами діяльності за 40-річний період роботи. 
 
Кафедра була відкрита у 1971 році на базі секції РКІ при філологічному факультеті Одеського державного університету. Завідувачами кафедри в різні роки були к. філол. н., доценти Сорокіна М. М., Дроздовський В. П., ст. викладач Соломонов В. Г. Багато років керувала кафедрою доц. Турутіна М. Ф. В 1988-2014 рр. завідувачем був к. філол. н., доц. Ільяш А. Є. З вересня 2014 р. до квітня 2015 р. обов’язки завідувача кафедри виконувала к. філол. н. Черновалюк І. В. З квітня 2015 р. завідувачем кафедри є к. філол. н., доц Ареф’єва Н. Г.
 
На кафедрі вивчають: російську та українську мови – фонетику, лексику, граматику, розвиток мовлення. 
 
Кафедра пропонує на вибір ряд спецкурсів, що дають студентам можливість отримати глибші знання в області практичної лінгвістики, стилістики та літератури. З цією метою проводяться практичні заняття з російської мови, що забезпечують розвиток усного мовлення, активне володіння лексикою, фразеологією, фонетикою, інтонацією, граматичними навичками, лінгвостилістичним аналізом тексту, теорією і практикою наукового мовлення. Успішному вивченню російської мови допомагають перегляди навчальних та художніх фільмів, зустрічі з діячами науки, літератури, мистецтва, відвідування театрів, музеїв, виставок, знайомства з визначними пам’ятками Одеси.
 
Навчання на кафедрі – це можливість самостійно працювати за індивідуальним навчальним планом різним категоріям слухачів. Така форма передбачає спеціальний навчальний план, виконання контрольних та випускних робіт. Випускникам видається свідоцтво.
В навчально-методичній роботі здійснюється вивчення практичних питань викладання російської/української мови як іноземної.
 
Кафедра здійснює консультаційну допомогу за наступними темами:
 
 • практична граматика російської мови;
 • теорія та практика викладання синтаксису;
 • лінгвістичний потенціал російського художнього тексту: уміння читати, аналізу, інтерпретування;
 • типологія навчальних завдань та вправ;
 • вивчення фонетики;
 • практика викладання фразеології з точки зору лінгвокультурології;
 • теорія та практика наукового мовлення.
Кафедра пропонує закордонним партнерам/спеціалістам оволодіти російською/українською мовою та навичкам перекладу для роботи за фахом. Оригінальна система вправ, підручники дозволяють швидко засвоїти необхідний резерв слів з обраної спеціальності.
 
Колектив кафедри відгукнеться на пропозиції про співробітництво. В залежності від потреб та планів закордонних колег пропонуємо використати наступні форми контактів:
 
 • в межах укладання багатоцільової міжвузівської/кафедральної угоди;
 • в межах утворення авторських колективів з написання практичних робіт;
 • в межах відряджень співробітників для проведення консультацій, обговорень, дискусій, спільної підготовки наукових публікацій, навчальних матеріалів, участь в роботі семінарів тощо.

Кафедра відкрита для довготривалого співробітництва за наступними напрямками:

 • комплексна програма випуску навчальної літератури;
 • складання навчальних планів, програм спецкурсів та спецсемінарів для наукових працівників, стажистів, аспірантів;
 • методична організація навчального процесу з російської/української мови для різного контингенту слухачів.
Фінансові умови та строки навчання, включаючи навчальні матеріали, визначаються контрактом.
Ваші пропозиції з співробітництва, питання та уточнення можуть бути адресовані безпосередньо на кафедру або в Управління міжнародних зв’язків та зовнішньоекономічної діяльності.

Адреса:

кафедра мовної та загальногуманітарної підготовки іноземців, Інститут міжнародної освіти, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, провулок Маяковського, 7.
тел. 048-723-07-57, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Телефон приймальні ректора:
(38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top