Зимові канікули ОНУ ім. Мечникова: як чотири роки поспiль

Щорічна процедура переходу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова на пролонговані зимові канікули викликає традиційний сплеск інтересу медіа Одеси і України.

З метою оптимізації витрат на оплату комунальних послуг, канікули з січня по лютий практикуються в університеті на протязі 4 років. При цьому график освiтнього  процесу на початку навчального року корелюється таким чином, щоб увесь обсяг учбового навантаження був  освоєн вчасно, без порушення програм.

“Зимові канікули за затвердженим в травні 2018 року графіком навчального процесу почнуться 1 січня і закінчаться 24 лютого. Студенти зможуть здати зимову сесiю  до 28 грудня. На час канікул гуртожитки будуть опалюватися у штатному режимi. Певний температурний режим буде і у навчальних корпусах, обсерваторії, теплицях ботанічного саду, наукових лабораторіях і бібліотеці, усюди, де працюватимуть спiвробiтники ОНУ», - повідомив на брифінгу сьогодні, 11.12.18,  ректор ОНУ Ігор Коваль.

Оптимізація навчального процесу дозволяє за рахунок двомісячних канікул, при яких корпуси  університету переходять у режим економії енергії, заощадити за зиму близько 6 мільйонів гривень. Завдяки цьому можливо уникати  зайвих скорочень у штатному розкладi, - зазначив ректор.

Як уточнює голова  ради ректорів Сергій Степаненко, питання про продовження навчання у зимовий час і тривалості зимових студентських канікул кожен учбовий заклад, згідно із законодавством, вирішує самостійно.

Аналогічне рішення про пролонгованi  зимовi канікули прийнято і в інших установах  вищої освіти міста.

Вперше практика тривалих зимових канікул була застосована у бiльшостi навчальних закладiв  України  у 2011 - 2012 навчальному році, а в подальшому стала звичайною.

Прес-служба ОНУ ім. Мечникова