Хімічний факультет

Хімічний факультет виробляє те, що користується попитом

Хімічний факультет ОНУ ім. І. І. Мечникова готує спеціалістів протягом сімдесяти років. Сьогодні в стінах його корпусу працюють близько 100 викладачів, серед яких академіки й члени-кореспонденти Національної академії наук, професори, доценти. Факультет працює в рамках єдиного в Україні науково-виробничого хіміко-фармацевтичного комплексу, який з одного боку підтримується Міністерством освіти й науки, а з іншого – Національною академією наук. Це дозволяє використовувати наукову базу кафедри й Фізико-хімічного інституту ім. О. В. Богатського в підготовці майбутніх хіміків і хіміків-фармацевтів.

Декан хімічного факультету Василь Васильович Мінчук із задоволенням розповів про рідний факультет.

• Василю Васильовичу, розкажіть, за якими напрямами здійснюється підготовка на вашому факультеті?
    • Сьогодні на хімічному факультеті підготовка ведеться за напрямом хімія, а спеціалізацій багато. Перша й основна – це фармацевтична. Студенти цієї спеціалізації займаються за окремою програмою вже з першого курсу. Також факультет готує спеціалістів з неорганічної хімії, фізичної хімії, хімії по­лімерів, аналітичної хімії й органічної хімії.
  • З якого курсу студенти мають можливість займатися науково-дослідницькою роботою?
    • Навчання в класичному уні­верситеті, яким є ОНУ ім. І. І. Мечникова, має кілька складників і передбачає участь у науково-дослідницькій діяльності. Наші студенти досить активно працюють у цьому напрямі. Більшість починають науково-дослідницьку роботу на 2-3 курсах, хоча деякі займаються нею з першого курсу. І до виконання дипломних робіт ці студенти підходять з достатньо великим багажем науково-дослідницьких робіт, мають наукові публікації, виступають на конференціях.
  • Якщо абстрагуватися від навчальної і наукової діяльності, чим живе факультет? Чи існують на хімічному факультеті студентське самоврядування, команди КВК, спортивні команди, чи органі­зовуються концерти?
    • Із задоволенням відзначу, що за останні роки студентське громадське життя на факультеті активізувалося. Наші студенти беруть участь у проведенні свят факультету. Ця традиція зародилася близько сорока років тому. Перерахую лише деякі із заходів, які відбуваються у цей день: прес-конференція, коли студенти ставлять запитання викладачам, конкурсний концерт самодіяльності між курсами, «Міс хімічного факультету». Обов’язковий складник свята – спортивні змагання між курсами, викладачами і студентами. Зараз факультет активно готується до 75-річчя з дня його заснування.
  • Майбутніх студентів напевно цікавить питання працевлаштування…
    • Слід сказати, що студенти-хіміки користуються попитом. Особливо це стосується фармацевтів. Зазвичай випускники працюють в аптеках, фармацевтичних лабораторіях і фірмах, акціонерних товариствах, де є відповідна частка державних коштів. До нас виявляють інтерес хімічні підприємства, зокрема приватні, куди ми розподіляємо студентів контрактних місць. Це – нафтопереробні підприємства; ті, що пов’язані з переробкою чорних і кольорових металів, переробкою пластмас, лабораторії контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів тощо.

Оксана БУТУК

Тел. приймальної (38-048)723-52-54