Фізичний факультет

Фізик – професія найближчого майбутнього!

Декан фізичного факультету, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН  ВО України  Ю.Ф.Ваксман

Декан фізичного факультету, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВО України Ю.Ф.Ваксман

Сучасні покоління випускників середніх шкіл вже не уявляють собі, що майже кожний десятикласник другої половини минулого століття мріяв стати фізиком, льотчиком-випробувачем або космонавтом. Але на першому місці на протязі півсторіччя була саме фізика.

Фізики відкривали нові закони природи, розробляли принципи функціювання нових технічних приладів і технологій, створюваля атомні електростанції і надпотужні ракетно-космічні комплекси. Ми вже не уявляємо свого життя без електрики і побутових електричних приладів, без телевізора і комп’ютера, без мобільних телефонів і сучасних засобів інформації. І все це зроблено фізиками. Саме фізика визначає і буде визначати обличчя сучасної цивилізації.

Центром наукової діяльності і підготовки фахівців в області фізики у південному регіоні України є фізичний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, який був започаткований одночасно з відкриттям Новоросійського імператорського університету у 1865р. Гордістю фізичного факультету є його випускники і вчені, які працювали в його стінах. Тут починали свій шлях у велику науку всесвітньо відомі фізики Микола Умов і Георгій Гамов, тут навчався один з головних конструкторів ракетно-космічної галузі СРСР Микола Герасюта, тут створювали свої шедеври видатні математики двадцятого сторіччя Микола Чеботарьов і Марк Крейн. Велика кількість наших випускників працюють зараз професорами у багатьох американських та західноєвропейских університетах. Серед випускників фізичного факультету є відомі бізнесмени і банкіри, керівники підрозділів світових торгівельних центрів у Нью-Йорку і Сінгапурі. А от як згадує свої студентські роки відомий бізнесмен, власник ukr.net, Ігор Бєлов: «Найкрощі часи мого життя є пов’заними з музичною школою ім. проф. Столярського і фізичним факультетом Одеського університету».

Сьогодні на фізичному факультеті ОНУ 90% викладачів мають вчені ступені і звання. Існуюча матеріально-технічна база та високий потенціал науково-викладацького складу дозволяють готувати фахівців починаючи з рівня бакалавра і закінчуючи докторами фізико-математичних наук. Підготовка студентів на фізичному факультеті Одеського національного університету ведеться за спеціальностями фізика, прикладна фізика і астрономія.

Студенти – фізики на лекції у Великій фізичній аудиторії імені проф.В.В. Сердюка

Студенти – фізики на 
лекції
у Великій фізичній 
аудиторії
імені проф.В.В. Сердюка


Сьогодні фізика стала основою всіх природничих наук, різноманітних галузей сучасної техніки, інформаційно-комунікаційних технологій, тощо. Саме тому підготовка фізиків не обмежується науковими дослідженнями та викладацькою роботою. Фізики активно працюють у різноманітних напрямах прикладних застосувань фізичної науки: комп’ютерної фізики, медичної фізики, менеджменту науки і наукоємних технологій, екологічної фізики, астрофізики.

Медичні фізики  на практичних заняттях у Навчально-науковому центрі медичної фізики ОНУ

Медичні фізики на практичних заняттях
у Навчально-науковому центрі 
медичної фізики ОНУ


Студенти – астрофізики за науковими дослідженнями в астрономічній обсерваторії ОНУСтуденти -астрофізики за науковими дослідженнями
в астрономічній обсерваторії ОНУ.

Випускники фізичного факультету застосовують набуті знання з фізики, математики, інформатики в інформаційно-аналітичних комп’ютерних центрах; при розробці і експлуатації складних комп’ютерних систем діагностики і лікування в медицині; розрахунку перспектив розвитку наукоємних технологій і виробництв, основаних на застосуванні фізичних моделей і засобів комп’ютерного моделювання.

Чимало випускників-фізиків стали провідними вченими – докторами фізико-математичних наук, професорами. Очолили науково-дослідні інститути, кафедри, виробничі лабораторії.

Шановні друзі! Скористайтесь своїм шансом! Вивчайте фізику!

Знання фізики, математики, інформатики відкриють для Вас можливості пізнати світ, внести свій вклад в розвиток сучасної науки і техніки. 

Адреса

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Тел. приймальної (38-048)723-52-54
Тел./факс (38-048)723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

title_5b51f37ea63736150732791532097406
title_5b51f37ea64e717559021831532097406
title_5b51f37ea660211712800151532097406
title_5b51f37ea671a362410431532097406
Top