«Головне, що залишається незмінним в університеті: кафедри, викладачі, студенти» - коментар ректора ОНУ.

У національному університеті імені І.І. Мечникова відбулися деякі структурні зміни. Про реорганізацію та оптимізації 2017 року найстарішому вузі півдня України - ректор ОНУ ім. І.І.Мечникова, професор Ігор Коваль.

Університет - це організація , що постійно розвивається, не статична . Так історично склалося, ще з початку 90-х років, що в університеті, по однієй спеціальності навчання проводилося в декількох підрозділах. Це стосувалося економічних спеціальностей, фінансів, менеджменту та психології. Ми створили робочу групу для розробки пропозицій щодо оптимізації структури. Провели нараду з деканами та директорами інститутів, обговорили питання на засіданні Вченої ради. В результаті сформувалися такі пропозиції: факультети історичний і філософський об'єднуються в один - історії та філософії. Економічні спеціальності, а також фінанси і менеджмент, ми переводимо в один факультет - економіко-правовий.

Спеціальності «психологія» і «соціальна робота» об'єднуються в новий факультет, який буде називатися: факультет психології та соціальної роботи. Спеціальність "міжнародні економічні відносини" переводимо в інститут соціальних наук, який, як і інші інститути в складі університету, реорганізується в факультет. Це буде факультет міжнародних відносин, політології та соціології.

Замість інституту математики, економіки і механіки і фізичного факультету буде створено факультет математики, фізики та інформаційних технологій.

Перші зміни стартують вже 1 січня 2018 року. Що стосується коригування навчальних планів і переформатування груп, то це станеться з 1 вересня 2018 року.

Оптимізація сприятиме розвитку університету. Всі студенти мають можливість продовжувати вчитися за своїми ж спеціальностями, в ряді випадків просто будуть логістичні перестановки, перехід з будівлі в іншу будівлю. Студенти отримуватимуть саме той диплом із зазначенням саме тієї спеціалізації, на яку вони надходили.

На засіданні Вченої ради ми прийняли спеціальний пункт, яким зобов'язали ректора і проректорів з навчальної роботи провести зустрічі в навчальних колективах і роз'яснити суть того, що відбувається.

Головне, що залишається незмінним в університеті: кафедри, викладачі, студенти. Ми продовжуємо навчати і навчатися, пишемо статті, готуємо монографії, навчальні посібники, проводимо наукові дослідження.

Думаю, що ці зміни призведуть до концентрації інтелектуального та організаційного потенціалу університету.