Практичний семінар «Права медичних працівників: сучасні реалії та перспективи» на ЕПФ ОНУ Імені І.І. Мечникова

6 квітня 2018 року на економіко-правовому факультеті ОНУ імені І.І. Мечникова відбувся черговий практичний семінар «Права медичних працівників: сучасні реалії та перспективи». У семінарі прийняло участь понад 30 медичних працівників, студентів ОНМедУ, студентів та правників ОНУ імені І.І. Мечникова.

Медичним працівникам для обговорення були представлені наступні теми:

1. «МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ» та «ПРАВО ЛІКАРЯ НА ВІДМОВУ ВІД ПАЦІЄНТА: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ» (доповідач – Маркочева Наталія Вікторівна, адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ);
  2. «СПОСОБИ ЗАХИСТУ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА ДІЛОВОЇ РЕПУТАЦІЇ ЛІКАРЯ» (доповідач – Валах Вікторія Володимирівна, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ, адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ);
  3. «ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: ЯКІ НЮАНСИ ТРЕБА ВРАХУВАТИ АБИ НЕ ПОТРАПИТИ НА ЛАВУ ПІДСУДНИХ» (доповідач – Юдін Олег Юрійович, адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ).

Учасники семінару отримали корисну та важливу інформацію щодо того:

• які основні зміни чекають на медичних працівників у процесі проведення медичної реформи,
  • у яких випадках лікар має право відмовитись від пацієнта та як правильно оформити таку відмову,
  • що таке дифамація та які дії може здійснити лікар задля свого захисту,
  • які нюанси має врахувати лікар аби нормальний лікарський ризик не було кваліфіковано як злочинну недбалість.

Загалом семінар відбувся у дружній, доброзичливій та відкритій атмосфері. За результатами семінару учасники отримали відповідні сертифікати та здобули необхідні знання для забезпечення правової захищеності працівників галузі охорони здоров’я у світлі реформ, які запроваджуються в Україні.