Тупикова Татьяна Валерьевна

ORCID ID:

Google Scholar:

Биография:

• В 1996 г. закончила Одесский государственный университет им. И. И. Мечникова по специальности «немецкий язык и литература»;
  • С 1997 года работает преподавателем, с 2007 года доцентом кафедры иностранных языков гуманитарных факультетов;
  • В 2006 г. защитила кандидатскую диссертацию на тему «Лексико-семантическая группа аудиовизуальных глаголов hören „слышать“ / sehen “видеть“ в немецком языке (диахроническое исследование)» (специальность 10.02.04 – германские языки) в Одесском национальном университете им. И. И. Мечникова;
  • В 2017 г. прошла повышение квалификации в Международном гуманитарном университете(Одесса);

Учебная деятельность:

• Практический курс немецкого языка;

Сфера научных интересов: история немецкого языка

Основные публикации:

1. Козак Т.Б., Тупікова Т.В. Особливостi вживання кольоропозначень “чорний”, “бiлий” у художнiх творах середньоверхньонiмецького перiоду // Нова філологія. Запорiзький нацiональний унiверситет. – Вип. 36. – Запорiжжя, 2009. – С. 273-280.
  2. Тупiкова Т.В., Козак Т.Б., Доленко Л.В. Методична розробка з домашнього читання для студентiв I-II курсiв фiлологiчного факультету “Einstein und seine Freunde”. – Одеса: Фенiкс, 2010. – 92 с.
  3. Тупикова Т.В., Козак Т.Б. Происхождение и развитие семантики глаголов зрительного восприятия (sehan, ougen, schowen) на материале древневерхненемецких текстов// Новітня філологія. – Вип.№43. – Миколаїв, 2012. – С.59-68.
  4. Голубенко Л.М., Доленко Л.В., Козак Т.Б., Тупiкова Т.В. Методичний посiбник з нiмецької мови для роботи з текстами за фахом (для студентiв економiко- правового факультету, денна та заочна форма навчання). – Одеса: Фенiкс, 2012. – 112 с.
  5. Тупiкова Т.В., Козак Т.Б. Методична розробка до практичного курсу з нiмецької мови для студентів ІІ-IV курсів філологічного факультету. – Одеса: Фенiкс, 2015. – 68 с.
  6. Козак Т.Б., Тупiкова Т.В. Мiфологiчнi, етимологiчнi та семантичнi основи бiнарної опозицiї кольоропозначень ‘чорний’, ‘бiлий’// Часопис “Мова”. – № 24. – Одеса, Астропринт, 2015. – С. 59-64.
  7. Козак Т.Б., Тупикова Т.В. Происхождение и развитие семантического значения немецких слов rot “ красный”, Blut “кровь”, Farbe “краска” (диахроническое исследование). // Матерiали Мiжнародної наукової конференцiї «Україна i свiт: дiалог мов та культур». – Київ: Вид. центр КНЛУ. – 2016. – С. 146-148.
  8. Козак Т.Б., Тупикова Т.В. Происхождение глаголов sehen, hören и их функционирование в древневерхненемецких текстах // Матерiали Мiжнародної науково-практичної конференцiї «Актуальнi проблеми фiлологiчної науки: Сучаснi науковi дискусiї». – Одеса: МГУ, 2018. – С.163-165.
  9. Тупікова Т.В., Козак Т.Б. Семантика дiєслова hören “чути” в двн. та свн. текстах та його реконструкцiя // Записки з романо-германської філології. – Вип. 2 (43). – Одеса: КП ОМД, 2019. – C.50-59.
  10. Козак Т.Б., Тупікова Т.В. Аудиальнi дiєслова в дiахронiчному аспектi. Постановка проблеми // Матерiали ХIII Всеукраїнської науково-практичної конференцiї «Лiнгвiстична теорiя та практика: Iсторична спадщина, актуальнi проблеми та перспективи розвитку». – Одеса: МГУ, 2019. – С.5-8.

Телефон приемной ректора: